papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez Tilmaniel » 12 lip 2019, o 16:00

Chcę zrobić w końcu porządny remont dachu. Bo jak dalej pójdzie, to zacznie nam kapać na głowy.
robię rozeznanie ws. materiałów budowlanych i szczególnie zainteresowała mnie papa samoprzylepna. Jesli dobrze rozumiem, to nie dość, że wykazuje się interesującymi właściwościami, to jeszcze z jej położeniem poradzi sobie nawet średni rozgarnięta "złota rączka" :oops:
Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat?
Tilmaniel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2019, o 23:00

Re: papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez Tilmaniel » 15 lip 2019, o 09:05

Tilmaniel napisał(a):Chcę zrobić w końcu porządny remont dachu. Bo jak dalej pójdzie, to zacznie nam kapać na głowy.
robię rozeznanie ws. materiałów budowlanych i szczególnie zainteresowała mnie papa samoprzylepna. Jesli dobrze rozumiem, to nie dość, że wykazuje się interesującymi właściwościami, to jeszcze z jej położeniem poradzi sobie nawet średni rozgarnięta "złota rączka" :oops:
Ktoś może powiedzieć coś więcej na ten temat?

Update: trochę czytałem o tym na https://polskiecentrumdachowe.pl/produkty/papy/papa-samoprzylepna/, ale prydałoby mi się zdecydowanie więcej wiadomości. W końcu w miarę możliwości warto ją położyć samodzielnie. Też żeby wiedzieć, jak się później zabrać do ew. poprawek... Pomoże ktoś?
Tilmaniel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 cze 2019, o 23:00

Re: papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez finik » 29 lip 2019, o 18:26

Może po prostu zatrudnicie fachowca? On zna się na rzeczy i będzie wiedział, co położyć na dach.
finik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 18:21

Re: papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez sprice » 5 kwi 2022, o 20:48

Przy nachyleniach dachu do 20% papę należy układać pasami równoległymi do okapu, natomiast przy większym spadku papę układa się pasami prostopadłymi do okapu ze względu na możliwość osuwania się układanych pasów papy podczas ich zgrzewania, co spowodowane jest znaczną masą papy.

Avatar użytkownika
sprice
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 kwi 2022, o 20:46
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez jlammi » 3 sie 2023, o 13:19

Nowoczesny dom to trwały i solidny dach. U nas zrobiono dachówkę ceramiczną roben z Klinkierbud i to strzał w 10. Bardzo dobra jakość dachówki
jlammi
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 21:14

Re: papa samoprzylepna - łatwo położyć?

Postprzez OlaMola » 4 sie 2023, o 09:55

Ładnie wygląda, jest trwała i praktyczna. Również polecam
OlaMola
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 27 mar 2013, o 11:00
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]