Drinki drineczki :)

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez bajaderka » 8 mar 2013, o 23:01

Poziomka napisał(a):sok jabłkowy + gorzka żołądkowa - ta brązowa


Mi żołądkowa jakoś zbrzydła. A białej to już w ogóle nie da się pić :P
U mnie ostatnio jeśli już to zwykle wściekłe psy, czyli wódka - zwykle pan tadeusz, bo jest dość łagodny, sok malinowy - ale tylko gęsty domowej roboty i kilka kropelek tabasco :D
Wczoraj też trafiłam do knajpy w której był spory wybór drinków na bazie wina. Spróbowałam jakiegoś z wodą sodową, lodem i cytryną, ale bez szału. Z tym, że przyznam, że temat mnie zainteresował, bo jakiś nigdy nie przyszło mi do głowy, że z winem też tak można eksperymentować ;)
Avatar użytkownika
bajaderka
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 paź 2012, o 20:47

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Sana » 10 mar 2013, o 02:47

Polecam Martini Bianco + Sprite + plasterek cytryny + lod i + opcjonalnie listek mięty.
Wyglada ladnie, smakuje jeszcze lepiej. Kolokwialnie mowiac 'wchodzi jak woda' :roll:

Obrazek
Avatar użytkownika
Sana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 10 mar 2013, o 01:02
Lokalizacja: Wielka Brytania

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez erachan » 13 mar 2013, o 08:50

ostatnio zasmakowałam w martini+sok z granatu +plasterek cytryny i duża ilość lodu
erachan
Miła Kobietka
 
Posty: 91
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 14:13

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez rzabba » 18 mar 2013, o 01:45

Z truskawkowych, to pokochałam tzw. malibu fraga. Widziałam go na jakiejś stronie, albo w newsletterze (chyba z klubu youryou, bo czasem podrzucają ciekawe przepisy na drinki).
Bierzemy truskawki, malibu, sok z cytryny, sok jabłkowy i lód w kostkach. Pyszności.
Poza tym, to czasem jeszcze mohito i tak bardziej tradycyjnie, czysta z colą.
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez vidis » 18 mar 2013, o 22:24

ale piłaś to malubu fraga czy tylko czytałaś skład?
vidis
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 26 gru 2012, o 17:03

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez kobietka77 » 18 mar 2013, o 23:46

Ja lubię Martini z sokiem pomarańczowym i lodem, albo z sokiem ananasowym i pomarańczowym, do tego syrop cytrynowy - wymieszać i dolać żurawinowy i malinowy, tylko gęsty i dużo lodu, wtedy pójdzie na dno i będzie fajny kolorowy drink.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez rzabba » 14 cze 2013, o 23:22

dla mnie najlepszy jest sprite z cytryna miętą i delikatną wódka, dla mnie doskonale sprawdza się Pan Tadeusz i koniecznie lód do tego !! :) SPAM :drinkwine

Ostatnio edytowano 15 cze 2013, o 07:28 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: fajnie, że lubisz ale za SPAM podziękujemy....
rzabba
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 25 sty 2013, o 13:11

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Skarbek.2 » 15 cze 2013, o 10:12

Na taką pogodę to najlepiej coś orzeźwiającego:) Dzisiaj mamy zamiar trochę poeksperymentować z sokiem z czarnej porzeczki, spritem, wódką, limonką i lodem :)
Skarbek.2
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 kwi 2013, o 13:06

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Mała_Kaśka » 18 sie 2014, o 17:13

Mi się marzy zimne piwkko:)
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Asiaa » 19 sie 2014, o 09:09

Mojito....mniammm
Avatar użytkownika
Asiaa
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 08:23

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez elzbieta123 » 21 sie 2014, o 13:03

Blue Hawaii to świetny drink, który wprowadzi Was w wakacyjny nastrój. Wszystko dzięki kieliszkowi typu Hurricane, w którym najlepiej jest podawać ten koktajl, ozdobie w postaci kawałka ananasa (warto również dodać kolorową parasolkę), niebieskiemu kolorowi oraz tropikalnemu smakowi. Blue Hawaii został wymyślony w 1957 przez barmana Harry Yee w Waikiki na Hawajach. Do przygotowania drinka potrzebne są: biały rum, likier blue curacao, sok ananasowy, mleczko kokosowe (oryginalnie używa się Sweet and Sour) oraz lód.

Składniki:

biały rum (30 ml)
likier blue curacao (30 ml)
sok ananasowy (60 ml)
mleczko kokosowe (30 ml)
kostki lodu (kubek)
Sposób przygotowania:

Do blendera należy wlać wszystkie składniki: biały rum, likier blue curacao, sok ananasowy i mleczko kokosowe oraz dodać szklankę kostek lodu. Miksować, aż lód zostanie dobrze skruszony i uzyskamy pienistą masę. Przelać zawartość blendera do kieliszka typu Hurricane. Ozdobić drinka np. kawałkiem ananasa.


Hot Sex jest prostym drinkiem o pomarańczowym smaku, który robiony jest z trzech składników. Jedynym alkoholem, którego tutaj używamy, jest likier triple sec. Pozostałe składniki to: sok pomarańczowy i grenadina. Grenadina sprawia, że drink staje się słodszy i nabiera ładnego wyglądu. Dzięki różnej gęstości płynów, opada ona na dno, czego efektem jest przejście kolorów: z pomarańczowego w czerwony. Najlepiej jest go podawać w niskiej szklance z grubym dnem (old-fashioned). Możemy go również ozdobić kawałkiem pomarańczy lub czereśnią koktajlową.

Składniki:

likier triple sec (80 ml)
sok pomarańczowy (120 ml)
grenadina (około 15 ml)
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do szklanki typu old-fashioned wrzucamy kilka kostek lodu. Następnie wlewamy do niej likier triple sec oraz sok pomarańczowy. Na końcu wlewamy grenadinę. Drink Hot Sex można ozdobić kawałkiem pomarańczy lub czereśnią koktajlową.


Moscow Mule jest drinkiem, który tradycyjnie podaje się w miedzianych kubkach. Według jednych źródeł, powstał w 1941 przez przypadek w Stanach Zjednoczonych, w barze, gdzie trzeba było sprzedać nadmiar piwa imbirowego. Nie jest on drinkiem Rosyjskim, a swoją nazwę zawdzięcza użytej w niej wódce (która Amerykanom kojarzy się z Rosją). Jego przygotowanie jest bardzo proste, a drink powinien smakować każdemu. Moscow Mule idealnie nadaje się na gorące, letnie dni.



Składniki:

wódka (50 ml)
piwo imbirowe (150 ml)
sok z limonki (25 ml)
kruszony lód
Sposób przygotowania:

Do szklanki, wypełnionej do połowy kruszonym lodem, wlewamy wódkę oraz świeżo wyciśnięty sok z limonki i mieszamy składniki. Dolewamy piwo imbirowe. Dla ozdoby można dodać plaster limonki.



Według „Poradnika Prawdziwego Mężczyzny” jedynym sokiem jaki prawdziwy mężczyzna wlewa do piwa to wódka. Drinkiem, który spełnia ten warunek jest U-Boot. Swoją nazwę zawdzięcza kieliszkowi z wódką, który opada na dno kufla z piwem. Kac po tym drinku gwarantowany!









Składniki:

wódka (50 ml)
piwo (500 ml)
Sposób przygotowania:

Do kufla wlewamy piwo, a do kieliszka wódkę. Kieliszek wkładamy do kufla i puszczamy, aby delikatnie opadł na dno.



Blue Lady jest koktajlem na bazie ginu. Do jego przygotowania potrzebne są jeszcze: likier blue curacao oraz sok z cytryny (najlepiej świeżo wyciśnięty). Drink ma ładny niebieski kolor. Najlepiej jest go podawać w kieliszku koktajlowym. Warto również zadbać o odpowiednie ozdobienie kieliszka. Można to łatwo zrobić poprzez posmarowanie krawędzi kieliszka sokiem z cytryny i zanurzenie w białym cukrze. Najefektowniej będzie wyglądał cukier gruboziarnisty. Dodatkowo koktajl Blue Lady, można ozdobić plastrem cytryny.

