Kwas foliowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Kwas foliowy

Postprzez pollyanna » 16 kwi 2017, o 11:43

Ja łykam tardyferol z kwasem foliowym, ale powiem wam, że mój żołądek nie najlepiej go znosi :(

Odette or Odile?
Avatar użytkownika
pollyanna
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 sty 2014, o 23:05

Re: Kwas foliowy

Postprzez dikusmax » 16 kwi 2017, o 13:33

Karmiące mamy powinny pamiętać, żeby dostarczać nie tylko sam kwas foliowy swojemu organizmowi, ale również i jod, dha, magnez czy witaminę D. To jest takie absolutnie niezbędne minimum w okresie karmienia piersią.

dikusmax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwi 2017, o 19:49

Re: Kwas foliowy

Postprzez Hadassa » 19 kwi 2017, o 21:06

Karmiace łykają dalej witaminy dla kobiet w ciąży...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Kwas foliowy

Postprzez alren » 5 lip 2017, o 13:01

A ja czytałam, że jednak jego korzystne działanie jest zdecydowanie przesadzone i wcale nie jest taki korzystny, a nawet szkodliwy w niektórych przypadkach..

alren
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 5 lip 2017, o 12:21

Re: Kwas foliowy

Postprzez babeczka84 » 17 wrz 2017, o 20:28

Ja w trakcie ciąży jak i w okresie karmienia piersią brałam zestaw witamin dla ciężarnych Folik Mama, który w składzie ma kwas foliowy i inne niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka oraz wspomaga laktację :)
babeczka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 23:09

Re: Kwas foliowy

Postprzez espanka » 28 wrz 2017, o 20:19

jak wygląda sprawa u weganek? Czy jakoś inaczej muszą dbać o siebie w ciąży? Chyba najbardziej są narażone na braki żelaza? Któraś z Was była w takiej sytuacji?
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Kwas foliowy

Postprzez Annnon » 26 wrz 2018, o 20:39

z tym wegetarianizmem to już serio lekka przesada. Jak sie jest w ciązy to powinnosie jesc wszystko żeby uzupełniac niezbeden skladniki. Niektóre laski serio przesadzają... Ja jeśli bylaby potrzeba to jadlabym co mi lekarz by nakazal. Na szczescie nie mialam wielkich problemow z witaminami bo zazyalaam mama dha. Tam jest kwas foliowy i inen niezbedne skladniki potrzebne do rozwoju maluszka.
Annnon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:05

Re: Kwas foliowy

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 21:11

Mój ginekolog, kiedy zapytałam o kwas foliowy powiedział, że ogólnie kiedyś ktoś powiedział, że trzeba brać kwas foliowy, i teraz nie wiedzą za bardzo jak się z tego wycofać, więc ogólnie taki pogląd pozostał. Ile w tym prawdy? Nikt nie wie i się nie dowie. Powiedział mi też, że wystarczy codziennie zjeść dwa liście sałaty z ogródka bo zawierają wystarczającą ilość kwasu foliowego. Bądź tu mądry....
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: Kwas foliowy

Postprzez liniana » 16 mar 2019, o 23:31

Bez obrazy dla tego Twojego lekarza ale chyba na studiach to spał, przecież wiadomo za co odpowiada kwas foliowy, jest zalecany nie tylko przy ciązy ale ogólnie przy problemach neurologicznych, często też starszym osobom na choroby otępienne jest zalecany, a u dziecka zapobiega wadom cewy nerwowej, w 2 liściach sałaty to jest tyle tego kwasu co kot napłakał, rozumiem,że przez resztę roku jak sałata naturalne w ogródku nie rośnie to w ciązy w ogóle nie trzeba go brać, masakra. Ja bym się mega bała że przez braki witamin potem moje dzicko będzie obciążone jakimiś poważnymi chorobami, a branie tej tabletki dziennie to chyba żaden wielki wysiłek, są fajne kompleksy, sama brałam mamadha i wszystkiego na co jest zwiększone zapotrzebowanei w ciązy łatwo sobie dostarczasz.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Kwas foliowy

Postprzez Jinka » 17 kwi 2019, o 22:53

Kwas foliowy przede wszystkim chroni maluszka przed wadami cewy nerwowej i zapobiega schorzeniom jak bezmózgowie, rozszczep kręgosłupa czy przepuklina oponowo-rdzeniowa. Samym pożywieniem nie dostarczymy odpowiedniej ilości i dlatego potrzebne są suplementy. Możecie brać mama dha premium, tam oprócz kw. foliowego są też cenne kwasy tłuszczowe i witD. Jak nie ma potrzeby to tylko to wystarczy.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Kwas foliowy

Postprzez docha » 30 kwi 2019, o 14:19

PTG zaleca nie tylko kwas foliowy, ale też kwasy DHA, witaminę D, magnez i jod. Nie sądzę, ze to jest jakieś widzi mi się, bo na świecie zalecenia sa podobne. Np. w stanach kwas foliowy jest dodawany do płatków śniadaniowych, bo duży odsetek ciąż jest nieplanowanych i kobiety po prostu nie biorą wcześniej odpowiednich witamin. Ja akurat z polecenia lekarza zaczęłam brać mama DHA od razy jak zaczęliśmy sie starać.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Kwas foliowy

