niania, a monitoring ?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

niania, a monitoring ?

Postprzez autentyczna_smoczyca » 5 paź 2011, o 10:10

Dziewczyny, czy któraś z Was brała kiedykolwiek pod uwagę monitoring przy zatrudnieniu niani do dziecka?
Pytam, bo ja w zasadzie nigdy się nad tym nie zastanawiałam, a bardzo możliwe, że niebawem na 4 godz dziennie będę potrzebować niani do dziecka. Nie miałam zamiaru instalować monitoringu do wczoraj.
Będąc na wieczornym spacerze z psem, spotkałam sąsiadkę z kamienicy obok ( też wyszła z psem ). No i cała roztrzęsiona mówi mi, że wróciła na wychowawczy. Po macierzyńskim wróciła do pracy, zostawiając swoją córkę pod opieką niani. Niania była z polecenia i wydawała się być naprawdę fajną kobietą. Sąsiadka jednak zauważyła, że kiedy przychodzi niania, córka straszliwie płacze trzymając się mamy. Na początku myślała, że to najnormalniejsza tęsknota za mamą, że dziecko kojarzy fakt: niania przychodzi to mama wyjdzie.
Zaniepokojona ukryła kamerę i po powrocie z pracy obejrzała nagranie i się załamała.
Niania cały dzień siedziała przed TV albo korzystała z komputera sąsiadki. Córeczka cały czas była zamknięta w kojcu, niania się nią w ogóle nie interesowała. Kiedy płakała wciskała na siłę smoczka albo nerwowo brała na ręce i potrząsała nim aby się uspokoiło. Oczywiście dziecko płakało mocniej, wtedy odłożyła małą z powrotem do kojca i wyszła ( nie wiadomo czy do WC, kuchni ? ) zapłakana mała zasnęła.
Sąsiadkę cały czas trzęsie i natychmiastowo zwolniła nianię.
Wiem,że nie wszystkie nianie takie są, wiem,że są też wspaniałe kobiety, które cudnie opiekują się dziećmi no ale się przestraszyłam
Czy są tu mamy, które stosują monitoring?
autentyczna_smoczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 10:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez autentyczna_smoczyca » 10 paź 2011, o 20:54

Nikt nie ma takiego problemu ? nikt nie stosuje monitoring ?
autentyczna_smoczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 10:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez kasiaWEB » 11 paź 2011, o 09:46

Na co Ci monitoring? Jak zatrudniasz zaufaną osobę to jest niepotrzebny.

kasiaWEB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 09:39

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez dzo » 11 paź 2011, o 09:50

bez przesady żeby zatrudniać do dziecka kogoś kogo trzeba monitorować... :?
dzo
 

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez autentyczna_smoczyca » 13 paź 2011, o 15:28

Dlatego poruszam ten temat, pisałam przecież, że sąsiadka miała nianię. Była to osoba z polecenia, chwalona, zaufana, a teraz takie kwiatki wychodzą, że hej.
Podziwiam, ja nie potrafię zaufać obcej osobie z dnia na dzień.
autentyczna_smoczyca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 10:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez bettti86 » 17 gru 2012, o 11:04

chyba tvn zaczerpnął z forum ten pomysł i dlatego nakręcili ten program idealna niania, gdzie ludzie zatrudniają opiekunki i oglądają ich działania na ukrytej kamerze, moja siostra była w takiej sytuacji, ze musiała zatrudnić opiekunkę do synka i korzystała z takiego SPAM ]serwisu dla niań[/url], który sam zajmuje się rekrutacją, na podstawie jakiś Twoich wytycznych dobierają wykwalifikowana osobę i są odpowiedzialni za jej pracę, to jest chyba lepsze rozwiązanie niż przeprowadzanie rekrutacji samodzielnie i wpuszczanie do domu osób z ulicy

Ostatnio edytowano 23 mar 2019, o 23:18 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Zorka » 17 gru 2012, o 13:03

No własnie, jesli niania to sprawdzona osoba, to uważam, że monitoring można dobie odpuścić.
Zorka
 

