Własna działalność SKLEP medyczny

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Własna działalność SKLEP medyczny

Postprzez Martlajtis » 30 sty 2013, o 22:57

Witam wszystkie Panie i oczywiście Panów jak są:) ja mam takie zapytani chcę otworzyć własną działalność myślałam o sklepie medycznym no l niestety nie mam takich uprawnień. i Jak myślicie jaki sklep najlepiej się sprawdza w w niewielkiej gminie.. na co jest największy popyt.


proszę o rady i wasze spostrzeżenia :)

pozdrawiam M.
Martlajtis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 gru 2012, o 11:53

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez zbychb1 » 1 lut 2013, o 01:36

Myślę że zwykły sklep spożywczy zrobi robotę. Ewentualnie jakaś knajpka mała/kawiarnia.

Nowoczesne Urządzenia szpiegowskie na każdą kieszeń - recenzje
zbychb1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 01:27

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez NatiNail » 22 lut 2013, o 15:07

Co do knajpki lub kawiarni w małej miejscowości nie wróżyłabym raczej kokosów. Ale tak jak piszesz sklep spożywczy w większości przypadków zdaje egzamin. Na pewno trzeba zrobić rozpoznanie terenu żeby nie otwierać czegoś co już jest.
NatiNail
 

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez brunecia » 23 lut 2013, o 23:08

A myślałaś o lumpeksie? Myślę, że to by się przyjęło :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez krysia19 » 24 lut 2013, o 13:15

A może jakiś sklep internetowy? Wtedy potencjalnych klientów masz zdecydowanie więcej.




___________________________________________________________________________________
Przetargi Kraków - codziennie nowe oferty
krysia19
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 lip 2012, o 14:07

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez brunecia » 24 lut 2013, o 14:56

Sklep internetowy owszem, ale trzeba mieć dobry asortyment, którego nie dostaną ludzie z większych miast. Lepiej poszukać czegoś, czego nie ma u Ciebie i otworzyć swój sklepik, chociaż internetowy lepiej się opłaca, bo nie płacisz dodatkowo czynszu za lokal tylko wszystko robisz w domu :)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez agi2002 » 4 mar 2013, o 14:36

lumpeks,mówię tobie to jest to...
agi2002
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 sty 2013, o 17:40

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez isia » 11 sty 2015, o 00:06

punkt krawiecki :) na to zawsze znajdzie się klient :) a finanse można pozyskac na SPAM

Ostatnio edytowano 11 sty 2015, o 19:35 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
isia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 23:49

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez lulumiranda » 12 sty 2015, o 18:06

A jakie znacie może sposoby na reklamę swojego sklepu? Sama od jakiegoś czasu prowadzę sklep z herbatą oraz kawą. Zastanawiałam sie nad kupnem ulotek. Myślicie,że można byłby zainwestować w taki sposób klientów?
A może kupić foldery reklamowe z ofertą? Swoją drogą to gdzie drukujecie materiały reklamowe?Wygodniej jest w drukarniach stacjonarnych czy internetowych?
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez Scarlett » 13 sty 2015, o 22:34

Co do tematu, to zgodzę się, że lumpeks mógłby się sprawdzić - jeśli to ma być sklep. W mały miejscowościach sprawdzają się też czasami salony specjalistyczne (fryzjer, kosmetyczka itp.), ale wiadomo, że to wymaga większego przygotowania.Spożywczak byłby dobry, ale tutaj większa uwagę zwróciłabym na lokalizację. Biorąc pod uwagę z jakim powstają kolejne Biedronki i Żabki, trzeba by spojrzeć przyszłościowo.
@lulumiranda, co do Twojego pytania. Z ulotkami byłabym ostrożna. Jeśli już, to np. zrób to w formie rabatu może - -10% przy zakupie z ulotką ;) O tych formach jest mi trudniej się wypowiadać, bo mam akurat sklep internetowy i moje działania skupiają się właśnie na promocji online - dobra, przejrzysta strona i fanpage na FB. To ostatnie akurat nic nie kosztuje, a można go fajnie wykorzystać :) Klientów zawsze przyciągną promocje, pozostaje kwestia skutecznego informowania ich o tym. Do nowych klientów raczej nie dotrę inaczej jak przez neta, ale co innego przypomnienie się byłym klientom. Ja postawiłam akurat na powiadomienia smsowe, bo są szybkie i skuteczniejsze - wg badań bodajże 90% smsów jest odczytywana przez odbiorcę, a z mailami bywa różnie... Usługa jest też tania. Korzystam z usług SerwerSMS. Jakby zainteresował Cię ten sposób komunikacji z klientem, to polecam zajrzeć na ich stronę, znajdziesz tam sporo informacji i ciekawostek ;)
Avatar użytkownika
Scarlett
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 20:45

