Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueLagoona » 24 paź 2018, o 22:34

Immoral napisał(a):ja połykam różnie, przy jedzeniu, bez jedzenia, czasem bez zapijania i wszystko jest ok :)


Dzięki za informację.... i przy okazji szacun ; bez popijania :D... dla kogoś z moją "schizą" to nie lada wyczyn ;-)
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Monia81k » 1 gru 2018, o 14:56

Jeśli on chce ciebie mieć to po 2 tygodniach brania hormonów. Namów go aby sam zaczął je brać bo tobie jest dobrze we własnej skórze, a jemu hormonki mogą tylko pomóc> On czasowo stanie się niepłodny wiec możecie balangować razem do woli. Odstaw hormonki i jemu daj niech przyjmuje raz dziennie najlepiej androcur to zastopuje u niego sperme ale i da wam tyle przyjemności że łohoho. Ty będziesz zdrowa a on będzie miał co potrzebuje. Dodatkowo hormonki wpłyną pozytywnie na wasz z wiązek zobaczysz, u mnie jest super mąż i bardziej dba o mnie, gotów wszystko rzucić aby tylko być przy mnie. Namów chłopaka na androcur lekki lek dla niego a zobaczysz że nie pożałujesz. będzie lepszym partnerem, będzie bardziej uczynny i wogóle. Mój jest już ponad rok na androcur i nie ma efektów zwrotnych po tym, bierze jedną na 3 dni a dodatkowo stał się dokłądniejszy, pamieta wszystkie najważniejsze daty, nosi mi zakupy, sam namawia mnie na kino, wspólne spacery, wyjazdy za granicę, a ja go namaiwam na więcej seksu - role się odwórciły ;) . Wypróbuj przekonasz się pozytywnie. Sąsiadka mi tak poleciła - gdybym wiedziała o tym wcześniej uniknęła bym masę kłutni i rozterek. Mamy dziecko, on jest taki troskliwy i zabawny, budujemy teraz wspólny dom dla naszej trójki :fallinlove spróbujcie tylko - jak się nie spodoba zawsze może odstawić, a androcur dla niego nie zaszkodzi. Poprawi się cera, będzie bardziej słuchał, mój mąż gotów stanąć za mna nawet gdy nie mam racji - polecam. Androcur można łatwo załatwić od gino - powiedz że zauważyłąś wzrost owłosienia na nogach i rękach. Chciała byś androcur bo koleżanka poleciła że skuteczny. Poproś o parę paczek (żeby nie chodzić za często do ginekologa. Polecam wszystkim to roziwązanie. Tylko głupcy nie korzystaja z takiej okazji do szczęścia.
Monia81k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lis 2018, o 14:04

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Balbina90 » 17 lut 2019, o 15:22

Ja po hormonach miałam okres po 3 miesiącach, a z racji tego że starałam się z mężem o dziecko to nie była dobra rzecz ;p Lekarz zalecił mi śledzenie swojej owulacji. Przyjaciółka używała komputera cyklu myway, dlatego właśnie taki sprzęt kupiłam. Dziś mam dwójkę dzieci, a komputer to moja naturalna antykoncepcja plus prezerwatywa. Do tabletek nie wróciłam. Swój komputer kupiłam na stronie naturalnaplodnosc.
Balbina90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 15:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 20:45

Dziewczyny serio zastanówcie się kilka razy zanim sięgniecie po hormonalną antykoncepcję. Ilość estrogenu w tabletce jest wysoka, nie bez przyczyny w ulotce piszą o powikłaniach. Brałam przyznaję i to długo, ale gdybym wtedy wiedziała to co wiem teraz za nic na świecie bym ich nie brała. Oczywiście WY robicie jak uważacie, tylko piszę, że warto to przemyśleć.
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez limonka23 » 6 mar 2019, o 11:06

Najlepiej zapytać lekarza. Moim lekarzem jest doktor Zbigniew Jastrzębski, przemily człowiek. Polecam
limonka23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 maja 2018, o 13:54

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Mini<3 » 11 mar 2019, o 19:42

Dziewczyny mam pytanie. Biorę systematycznie tabletki o jednej godzinie, więc krwawienia występowały o jednej porze dnia ( po południu). Jednak ostatnio musiałam zmienić termin krwawienia i wzięłam tabletki wcześniej. W dniu w którym powinnam dostać pierwszego krwawienia po przesunięciu nie dostałam go. Mam się bać czy to normalne bo jednak zaburzyłam cały cykl?
Mini<3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 lis 2018, o 01:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Malwina27 » 14 mar 2019, o 22:22

Wiesz powinnaś stosować tabletki według ulotki, przepisu lekarza. Konsultuj z ginekologiem takie rzeczy. Polecam Tobie naturalną antykoncepcje, np. Tester owulacyjny ze śliny Afrodytę, wiem kiedy mam płodny czas, a mój organizm nie " szaleje " od tabletek i cykle są jak w zegarku.
Malwina27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 14 mar 2019, o 20:23

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez redorange666 » 15 mar 2019, o 00:23

Tester płodności jest super chcąc zajść w ciążę. Jako antykoncepcja jedt wysoko ryzykowna.
Owszem pokazuje on czy jestes czy nie jesteś plodna. Problem polega na tym że dzisiaj nie jesteś ale jutro już tak. Plemniki w sprzyjających warunkach żyją nawet do 5 dni w ciele kobiety...wiec dzisiaj uprawiasz seks, dwa dni później uwolnione zostaje jajeczko...a ty 3 dnia jesteś już w ciąży.
Stosując metodę hormonalną organizm myśli że jesteś w ciąży, zaprzestaje uwalbiac jajeczka, zmienia się również śluz który również nie sprzyja przeżyciu plemnikom...przy prawidłowym stosowaniu zajście w ciążę jedt w zasadzie nie możliwe.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Miłka85 » 15 mar 2019, o 11:41

Zgadzam się z przedmówczynią - naturalne metody są bardzo ryzykowne. Dlatego lepiej czymś je wzmacniać, choćby prezerwatywami. Mnie antykoncepcja hormonalna bardzo nie służy. Próbowałam już tabletek, a ostatnio ringów (zakładasz na miesiąc i masz spokój), ale cały czas krwawię i czuję się beznadziejnie. Więc pozostaję przy prezerwatywach.
Miłka85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 09:10

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez freya » 19 mar 2019, o 19:15

ejjj, to musiałaś mieć źle dobrane te tabletki, ja przy vines nie mam krwawienia prawie wcale, a przedtem miałam praktycznie krwotoki zanim w ogóle zaczełam tabletki stosować, o fatalnym samopoczuciu podczas okresu nie wspomnę, teraz mam to w końcu z głowy
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ellena » 30 mar 2019, o 20:10

Ja stosuje pigułki belara już od dłuższego czasu. biorę regularnie o stałej porze. Wtedy wiem że mam 100% pewność że jestem zabezpieczona. Poza tym antykoncepcja bardzo mi pomogła w życiu codziennym ,PMS nie jest już takie dokuczliwe,miesiączki krótkie i bezbolesne. Więc dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez docha » 31 mar 2019, o 21:17

Calli napisał(a):nie bez przyczyny w ulotce piszą o powikłaniach.

Powikłania możesz mieć i po paracetamolu i witaminie C. Po to pigułki bierze się pod kontrolą lekarza, żeby były bezpieczne. Ja biorę vibin od dłuższego czas, nie mam żadnych skutków ubocznych czy powikłań.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ulrik » 4 kwi 2019, o 17:18

Żylaki nie musiały się pojawić od tabletek. Na powstawanie żylaków ma wpływ wiele innych czynników.
ulrik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 17:09

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Janinka88 » 5 kwi 2019, o 12:03

Ja brałam tabletki przez prawie 10 lat, w prawdzie była to bardzo dobra ochrona, ale niestety nieświadomie psułam sobie nią zdrowie. Gdy zaczęłam starania o dziecko to dopiero to zauważyłam. Dziś po ciążach nie stosuje hormonów, używam komputera cyklu myway, który wyznacza moje dni płodne i wówczas wiem, że muszę się zabezpieczać mechanicznie. Jestem bardzo zadowolona z tego rodzaju antykoncepcji.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Maria01 » 28 kwi 2019, o 19:53

Dziewczyny a mam takie pytanie słyszałyście może o e-receptach, bo wiecie potrzebuję "parę rzeczy" na taką receptę jak to dizała wiecie coś na ten temat. Pozdrawiam
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez blanco » 24 maja 2019, o 10:37

po odstawieniu możesz mieć różne efekty. Pamiętaj, żeby nigdy nie odstawiać tabletek bez wiedzy lekarza!
blanco
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2019, o 10:34

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Idźka89 » 11 cze 2019, o 19:27

Racja najlepiej udać się do lekarza, pewnie trzeba będzie zrobić jakieś badania kontrolne po odstawieniu. A tak z ciekawość jakąś inną metodę wybraliście? Ja biorę Vixpo i nie wyobrażam sobie inaczej, zmniejszają pms i zabezpieczają.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Stella » 23 cze 2019, o 22:12

Janinka88 napisał(a):Ja brałam tabletki przez prawie 10 lat, w prawdzie była to bardzo dobra ochrona, ale niestety nieświadomie psułam sobie nią zdrowie.

Czyli prosta odpowiedź - źle dobrane tabletki. Ja zanim trafiłam na te odpowiednie to też "przeszłam" kilka zestawów. Teraz biorę Vibin z opcją dla zapominalskich czyli 21+7 plecebo
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 30 cze 2019, o 19:15

Z tego co rozmawiam z dziewczynami, to w przypadku wielu z nich jest to dobry wybór. :)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Janinka88 » 15 lip 2019, o 08:47

Ja musiałam rzucić bo miałam problemy z żyłami ;( ale teraz nie żałuję, używam diafragmę caya i przynajmniej się nie truję.
Janinka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 5 kwi 2019, o 12:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 1 sie 2019, o 07:39

Przy tendencjach zakrzepicowych spokojnie można sięgnąć po orlifique.
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:24

Badania przed tabletkami to podstawa, też zanim dostałam Vixpo miałam robione, dopiero lekarz po przejrzeniu wyników zlecił leki, wybór bardzo dobry.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Ninna85 » 2 gru 2019, o 14:21

ja musiałam odstawić tabletki bo miałam podejrzenie zakrzepicy później zaszłam w ciążę a po urodzeniu już nie zabezpieczałam się chemią ;) teraz mam błonę dopochwową i zakładam ją przed każdym stosunkiem i jestem zadowolona z takiej metody
Ninna85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 gru 2019, o 14:08

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kiniaczek93 » 19 gru 2019, o 23:54

błona dopochwowa??? co to w ogóle jest :o
kiniaczek93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 gru 2019, o 23:44

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Kaja20000 » 28 gru 2019, o 22:43

Nie ma co sie truc. Kumpela mnie namowila na tester owulacyjny Afrodyta. Nauczyłam sie sprawdzac dni plodne i nieplodne i mam spokoj. Tabletki to jest meczarnia. Trzeba brac regularnie, raz sie nie wezmie i juz zagadka w glowie, a pozniej jak chce sie zajsc w ciaze to problem. Za tabletki dzieki wielkie, ale nie.
Kaja20000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 gru 2019, o 22:36
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]