Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Hadassa » 19 sty 2016, o 13:34

Tak ale mimo wszystko kwestia jest taka, że potrzeba jednak teorii
Ja podałam tylko przykład z fryzjerstwa, ale jeżeli już mowa o problemach z cerą, to wg mnie gruntowna nauka jest potrzebna.
I szkoła jednak sie przyda. Może niekoniecznie studia, choć to zawsze jednak papierek, to przynajmniej studium kosmetyczne roczne lub 2 letnie...
Z reguły szkolenia, sa by się dowiedzieć o jakiś nowościach, czy pobieżnie o czymś.. a nie konkrety.
Później i tak praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 17 lut 2016, o 08:31

Największe znaczenie ma praktyka i doświadczenie. Od siebie z miasta mam kilka koleżanek prowadzących własne biznesy - żadna nie ma studiów. A mam wrażenie, że już coraz mniej ludzi daje się nabrać na ich sensowność.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 17:41

karetia napisał(a):Największe znaczenie ma praktyka i doświadczenie. Od siebie z miasta mam kilka koleżanek prowadzących własne biznesy - żadna nie ma studiów. A mam wrażenie, że już coraz mniej ludzi daje się nabrać na ich sensowność.


Tak, ale bez wykształcenia, to do żadnego salonu Cię nikt nie przyjmie :)
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 14 mar 2016, o 08:20

Hmmm... przecież napisałam, że największe znaczenie ma doświadczenie. Logiczne, że nikt nie przyjmie człowieka, który nie ma o tym pojęcia ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Krystysia » 5 kwi 2016, o 12:50

bardzo fajnie szkolą w New Nails w Warszawie. Kończyłam tam kurs wizażu, ale maja też inne kursy. Osobiście myślę jeszcze nad kursem podologii, również w tej szkole.
Krystysia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 kwi 2016, o 14:07

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 13 kwi 2016, o 07:16

Ale masz jakiekolwiek podstawy? Podologia to dosyć zaawansowany temat - jego opanowanie będzie wymagające. Też to przerabiałam, wiem że daje to spory potencjał, ale nie każdy sobie z tym zagadnieniem poradzi. Uważam, że to znacznie trudniejsze niż wizaż.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:42

Polecam studium kosmetyczne. Ale tak czy siak wykształcony kosmetolog musi mieć skończone studia kosmetologiczne. Pamiętaj, że po ukończeniu studium jesteś kosmetyczką a nie kosmetologiem.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 5 sie 2016, o 07:22

To wiadome, że czy kosmetolog znajdzie pracę jako kosmetolog?
Ile takich etatów widziałaś? No i właśnie - po co robić kosmetologa, skoro szanse na taką pracę są mizerne?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Olika » 8 sie 2016, o 11:24

Ja bym celowała jednak w studia, bo taki 'papierek' lepiej wygląda. Ale nie poprzestawaj tylko na tym - różne kursy dodatkowe na pewno będą mile widziane! :)

Oliwia
Avatar użytkownika
Olika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 sie 2016, o 09:12
Lokalizacja: Gliwice

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 19 sie 2016, o 07:24

Przeczytaj temat... pod zawód kosmetyczki 5 lat spędzonych na studiach to jest totalna bzdura.
Kosmetolog - rozumiem, ale na pewno nie robi się tego pod kosmetyczkę.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 9 lis 2016, o 08:27

Wszystko do zrobienia szkoleniami zawodowymi, a nie przez studium. Studium to tylko strata czasu. Strata, która kompletnie nic nie daje, niczego was nie nauczy, więc po co to komu? Nastawcie się po prostu na solidny rozwój - to właśnie powinno mieć kluczowe znaczenie...
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez kaska_g » 16 lis 2016, o 17:30

Dziewczyny - "papierek" w dzisiejszych czasach coraz mniej znaczy. Liczą się przede wszystkim umiejętności, wiedza, doświadczenia. 5 lat studiów na kierunku kosmetyka?? Troche za dużo - strata czasu. Ja prędzej bym postawiła na jakąś szkolę policealna (np Cosinusa - bo słyszałam że tam coś takiego jest), gdzie w ciągu dwóch lat można zrobić technika z kosmetyki + jakaś praca w tym czasie.
kaska_g
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 lis 2016, o 17:19

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 13 sty 2017, o 08:18

Szkoła policealna Cosinusa to również tylko papierek, a nie umiejętności.
Mylę się? Proszę o zgłoszenie się kogoś, kto nauczył się tam czegoś konkretnego ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez cukier puder » 14 sty 2017, o 10:31

Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć, to jako były wykładowca jednej z szkół policealnych mówię: idź na studia ;)

"Can't you see there's a world out there?
Don't be scared"

Placebo 'Pity Party'
Avatar użytkownika
cukier puder
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 10:13
Lokalizacja: Polska

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez zu_anna » 22 sty 2017, o 21:16

Moim zdaniem najlepsza jest szkoła policealna. Masz przede wszystkim zawód po 2 latach, a nie po 5, które moim zdaniem to strata czasu. . Przynajmniej w Cosinusie kładą duży nacisk na praktykę, a nie tylko na teorie jak to jest np na studiach. ale zależy kto czego oczekuje bo skończeniu takich kierunków. Policealne szkoły to naprawdę fajne rozwiązanie. Plusem jest też to że za naukę tu nic się nie płaci :)
zu_anna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sty 2017, o 21:11

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 2 lut 2017, o 08:27

Jak rozumiem nigdy w takiej szkole nie byłaś, prawda? Cosinus z tego co wiem to właśnie teoria i papierki, a nie nauka zawodu, chyba że na forum ktoś temu zaprzeczy?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez karetia » 15 wrz 2017, o 07:28

Beauty lux + systematyczność, odpowiednie działanie, efekty będą.
Kosmetyczka musi nad soba pracować, rozwijać się, a tak zawód opanujecie.
Nie stójcie w miejscu, stale się rozwijajcie.
Kosmetyczka potrzebuje specjalizacji.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez finezyjka » 22 paź 2017, o 12:56

zgadzam sie - tak naprawde praca w tej branzy to przede wszystkim praktyka! studia w moim wypadku z pewnoscia niewiele by wniosly - bazuje na ciaglych kursach i szkoleniach, a dodam ze otwirzylam juz 2 salony. zawod kosmetyczki wymaga bycia na biezaco - trzeba reagowac na potrzeby klientek bo konkurencja jest ogromna w tej chwili! u mnie ostatnio coraz czesciej klientki pytaja o zabiegi podologiczne, wiec nie czekalam na jasnosc z nieba tylko wykupilam warsztaty grupowe dla calego teamu z kerpro.pl i juz za 2 msce otwieramy nowy rozdzial ;p
finezyjka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 19:23

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez p@ula » 29 gru 2017, o 20:54

Pytanie tylko, czy całkiem bez papierka ktoś kosmetyczkę zatrudni? Ja rozumiem, że trzeba się znać, chodzić na szkolenia, sama bym chciała iść do kosmetyczki, która zna najnowsze trendy, ale bez tej bazy teoretycznej chyba teraz się nie da?
p@ula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 11:42

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez kawa » 14 sty 2018, o 17:58

Dla fryzjerów i tych , którzy chcą się nauczyć fachu Akademia Fryzjerska Gnatyshyn z Warszawy, Pasaż Ursynowski 9, proponuje dość szeroką ofertę warsztatów i szkoleń na różnych poziomach zaawansowania. Warto się zainteresować, gdyż ich wykładowcy to wysokiej klasy styliści, laureaci prestiżowych konkursów fryzjerskich, z dużym doświadczeniem.
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez Nessa » 26 sty 2018, o 17:48

Moim zdaniem żadne z tych nie gwarantuje posady kosmetyczki.
Nessa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 paź 2017, o 17:49

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez ketma » 19 lut 2018, o 12:07

Kosmetologia i kosmetyka to dwa odrębne tematy.
Moim zdaniem najlepiej nastawić się na konkretne usługi, które chcecie wykonywać.
Uprawnienia można zdobyć szkoleniem zawodowym.
Większość wie, jak wyglądają w Polsce studia dzienne. Większość programu to bzdury, które trzeba wykuć i zaliczyć na egzaminie. Później nigdy tego nie wykorzystacie. A jednak na szkoleniu zawodowym dostaniecie tylko konkrety.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez UlaM26 » 7 sie 2019, o 11:41

Ja na Twoim miejscu postawiłbym jednak na technikum, bo jest też wiele ciekawych profili jak Programista, Informatyk, czy Rachunkowość Moim zdaniem to jeden z najlepszych kierunków, jeżeli ktoś chce się rozwijać i dodatkowo zdobywać potrzebne kwalifikacje, a dostępne są konkretnie w Cosinus Łódź, także jak ktoś jest z okolic i jeszcze się nie zdecydował to może warto pójść w tym kierunku.
UlaM26
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 cze 2018, o 13:12

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez g_angelika » 23 lut 2020, o 23:36

Z roku na rok obraz szkół policealnych wśród społeczeństwa jest coraz lepszy, ponieważ dają one możliwość zdobycia wielu praktycznych umiejętności. A w branży kosmetycznej bardzo ważna jest praktyka. Dlatego ja akurat poszłam do szkoły policealnej Cosinus. Jest to miejsce szczególnie dla tych osób, które szukają sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji oraz na wyróżnienie się spośród innych osób, które chcą osiągnąć swój cel. Poziom kształcenia jest bardzo dobrze dostosowany dla Słuchaczy. Warto mieć świadomość, że dla sukcesu zawodowego tak samo istotne, jak podnoszenie kwalifikacji, jest uzupełnianie swojego wykształcenia. To właśnie dlatego mój wybór padł na szkołę policealną. g_angelika, 23/02/2020r.
g_angelika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lut 2020, o 23:26

Re: Studium kosmetyczne, czy studia kosmetologiczne?

Postprzez MaggieSi » 24 sie 2020, o 11:49

Ja ze studiów uciekłam przez nadmiar wiedzy, która wiem że do niczego nigdy mi się nie przyda. Ciągle czułam, że tracę tam czas, że jestem tylko dla papierka. Teraz uczę się na kierunku kosmetyka w szkole policealnej Cosinus i jest zupełnie inaczej. Mam dużo praktyki, ale nawet teoria jest wykładana w taki sposób, że przyswojona będzie pomocna w przyszłej pracy.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]