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Armigor » 17 gru 2012, o 17:01

Ja znam kilka dziewczyn które były nianiami i powiem wam że nie zostawiła bym moich chłopców nikomu dopóki nie zaczną dobrze mówić i napewno od czasu do czasu wpadnę bez zapowiedzi do starszego syna miałam opiekunkę i była super dziewczyną inni ją skreslili bo ze wsi i ma dziwny akcent ,jak wygląda itd. Ja jednak zaryzykowałam pierwszy tydzień była z moją mamą ale później syn był szczęśliwy jak niania się pojawiała ile razy by ktoś z nas nie wrucił do domu nawet na chwilkę po jakieś papiery czy po co kolwiek super sie bawili,spacerowali nie narzucałam niani co ma robić oby oboje byli szczęśliwi dopiero jak pojawiły się maluchy podziękowałam jej za pilnowanie. Co do dziewczyn które znałam po za moją nianią tylko jednej bym powierzyła dzieci. Przeraża mnie co potrafią zrobić nianie. Raz nie wytrzymalam i powiedziałam rodzicą co niania wyprawia. Dziecko miało półtora roku a ta ciągle kazała spać ,jedzenie wpychała aż dziecko zwracalo i biła. Nie widziała nic złego w tym co robi wręcz się tym chwalila.
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez bettti86 » 18 gru 2012, o 09:21

masakra jakaś, faktycznie niektóre nianie są okropne, dlatego trzeba bardzo uważać przy wyborze i co jakiś czas sprawdzać z zaskoczenia, może to nie jest bardzo przyjemne, ale pomaga zdobyć zaufanie
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez depestele » 18 gru 2012, o 10:45

Ja jestem za tym, żeby kontrolować nianię, ale nie możemy jej tego mówić, ponieważ tam gdzie będą kamery będzie się dobrze zachowywać, a tam gdzie ich nie ma to wiadomo jak będzie. Taśmy powinniśmy oglądać na bieżąco, żebyśmy mieli rzetelny obraz sytuacji jaka panuje u nas w domu.
depestele
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 gru 2012, o 10:42

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Armigor » 18 gru 2012, o 22:19

Ja nigdy kamer nie podłączałam ale faktycznie zdażało mi się zostawić dyktafon w kilku miejscach na szczescie wszystko było ok Wpadalismy czasami bez zapowiedzi i dużo spokoju dawało mi jak synek reagował na jej widok sam pytał czy dzisiaj też przyjdzie? Moja niania nie miała własnych dzieci była młoda i miała siłe na nie sporzytą energię mojego dziecka :D
Innych rodziców zrażał jej akcent i proste podejście a potem mi zazdrościli uśmiechu na buzi synka. Na tyle ją polubiłam że jak się rozstawałyśmy załatwiłam jej prace tam gdzie ja odchodziłam :D
Armigor
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 834
Dołączył(a): 23 wrz 2012, o 21:51

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Farendus » 22 sty 2019, o 15:46

Wg mnie lepiej założyć dyskretny podsłuch np od SPAM niż kamery. Przed kamerami może się chować, unikać ich. Z kolei podsłuchu nie jest w stanie oszukać. Polecam z doświadczenia takie rozwiązanie ;)

Ostatnio edytowano 23 mar 2019, o 23:17 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Farendus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 gru 2018, o 14:39

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez anuszka68 » 4 lut 2019, o 00:40

Niestety ja mimo zatrudnienia zaufanej osoby grubo się przejechałam. Dlatego sama miałam monitoring z podsłuchem. Do tego baczna obserwacja dziecka jak się zachowuje i reaguje na otoczenie. lepiej zapobiegać niż później żałować.
anuszka68
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 cze 2018, o 21:54

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez donatka » 12 lut 2019, o 13:22

anuszka68 napisał(a):Niestety ja mimo zatrudnienia zaufanej osoby grubo się przejechałam. Dlatego sama miałam monitoring z podsłuchem. Do tego baczna obserwacja dziecka jak się zachowuje i reaguje na otoczenie. lepiej zapobiegać niż później żałować.