Składniki:

gin (20 ml)
likier blue curacao (10 ml)
sok z cytryny – świeżo wyciśnięty (20 ml)
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do shakera wrzuć kilka kostek lodu i wlej do niego wszystkie składniki: gin, likier blue curacao oraz świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Dobrze wstrząśnij i przelej zawartość do kieliszka koktajlowego. Krawędź kieliszka dobrze jest wcześniej ozdobić cukrem. Dodatkowo można dodać plaster cytryny



Hot Sex jest prostym drinkiem o pomarańczowym smaku, który robiony jest z trzech składników. Jedynym alkoholem, którego tutaj używamy, jest likier triple sec. Pozostałe składniki to: sok pomarańczowy i grenadina. Grenadina sprawia, że drink staje się słodszy i nabiera ładnego wyglądu. Dzięki różnej gęstości płynów, opada ona na dno, czego efektem jest przejście kolorów: z pomarańczowego w czerwony. Najlepiej jest go podawać w niskiej szklance z grubym dnem (old-fashioned). Możemy go również ozdobić kawałkiem pomarańczy lub czereśnią koktajlową.

Składniki:

likier triple sec (80 ml)
sok pomarańczowy (120 ml)
grenadina (około 15 ml)
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do szklanki typu old-fashioned wrzucamy kilka kostek lodu. Następnie wlewamy do niej likier triple sec oraz sok pomarańczowy. Na końcu wlewamy grenadinę. Drink Hot Sex można ozdobić kawałkiem pomarańczy lub czereśnią koktajlową.



Blue Hawaii to świetny drink, który wprowadzi Was w wakacyjny nastrój. Wszystko dzięki kieliszkowi typu Hurricane, w którym najlepiej jest podawać ten koktajl, ozdobie w postaci kawałka ananasa (warto również dodać kolorową parasolkę), niebieskiemu kolorowi oraz tropikalnemu smakowi. Blue Hawaii został wymyślony w 1957 przez barmana Harry Yee w Waikiki na Hawajach. Do przygotowania drinka potrzebne są: biały rum, likier blue curacao, sok ananasowy, mleczko kokosowe (oryginalnie używa się Sweet and Sour) oraz lód.

Składniki:

biały rum (30 ml)
likier blue curacao (30 ml)
sok ananasowy (60 ml)
mleczko kokosowe (30 ml)
kostki lodu (kubek)
Sposób przygotowania:

Do blendera należy wlać wszystkie składniki: biały rum, likier blue curacao, sok ananasowy i mleczko kokosowe oraz dodać szklankę kostek lodu. Miksować, aż lód zostanie dobrze skruszony i uzyskamy pienistą masę. Przelać zawartość blendera do kieliszka typu Hurricane. Ozdobić drinka np. kawałkiem ananasa



Big Unit jest shotem robionym z dwóch składników. Do jego przygotowania potrzebna jest złota tequila oraz likier blue curacao. Pozwalają one uzyskać ładnie wyglądającą, dwukolorową kompozycję. Przy wlewaniu likieru blue curacao należy jednak uważać, aby nie wlać go za dużo, gdyż może on zabarwić cały kieliszek. Warto również wcześniej oba płyny schłodzić. Big Unit nie mieszamy przed spożyciem.




Składniki:

złota tequila (40 ml)
likier blue curacao (około 5-10 ml)
Sposób przygotowania:

Do kieliszka wlać złotą tequilę. Następnie delikatnie wlać blue curacao, które opadnie na dno i utworzy dwukolorową kompozycję.



Blue Nut – to świetny shot robiony na bazie Malibu. Do jego przygotowania potrzebne są dodatkowo dwa składniki: likier blue curacao oraz sok ananasowy. Dzięki nim otrzymujemy bardzo dobrą w smaku mieszankę o świetnym jasno turkusowym kolorze. Jeśli nie lubicie mocnych shot’ów, które zawsze musicie popijać colą lub jakimś sokiem, to Blue Nut powinien przypaść Wam do gustu. Malibu Rum oraz sok ananasowy świetnie ze sobą współgrają, a ich tworzy słodki napój.



Składniki:

Malibu Rum (15 ml)
sok ananasowy (15 ml)
likier blue curacao (10 ml)
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do shakera dodajemy kostki lodu. Wlewamy wszystkie składniki i wstrząsamy, aż zostaną dobrze schłodzone. Zawartość shakera rozlewamy przez sitko do kieliszków.


Sammy Special to drink, który możemy przygotować na dwa sposoby. W pierwszym, wykorzystując blender, uzyskamy koktajl z dużą ilością piany. W drugim jest jej znacznie mniej. Jednak w obu przypadkach jest tak samo dobry i świetnie będzie smakować w upalne dni. Przygotowując Sammy Special potrzebujemy: Malibu Rum, biały rum, sok ananasowy oraz sok pomarańczowy. Najlepiej jest go podawać w szklance typu highball. Koktajl można ozdobić kawałkiem pomarańczy lub ananasa.



