dach i poddasze

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

dach i poddasze

Postprzez Aspiring » 6 cze 2019, o 10:45

Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:
Może to przez zbytni pośpiech, może przez dziurę w budżecie, może przez budowlańców którzy chyba mieli nas już serdecznie dosyć... w każdym razie tuż po skończeniu domu okazało się, że dach jest spartolony i przy pierwszej gwałtowniejszej burzy zalało nam niemal całe poddasze! :angrywife
Teraz wykosztowaliśmy się na dodatkową warstwę izolacyjno-uszczelniającą z papy termozgrzewalnej i mam szczerą nadzieję, że tak sytuacja już nigdy się u nas nie powtórzy!!
Aspiring
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 14:49

Re: dach i poddasze

Postprzez Aspiring » 10 cze 2019, o 11:25

Aspiring napisał(a):Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:
Może to przez zbytni pośpiech, może przez dziurę w budżecie, może przez budowlańców którzy chyba mieli nas już serdecznie dosyć... w każdym razie tuż po skończeniu domu okazało się, że dach jest spartolony i przy pierwszej gwałtowniejszej burzy zalało nam niemal całe poddasze! :angrywife
Teraz wykosztowaliśmy się na dodatkową warstwę izolacyjno-uszczelniającą z papy termozgrzewalnej i mam szczerą nadzieję, że tak sytuacja już nigdy się u nas nie powtórzy!!

BTW może ktoś korzystał z usług/produktów Polskiego Centrum Dachowego? Bo właśnie stamtąd mamy tę papę, na https://polskiecentrumdachowe.pl/produk ... grzewalna/ jest o niej więcej. I chcemy się zorientować, czy faktycznie możemy liczyć na taką jakość, jaką obiecuje producent.
Aspiring
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 14:49

Re: dach i poddasze

Postprzez Aurela20 » 15 lip 2019, o 20:49

Aspiring napisał(a):Dużo się mówi o tym, że budowę domu powinno się zacząć od solidnych fundamentów - pełna zgoda. Tylko ktoś zapomniał dopowiedzieć, że wykończenie dachu jest równie istotne :evil:
Może to przez zbytni pośpiech, może przez dziurę w budżecie, może przez budowlańców którzy chyba mieli nas już serdecznie dosyć... w każdym razie tuż po skończeniu domu okazało się, że dach jest spartolony i przy pierwszej gwałtowniejszej burzy zalało nam niemal całe poddasze! :angrywife
Teraz wykosztowaliśmy się na dodatkową warstwę izolacyjno-uszczelniającą z papy termozgrzewalnej i mam szczerą nadzieję, że tak sytuacja już nigdy się u nas nie powtórzy!!



Prawdziwa prawda fundamenty ważne,ale i dach ważny,a u nas fachowców jak na lekarstwo.

Aurela20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lip 2019, o 20:41

Re: dach i poddasze

Postprzez MarioPa » 17 lip 2019, o 20:38

Przykra sprawa. Nie wiem co mieliście położone wcześniej. Zakładam że blachę. To niezbyt dobre rozwiązanie. Papa zresztą też. Chociaż zapewni szczelność to już nie wygląda. Do tego trwałość jest taka sobie. Co parę lat będziecie musieli ją wymieniać, pilnować by nie było jakiś uszkodzeń i w razie czego łatać. Lepszym rozwiązaniem może być np. dachówka cementowa. Jest lżejszym materiałem od dachówki ceramicznej i doskonale się układa na dachu. Jednocześnie jest na tyle ciężka, że wiatr jej nie podniesie. My u siebie mamy cementową od Creatona (cały system na dachu mamy od nich) i nie mieliśmy jeszcze problemu z dachem. A już kilka lat minęło.
MarioPa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 20:16

Re: dach i poddasze

Postprzez supris » 25 lis 2019, o 22:02

Dach jest również bardzo ważny, mąż ciągle nadzorował prace przy budowie od samych fundamentów aż po dach, więc nie mieliśmy obaw że coś może być nie tak jak potrzeba. W dodatku mąż sam ze szwagrem kładli dachówki bo znają się na rzeczy, kupili windę dekarską na dgbud.pl/pl/51-windy-dekarskie która znacznie ułatwiła im prace.
supris
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 15:29

Re: dach i poddasze

Postprzez AKrol » 14 wrz 2020, o 06:26

Jeśli robicie remont dachu i szukacie porządnej firmy, która wykona wam nie tylko dach ale także jego projekt, to polecam firmę Binder Projekt z Włocławka . Od lat ta firma projektuje i montuje dachy z prefabrykatów, w oparciu o technikę szkieletową bądź ramową. Wiązary na podstawie projektu są wykonywane w fabrykach przez bardzo precyzyjne maszyny, dzięki czemu dachy są solidne i trwałe. Nie mam mowy o tym, by rozpadły się po burzy. Firma od lat działa, na ich stronie znajdziecie zdjęcia ich realizacji oraz kontakt do nich.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: dach i poddasze

Postprzez Graju19 » 24 wrz 2020, o 12:42

Właśnie dużo osób zapomina by wspomnieć, jak istotną kwestię pełni pokrycie dachowe. Co z tego, że inne materiały będą dobrej jakości, jak może się okazać, że pojawi się wilgoć, grzyb czy jeszcze coś innego. Niektóre tańsze materiały też są dobre, jak na przykład blacha trapezowa (tutaj polecam https://glinmet.pl/), tylko fachowcy powinni znać się na swojej pracy i przyłożyć do montażu.
Graju19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 mar 2020, o 14:51