Jaki miałaś dokładnie ten monitoring bo mnie zaintrygowałaś? Czy niania wiedziała że jest poglądana? Jeśli nie to jak tą kamerkę zainstalowałaś?
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Ona1988 » 19 kwi 2019, o 21:07

do podglądania dobrze się sprawdzi Mikavi YE2. Kamerka ma 360 stopni. Dodatkowo można podglądać na żywo zdalnie co się dzieje. Dostajemy informacje jak pojawi się coś w jej polu widzenia. A dodatkowo jest wyposażona w głośnik więc można przekazać komunikat głosowy.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez donatka » 8 maja 2019, o 11:55

Ona1988 napisał(a):do podglądania dobrze się sprawdzi Mikavi YE2. Kamerka ma 360 stopni. Dodatkowo można podglądać na żywo zdalnie co się dzieje. Dostajemy informacje jak pojawi się coś w jej polu widzenia. A dodatkowo jest wyposażona w głośnik więc można przekazać komunikat głosowy.

A gdzie masz tę kamerkę zainstalowaną? Gdzieś a półce czy na suficie bo widziałam że tak też można montować. A czy słuchać też co się dzieje przez nią?
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Ona1988 » 10 maja 2019, o 09:45

donatka napisał(a):
Ona1988 napisał(a):do podglądania dobrze się sprawdzi Mikavi YE2. Kamerka ma 360 stopni. Dodatkowo można podglądać na żywo zdalnie co się dzieje. Dostajemy informacje jak pojawi się coś w jej polu widzenia. A dodatkowo jest wyposażona w głośnik więc można przekazać komunikat głosowy.

A gdzie masz tę kamerkę zainstalowaną? Gdzieś a półce czy na suficie bo widziałam że tak też można montować. A czy słuchać też co się dzieje przez nią?


Kamerkę YE2 można zamontować na suficie (optymalne miejsce) bo ma 360 stopni nagrywania.
Słychać również dźwięk nagrywany

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 10:14

Dzięki za szybką odpowiedź, pewnie potem jak już jako niania nie będzie potrzebna to można w sumie jako monitoring do domu zostawić. U nas w okolicy było sporo włamań i nawet rolety antywłamaniowe nie pomogły, sporo znajomych zaczęło się rozglądać za monitoringiem i kamerkami.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Ona1988 » 27 cze 2019, o 22:08

donatka napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź, pewnie potem jak już jako niania nie będzie potrzebna to można w sumie jako monitoring do domu zostawić. U nas w okolicy było sporo włamań i nawet rolety antywłamaniowe nie pomogły, sporo znajomych zaczęło się rozglądać za monitoringiem i kamerkami.


dokładnie. Kamerka Mikavi może służyć jako monitoring. Będziesz dostawała informację jak coś się pojawi w jej polu widzenia.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez donatka » 9 lip 2019, o 17:00

Kupiłam sobie tę kamerkę mikavi ye2, testowaliśmy w weekend jak nas w domu nie było to sobie co jakiś czas odpalaliśmy w telefonie apkę i patrzyliśmy co się dzieje, super sprawa, jestem bardzo zadowolona, nawet w nocy obraz wyraźny.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez Ona1988 » 11 lip 2019, o 17:09

donatka napisał(a):Kupiłam sobie tę kamerkę mikavi ye2, testowaliśmy w weekend jak nas w domu nie było to sobie co jakiś czas odpalaliśmy w telefonie apkę i patrzyliśmy co się dzieje, super sprawa, jestem bardzo zadowolona, nawet w nocy obraz wyraźny.


szybko się łączy?? Obraz u CIebie płyty z tej mikavi ye2

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: niania, a monitoring ?

Postprzez majjax99@o2.pl » 12 sie 2019, o 08:35

podsłuch rozmów jest teraz dość popularny i łatwy w założeniu. Instalujesz po prostu specjalne oprogramowanie,które możesz kupić online, nawet na kilka dni to koszt moze 50 zł.
majjax99@o2.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2019, o 17:10
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]