Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez cukowocowy1234 » 2 sty 2016, o 15:02

Czy macie jakieś pomysły na to, żeby bez straty w smaku i pożywności ograniczyć cholesterol w diecie faceta? (mięso). Np. co mu włożyć do kanapki albo co przygotować na obiad?
cukowocowy1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sty 2016, o 22:17

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Lena_Adams » 6 sty 2016, o 17:34

Radze poczytać z alternatywnych źródeł info o cholesterolu (polecam Tłuste Życie, Jerzego Ziębe na YT)
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Kinga88 » 21 sty 2016, o 12:18

zastąp mięso rybami, tylko ważne jest ograniczenie smażonego, mozesz je upiec, ugotować, udusić.. na początku nie smakuje rewelacyjnie ale szybko się przyzwyczai, co wazne ogranicz sól, a zastąp je ziołami
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez beataka » 21 sty 2016, o 17:34

Z facetem może być problem. Ja nie jem mięsa wcale, więc mój ma ograniczone spożywanie z automatu, przyzwyczaił się ;) Przede wszystkim lekka margaryna zamiast masła, dobrze gdyby się przekonał do wyrobów sojowych i fasoli - to doskonałe źródła białka. Na obiad np. warzywne risotto lub wegetariańskie spaghetti, moi to bardzo lubią..
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Hadassa » 22 sty 2016, o 09:35

No akurat lepiej by facet za dużo produktów sojowych nie jadł, bo delikatnie mówiąc zacznie się zmieniać w kobietę ;)
Czy tam jak to się nazywa, soja może być przyczyną ginekomastii u faceta.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez malg0ska » 22 sty 2016, o 15:49

Może zmniejszaj dawki mięsa, a dodawaj do tego więcej zielonego, np. grillowane lub duszone warzywa. Całkowite ograniczenie mięsa może być szokiem dla twojego faceta :D
malg0ska
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 14:38

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez kartka » 22 sty 2016, o 22:31

Za poziom cholesterolu w 70% odpowiada wątroba. I to pod kątem wątroby powinnaś dobrać odpowiednie produkty. Wypowiadam się jako laik, nie mam wiedzy fachowej, ale wydaje mi się, że to nie mięso samo w sobie jest problemem, tylko sposób jego obróbki termicznej. Jest różnica między schabowym w panierce smażonym w głębokim i beznadziejnym tłuszczu a np. ugotowaną bądź upieczoną/grillowaną (bez tłuszczu) piersią z indyka. O gotowaniu na parze nie wspomnę.
Produkty nie tracą swoich walorów smakowych, masz na rynku masę przypraw, ziół (zalecanych w każdej formie; jako dodatek do dań, napary, herbatki etc.), zdrowych olejów, które też mają swoje charakterystyczne smaki (skoro przy olejach jesteśmy, na wątrobę najlepszy jest olej z ostropestu).
To, że zastąpisz niezdrowe i kiepskie jakościowo produkty na lepsze, nie znaczy, że nagle wszystko stanie się "be". Po prostu trzeba poznać te smaki, nauczyć się je wykorzystywać i łączyć ze sobą i w końcu: przyzwyczaić się. Na śniadanie nie musi jeść kanapki z serem i wędliną, a np. chudy twaróg z miodem, albo owsiankę/jaglankę z suszonymi owocami, albo jajka na miękko. Wiem, że faceta ciężej przekonać do takich "nic nie wnoszących" posiłków, ale niestety...
Zmiany wprowadzaj stopniowo, bo w przeciwnym razie może się szybko zniechęcić.


Hadassa napisał(a):No akurat lepiej by facet za dużo produktów sojowych nie jadł, bo delikatnie mówiąc zacznie się zmieniać w kobietę ;)
Czy tam jak to się nazywa, soja może być przyczyną ginekomastii u faceta.


Nie tylko soja.
Osobiście znam przypadek, kiedy facetowi urosła pierś (całkiem dorodna), bo spożywał na potęgę i dzień w dzień kurczaki ze znanego i obleganego dyskontu. Mięsa, szczególnie piersi z kurczaka, są szprycowane damskimi hormonami. To jest znany fakt, niestety. Dlatego nie kupujcie tego gówna!


dobrze gdyby się przekonał do wyrobów sojowych i fasoli - to doskonałe źródła białka.


To, że soja jest "zdrowa", jest jedną z większych ściem, jakie się wciska ludziom.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Bibia » 4 lut 2016, o 23:32

Hadassa napisał(a):No akurat lepiej by facet za dużo produktów sojowych nie jadł, bo delikatnie mówiąc zacznie się zmieniać w kobietę ;)
Czy tam jak to się nazywa, soja może być przyczyną ginekomastii u faceta.


Naprawdę? Znam sporą grupę osób, którzy od urodzenia są wegetarianami, jedzą soję, tofu i inne zamienniki mięsa. Nigdy nie myślałam, że to może w ten sposób odbić się na zdrowiu
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Hadassa » 5 lut 2016, o 09:42

Bibia wpisz sobie w google soja dla mezczyzn. Albo wlasnie ta ginekomastia

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Ilonka444 » 5 lut 2016, o 14:37

Zależy też, co Twój mężczyzna lubi. Jeśli jest wszystkożerny to pomyślałam o tofu, które zawiera dużo białka. Jest to twarożek sojowy, a soja – jak wiadomo – to jeden z najpopularniejszych produktów wegetariańskich. Może jakieś kanapki z pastami. Ostatnio bardzo posmakowała mi pasta z soczewicy. Soczewicę, orzechy, masło klarowane i olej lniany należy zmiksować za pomocą blendera. Taką masę można podawać na kanapkach na śniadanie i na kolację. To już zależy od naszych upodobań. Oczywiście możemy modyfikować pastę dodając przyprawy, czosnek albo pomidory suszone. Co przyjdzie nam do głowy i to, co trafia do naszych kubków smakowych.
Ilonka444
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 12:50

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez kartka » 7 lut 2016, o 14:30

Ilonka444 napisał(a):Zależy też, co Twój mężczyzna lubi. Jeśli jest wszystkożerny to pomyślałam o tofu, które zawiera dużo białka. Jest to twarożek sojowy, a soja – jak wiadomo – to jeden z najpopularniejszych produktów wegetariańskich. Może jakieś kanapki z pastami. Ostatnio bardzo posmakowała mi pasta z soczewicy. Soczewicę, orzechy, masło klarowane i olej lniany należy zmiksować za pomocą blendera. Taką masę można podawać na kanapkach na śniadanie i na kolację. To już zależy od naszych upodobań. Oczywiście możemy modyfikować pastę dodając przyprawy, czosnek albo pomidory suszone. Co przyjdzie nam do głowy i to, co trafia do naszych kubków smakowych.


Przeczytaj trochę o produktach sojowych.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Jamelia » 10 lut 2016, o 11:12

Kotlety sojowe są bardzo smaczne, jak dobrze przyrządzone to niektórzy myślą że jedzą mięso :)
ale cos kiedys mi się o uszy obiło że się od nich tyje i od tamtej pory dawno juz nie robiłam.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Theila » 14 kwi 2016, o 10:42

Ja bym postawila na ser kozi. Nie wiem czy wiecie, że jedzenie produktów z mleka koziego w różnej postaci działa przeciw zawałom i chorobom układu krążenia, ale też obniżanie poziom złego cholesterolu we krwi. Lekarz polecił ser kozi mojemu tacie i świetnie się to sprawdziło. Poza tym sery kozie mają ogrom plusów jesli o zdrowie chodzi. W prawdzie ser serowi nie równy, więc trochę szukaliśmy najlepszego. Mojemu tacie najbardziej smakują sery Chavroux i mnie też, więc i u siebie w domu zawsze mam w lodówce.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez Jamelia » 21 lis 2018, o 20:23

Mięso wystarczy zamienić na chude. Ale ja polecam sojowe kotlety, jak się dobrze przyrządzi to gwarantuje że nie jedna osoba będzie przekonana że je mięso :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez ela23 » 25 cze 2019, o 16:52

Hej :)
Ja serdecznie polecam przeczytać ten artykuł: https://bedietcatering.pl/czym-zastapic-mieso-dieta-pudelkowa-wegetarianska/, bo jest w nim mnóstwo porad na temat tego, czym zastąpić mięso, aby zachować zdrowie i dobre samopoczucie :)
ela23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 kwi 2019, o 12:41

Re: Co zamiast mięsa? Chodzi o cholesterol

Postprzez alicja.m » 28 cze 2019, o 12:56

Soja to znakomita alternatywa, właśnie jako kotlety. Polecam robić je samemu, bo te gotowe do odgrzania to jest tragedia bez smaku.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Cerecer