Re: dach i poddasze

Postprzez annika77 » 22 lut 2021, o 21:27

Jeśli szukacie ładnych, porządnych dachówek w dobrych cenach to skierujcie się do Ambit, pomorskiej hurtowni pokryć dachowych i stolarki budowlanej. Tam dobrze wam doradzą a przede wszystkim wybór mają ogromny. U nas jest kupiona u nich dachówka ceramiczna Creaton i chwalimy ją sobie, jest porządna i wytrzymała.
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: dach i poddasze

Postprzez Lussy34 » 19 maja 2021, o 22:35

Bardzo mnie jakiś czas temu zaciekawił temat zielonego dachu, co sądzicie na temat tego rozwiązania? Jeśli chcielibyście zdobyć trochę więcej informacji, to zachęcam do zajrzenia na stronę https://hydrosystemdachy.pl/uslugi/dachy-zielone . Moim zdaniem to świetny sposób na to, aby działać proekologicznie :) DOdatkowo taki dach po prostu przepięknie się prezentuje!
Lussy34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 gru 2018, o 11:11

Re: dach i poddasze

Postprzez kasiuul » 7 cze 2021, o 13:44

Aspiring napisał(a):Prawdziwa prawda fundamenty ważne,ale i dach ważny,a u nas fachowców jak na lekarstwo.


Fachowcy są tylko trzeba umieć ich szukać. Nam usługi dekarskie polecił dobry znajomy, który pracuje w budownictwie i wie z którą firmą warto współpracować a którą omijać z daleka.
kasiuul
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 cze 2021, o 13:36
Lokalizacja: Białystok

Re: dach i poddasze

Postprzez Laraka » 16 gru 2021, o 07:10

Jeśli szukacie fachowców od budowy dachu to polecam firmę Binder Projekt z Włocławka. Działa ona kompleksowo wykonują projekty dachów, dowożą materiał na budowę i montują konstrukcję. Realizują zlecenia z całej Polski. Nam robili dach z wiązarów dachowych w technologii Mitek - bardzo sprawnie i profesjonalnie się wszystkim zajęli.
Laraka
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 07:10

Re: dach i poddasze

Postprzez fay.zelda » 22 mar 2022, o 19:11

Analizując szczegółowo straty energetyczne na poszczególnych przegrodach, łatwo zauważyć, że jednym z priorytetów staje się zminimalizowanie strat i ograniczenie mostków termicznych na ostatniej poziomej przegrodzie, czyli w połaci dachu nad poddaszem użytkowym lub w suficie/podłodze pod poddaszem nieużytkowym.
Avatar użytkownika
fay.zelda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 mar 2022, o 19:10
Lokalizacja: Chrząstowice

Re: dach i poddasze

Postprzez zuzannaa » 27 lip 2022, o 11:19

Jeśli chodzi o obróbkę blachy to tutaj bi-top.pl mają szeroki wybór maszyn do tego celu, u nas w firmie z powodzeniem używamy prasy krawędziowe tej marki.
zuzannaa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lip 2019, o 10:25

Re: dach i poddasze

Postprzez rogatka » 16 lis 2022, o 16:59

Do wszelkich robót ziemnych, rozbiórek, wyburzeń, wyrównania terenu polecam firmę Małmar. Działają na terenie całej Polski, posiadają ogromny park maszynowy i narzędziowy, nie mają długich terminów.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: dach i poddasze

Postprzez wkrawczyk » 13 gru 2022, o 13:58

wkrawczyk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24 cze 2022, o 15:10

Re: dach i poddasze

Postprzez maci59 » 10 lip 2023, o 19:11

Blachy płaskie to jedne z najlżejszych pokryć dachowych. Można je więc układać praktycznie na każdej konstrukcji, bez obaw, że zanadto ją obciążą. Korzystaliście z takich rozwiązań? Jestem w trakcie remontu poddasza i dachu.

Avatar użytkownika
maci59
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 lip 2023, o 18:49
Lokalizacja: Mielec

Re: dach i poddasze

Postprzez jlammi » 2 paź 2023, o 16:36

Jeżeli dach to moim zdaniem tylko dachówka ceramiczna Roben. Można ją kupić w Klinkierbud, wraz ze wszystkimi akesoriami dachowymi
jlammi
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 21:14

Re: dach i poddasze

Postprzez lolki » 9 paź 2023, o 10:07

Masz absolutną rację, wykończenie dachu jest równie ważne jak solidne fundamenty. Dodatkowa warstwa izolacyjno-uszczelniająca pomoże uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

https://elewacyjnie.pl/ - Elewacje od podstaw czyli projekt wizualizacja i wykonanie to nasze zadanie!
lolki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 lip 2020, o 13:20

Re: dach i poddasze

Postprzez cayla72 » 24 paź 2023, o 23:26

Coraz częściej na dachach stosuje się pokrycia dachowe z poliwęglanu, które jeszcze do niedawna służyły jako sposób na wykończenie wiaty, altany lub szklarni. Czy warto się decydować na takie rozwiązanie?

Avatar użytkownika
cayla72
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 paź 2023, o 23:25
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]