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez Czarna » 13 sty 2015, o 23:34

Scarlett, czy Ty ogarniasz sprawy techniczne związane z funkcjonowaniem sklepu czy zupełnie się tym nie przejmujesz, bo załatwia to za Ciebie firma, która Ci sklep stworzyła?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez xena » 14 sty 2015, o 11:48

W moim mieście lumeks już się chyba nie przyjmie. Sa na każdym roku praktycznie...
Lulumiranda wydaje mi sie,ze warto byłoby zainteresować inne osoby swoim asortymentem.Możesz włączyć do niego nie tylko herbatę albo kawę .W moim miescie jest bardzo fajny sklep z takimi rzeczami i sprzedają w nim również świece yankee oraz kadzidła.
Co do ulotek to Scarlett dobrze radzi, warto byłoby na nich umieścić 10 %. Drukarni w sieci również jest bardzo wiele .Ja drukuję od jakiegoś czasu w Openprint.pl , mają tam dobre ceny no i zawsze przy większych zamówieniach możesz się dogadać.Zamówienie dostajesz w 2-3 dni.
Ewentualnie możesz porównać sobie ceny w drukarniach stacjonarnych w mieście, w których mieszkasz.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Własna działalność SKLEP...

Postprzez benola » 14 sty 2015, o 13:37

Rozkręcenie sklepu/e-sklepu wymaga czas. Nawet gdy biznes/e-biznes się rozkręci gorsze dni będą się pojawiać od czasu do czasu. Bądźmy cierpliwi, "wyrozumiali", i nie traćmy motywacji. Poszukajmy wspólnika, jeśli brakuje Nam "wkładu" (nie decydujmy się na tzw. szybkie pożyczki).

benola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 13:33

Re: Własna działalność SKLEP medyczny

Postprzez marlon » 9 sie 2017, o 10:50

Uprawnienia są potrzebne chyba tylko do określonych rodzajów sprzętu.. A co chcesz sprzedawać? Zawsze można się jakoś doszkolić.

marlon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 sie 2017, o 10:21

Re: Własna działalność SKLEP medyczny

Postprzez Kalina88 » 27 lut 2018, o 19:24

Dzięki wielkie, bo znalazłam tu bardzo dużo przydatnych informacji. Właśnie przymierzam się do założenia działalności gospodarczej i stwierdziłam, że biznesplan będzie pierwszą rzeczą, którą zrobię. Chociażby po to, żeby samemu sobie wszystko uporządkować i przynajmniej na początku trzymać się wytyczonego planu.

Sprawdź co ifirma wrocław oferuje dla Twojej firmy
Kalina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lis 2017, o 17:34

Re: Własna działalność SKLEP medyczny

Postprzez ancymek » 8 lip 2019, o 19:27

Bardzo dobrze, że trafiłam na to forum jakiś czas temu i na ten temat, ponieważ porządne ubrania medyczne to dokładnie to, czego teraz szukam. Moja żona prywatnie będzie otwierać praktykę dentystyczną więc tego rodzaju rzeczy są niezbędne. Swoją drogą znacie takiego producenta odzieży medycznej jakim jest WonderWink?
ancymek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lip 2019, o 09:34

Re: Własna działalność SKLEP medyczny

Postprzez AKrol » 14 wrz 2020, o 07:03

Prowadzanie firmy, czy to sklepu, czy jakiejkolwiek innej działalności, nie jest rzeczą łatwą, tym bardziej, że w Polsce, mamy bardzo skomplikowane i obszerne prawo, które określa sposób w jaki mamy to prawidłowo wykonywać. Teraz jeszcze dochodzą kwestie bezpieczeństwa informacji - zarówno jeśli chodzi o ochronę danych osobowych, jak i informacji na temat firmy. Jeśli szukacie profesjonalnej firmy, która zajmie się tą obszerną temtatyką, to zgłoście się do Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji Jacka Lewandowskiego Abi Info. Firma ta od lat zajmuje się kwestiami szeroko pojętego bezpieczeństwa danych oraz informacji w każdej firmie (nieważne jaki jest jej profil działalności czy wielkość). Wdraża odpowiednie systemy i procedur, przeprowadza szkolenie pracowników z tego zakresu, dokonuje audytów, robią aktualizację itd. Wszystko zgodnie z wytycznymi Ustawy o Ochronie Danych Osobowych, która jest podstawowym aktem prawnym regulującym te sprawy.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]