Składniki:

Malibu Rum (30 ml)
biały rum (30 ml)
sok ananasowy (około 50 ml)
sok pomarańczowy (około 50 ml)
kostki lodu lub skruszony lód
Sposób przygotowania:
Sammy Special frothy
Sposób 1: Do blendera należy wlać wszystkie składniki oraz dodać kostki lodu. Im więcej lodu dodamy, tym bardziej drink będzie spieniony. Miksujemy, aż lód zostanie dobrze skruszony i powstanie piana. Przelewamy wszystko do szklanki i ozdabiany np. kawałkiem pomarańczy.

Sposób 2: Do szklanki dodajemy skruszony lód i wlewamy wszystkie składniki. Dokładnie mieszamy i ozdabiamy np. kawałkiem ananasa.


Składniki:

Malibu Rum (60 ml)
tequila (60 ml)
sok ananasowy
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do szklanki typu old fashioned dodajemy kilka kostek lodu. Wlewamy do niego Malibu, tequilę i uzupełniamy sokiem ananasowym. Mieszamy i dodajemy kawałek pomarańczy jako ozdobę.

Oceń przepis:
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)
Mexican Surfer - koktajl o egzotycznym smaku, 5.0 out of 5 based on 1 rating

Electric Smurf to koktajl, który spodoba się tym wszystkim, którzy uwielbiają niebieskie stworki jakimi są Smerfy. Poza nazwą, która od razu kojarzy nam się z tą kreskówką, drink ma również niebieski kolor (a przynajmniej taką barwę ma przez chwilę, tuż po wlaniu Malibu i blue curacao, później niebieski wpada w zieleń). Do jego przygotowania potrzebne są następujące składniki: Malibu, blue curacao, sprite oraz sok ananasowy. Koktajl przygotowuje się szybko i łatwo. Najlepiej jest go podawać w wysokiej szklance typu high-ball.

Składniki:

Malibu Rum (30 ml)
likier blue curacao (30 ml)
sprite
sok ananasowy
kostki lodu
Sposób przygotowania:

Do szklanki typu high-ball wkładamy kilka kostek lodu. Następnie wlewamy Malibu oraz blue curacao. Na koniec szklankę uzupełniamy – w równych proporcjach – sprit’em oraz sokiem ananasowym. Mieszamy i podajemy.

Ostatnio edytowano 28 sie 2014, o 17:43 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: łączenie postów, zgodnie z regulaminem, nie piszemy posta pod postem
elzbieta123
 

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez kies » 31 sie 2018, o 09:41

Nikt tu żadnych nowych drineczków nie dodaje? U mnie tak zwyczajnie, wódka+lód+caprio porzeczkowy i jakoś nie chcą się przestawić na nic bardziej wyszukanego.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez dwidera » 20 wrz 2018, o 15:19

dzo napisał(a):Polecam drinka ze sprite, z wódką i plastrem świeżego ogórka i lód oczywiście ;)

Była kiedyś taka wódka ogórkowa. Jest jeszcze ?

dwidera
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 cze 2018, o 08:37

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez jucha91 » 21 wrz 2018, o 11:52

mój ulubiony to pinacolada
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez donatka » 24 wrz 2018, o 13:42

ja lubię orzeźwiająe drinki, smakuje mi mohito, najprostsza wersja to tymbark cytryna mięta, wódka, lód, kawałek limonki i kilka liści mięty do dekoracji i gotowe
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez pomini » 2 paź 2018, o 16:32

moim zdaniem warto !

pomini
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 15:46

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Ona1988 » 18 gru 2018, o 22:43

a u mnie drineczek to wódka + caprio porzeczkowe. Czasami jeszcze dorzucę sobie kotkę lodu. Nic więcej mi nie potrzeba.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Jamelia » 23 gru 2018, o 11:41

Cola i wódka, czasem troszkę cytryny lub limonki do tego

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez donatka » 22 sty 2019, o 14:11

W karnawale można popróbować trochę ;)
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez Ona1988 » 19 cze 2019, o 18:13

wódka + tymbark pomarańczowy prosty i odpowiedni dla mnie drink. Kostka lodu do środka i wystarcza.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Drinki drineczki :)

Postprzez ShinyGirl » 29 cze 2019, o 22:05

Cola zero i whiskey :)
ShinyGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 19:52
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: amtutersga5669, Google [Bot]