Postprzez a_gatka » 28 cze 2019, o 11:33

Zgadzam się - zdrowa dieta to jedno, ale w przypadku kwasu foliowego sytuacja komplikuje się o tyle, że wiele osób go nie przyswaja prawidłowo. Interesowałam się tym będąc w ciąży, tylko że wtedy nie było takiej dostępności jak dziś, że idziesz do apteki i prosisz o taki np. Naturell Folian z aktywnym kwasem foliowym. To bardzo ważne jak się planuje dziecko, bo foliany przyczyniają się do prawidłowego tworzenia komórek krwi.
a_gatka
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez lexyy » 13 lip 2019, o 22:11

Widziałyście, że kwas foliowy jest zalecany starszym osobom? Ja się zaskoczyłam bo lekarz mojej mamie po operacji zalecil branie włanie kwasu foliowego, była w aptece i babeczka jej geriamoc poleciła, fjany skład, sporo kwasu foliowego, lecytyna, żeń szeń, widzę że na mamę to super podziałało, teraz byliśmy przez tydzień u niej to energia ją rozpiera z młodym szalała :)
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Kwas foliowy

Postprzez telea » 24 lip 2019, o 08:40

lexyy napisał(a):Widziałyście, że kwas foliowy jest zalecany starszym osobom? Ja się zaskoczyłam bo lekarz mojej mamie po operacji zalecil branie włanie kwasu foliowego, była w aptece i babeczka jej geriamoc poleciła, fjany skład, sporo kwasu foliowego, lecytyna, żeń szeń, widzę że na mamę to super podziałało, teraz byliśmy przez tydzień u niej to energia ją rozpiera z młodym szalała :)


Moja mama też ostatnio kwas foliowy zaczęła brać. Lekarz mówił żeby też jeść częściej surowe rzeczy, bo przy gotowaniu żywność traci nawet do 70% folianów! :shock:
Avatar użytkownika
telea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 11:25

Re: Kwas foliowy

Postprzez Stella » 24 lip 2019, o 22:47

kurcze ciekawe to to co piszecie dziewczyny a_agatka Folian z aktywnym kwasem foliowym - kurcze przeczytałam właśnie, że nie wszystkie preparaty mają w swoim składzie takowy. lexyy nie wiedziałam, że starsze osoby tez powinny go przyjmować ale z tego co piszą to pełnią istotną rolę w funkcjonowaniu układu sercowo‐naczyniowego
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Kwas foliowy

Postprzez a_gatka » 26 lip 2019, o 08:48

No właśnie nie wszystkie mają ten dobry, aktywny, a ten się najlepiej przyswaja. Samą dietą niestety nie da się go uzupełnić. :)
a_gatka
 

Re: Kwas foliowy

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:33

Moja siostra jest teraz w ciąży i bierze naturell folian polecony przez ginekologa, ma dobry skład.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Kwas foliowy

Postprzez kies » 25 sie 2019, o 23:51

My z mężem bierzemy naturell folian. Nie jesteśmy w ciąży ani nie planujemy, to jest akurat coś co ciężko uzyskać w odpowiedniej ilości w diecie, dlatego od czasu do czasu suplementujemy oboje. Nie non stop bo ciężko określić kiedy jest go dość w organizmie, ale muszę przyznać, że różnica w samopoczuciu jest.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Kwas foliowy

Postprzez Kamilasosnowska » 27 sie 2019, o 14:51

nigdy nie słyszałam o potrzebie stałego przyjmowania kwasu foliowego, dużo choruje ale żaden lekarz nigdy nie wspominał o kwasie foliowym
Kamilasosnowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 14:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kwas foliowy

Postprzez Magdaaa90 » 24 sty 2020, o 14:07

Ja cała ciszę brałam mamedha plus i nie zmieniło się to jak urodziłam i zaczęłam karmić piersią, cała ciąże czułam się bardzo dobrze po tych tabletkach, miałam świetne wyniki badan i chciałam, żeby karmiąc moje dziecko dostawało wszystko to, czego potrzebuje
Magdaaa90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2020, o 14:06

Re: Kwas foliowy

Postprzez karin83 » 28 kwi 2021, o 11:41

Ja z kolei mogę zaproponować preparat Composita Mama DHA. Idealny dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Zawiera nie tylko kwas foliowy, ale także inne składniki rekomendowane w tym czasie przez PTG. Plusem jest to, że wszystkie składniki aktywne są w biodostęnych formach - organizm łatwo je przyswaja. Moim zdaniem takie preparaty z kompleksowym składem są najlepsze. Nie ma ryzyka, że coś przedawkujemy albo o czymś zapomnimy.
karin83
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 lut 2021, o 18:59

Re: Kwas foliowy

Postprzez brelka » 2 cze 2021, o 21:28

Ja kwas foliowy brałam starając się o ciąże w suplemencie Ovarin jest jednym ze składników. Brałam go by wyregulować gospodarkę hormonalna, Polecam bo mnie bardzo pomógł
brelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 27 lut 2021, o 18:34
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron