Dwuletnia szkoła policealna

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez weranika » 3 paź 2014, o 13:32

Witam,
Mam plan po maturze pójść do szkoły policealnej, aby nauczyć się konkretnego zawodu, stąd też pytanie czy właściwie warto, jakie "kobiece", ale tez "niekobiece" zawody wybrać. Chodziło mi po głowie technik dentystyczny, lub higienistka stomatologiczna. Z drugiej strony zastanawiam się nad czymś bardziej biurowym, jak np.technik administracji. Nadmienię, ze chodzi o Warszawę.
jakie macie opinie na ten temat?
weranika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 13:18

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez Melania Si » 5 paź 2014, o 16:10

Hmm... Przecież to od Ciebie zależy, co chcesz robić w życiu. Ty najlepiej wiesz, w jakim zawodzie byś siebie widziała. Trudno powiedzieć, który zawód będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy. Nikt nie wie, jakie masz zainteresowania, kompetencje, umiejętności... Ja uważam, że zawsze warto się dokształcać, zdobywać nowe kwalifikacje, wykształcenie. Jeśli marzysz o pracy w biurze/ administracji zrób odpowiednie kursy, wybierz odpowiednie kierunki z tym związane. Chcesz być higienistką stomatologiczną? - wybierz taki kierunek. Jeśli masz zdolności manualne, może świetnie będziesz czuć się w roli technika dentystycznego? Musisz sama zdecydować.
Nie sugeruj się tym, co ktoś Ci będzie polecał. Wybierz taki zawód, który będzie zgodny z Twoimi umiejętnościami, predyspozycjami, zainteresowaniami, uzdolnieniami. Jeśli masz dylemat, nie jesteś pewna, co wybrać - zrób sobie listę + i - jednego i drugiego zawodu. Zobaczysz wtedy, który zawód bardziej do Ciebie przemawia...

Dum spiro, spero...
Avatar użytkownika
Melania Si
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16 wrz 2014, o 12:21

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez weranika » 7 paź 2014, o 13:33

Zawsze mnie trochę interesował zawód dentystki, stomatologa, ale chyba jednak skłonie się ku pracy w biurze, z papierami, sadze, że będzie tu większa szansa na rozwój. CO do samej szkoły. Przypomniało mi się, że dziewczyna, z którą chodziła na angielski chodziła do takiej szkoły Go Work i chwaliła, że ma rzeczywiście merytoryczne zajęcia z fajnymi ludzmi. Musze się zainteresować i poczytać, bo mają w Warszawie siedzibę.
weranika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 13:18

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez linka » 13 paź 2014, o 13:43

Ja robiłam kurs,tylko z księgowości, 2 lata temu, ale dziś wspominam, że nauczyłam się tam dużo, a dziś pomagam mężowi w firmie w tej kwestii, więc chyba czas tam został wykorzystany efektywnie.
linka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 13:24

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez nati18 » 14 paź 2014, o 17:57

Cześc ja jestem po liceum i zapisalam sie na rachunkowosc do zaka ale nie wiemczy to dobry pomysl bo po tym kierunku trzeba raczej miec studia zeby zdobyc prace ( bez znajomosci) zastanawiam sie czy isc na zarzadzanie na studia odrazu, boje sie ze nie dam rady chociaz mature zdalam , moja srednia ocen ok 3,5 . chodzi mi o studia zaoczne (tylko taka opcja mi odpowiada).... Jestem w kropce nie wiem co zrobic zeby nie zalowac :( dopiero mam 19 lat a po liceum nikt mnie nie przyjmie do pracy, zlozylam papiery do sklepu to przyjeli po zawodowce niz mnie po LO

Kochać to nie trzymać za rękę, lecz puścić ją by druga osoba nauczyła się chodzić w miłości.
Avatar użytkownika
nati18
Fajna Kobietka
 
Posty: 159
Dołączył(a): 23 maja 2013, o 19:29

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez weranika » 15 paź 2014, o 14:25

Ja zdecydowałam się zapisać do Go Work na technika administracji, a jeśli będę chciała się dalej rozwijać są jeszcze kursy i szkolenia. W końcu muszę zacząć konkretnych rzeczy się uczyć, a tutaj mam konkretny zawód i dodatkowo koszty nie są duże.

nati18 napisał(a):Cześc ja jestem po liceum i zapisalam sie na rachunkowosc do zaka ale nie wiemczy to dobry pomysl bo po tym kierunku trzeba raczej miec studia zeby zdobyc prace ( bez znajomosci) zastanawiam sie czy isc na zarzadzanie na studia odrazu, boje sie ze nie dam rady chociaz mature zdalam , moja srednia ocen ok 3,5 . chodzi mi o studia zaoczne (tylko taka opcja mi odpowiada).... Jestem w kropce nie wiem co zrobic zeby nie zalowac :( dopiero mam 19 lat a po liceum nikt mnie nie przyjmie do pracy, zlozylam papiery do sklepu to przyjeli po zawodowce niz mnie po LO


Panikujesz. Na spokojnie podejmij sobie decyzję co chcesz w życiu robić, a potem jak chcesz to tego dojść.
weranika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 13:18

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez Jinka » 21 gru 2014, o 21:12

Wszelkie kursy i szkolenia podnoszą nasze kwalifikacje, no i też zdobywamy nowe doświadczenia, są bardzo przydatne, sama jestem po paru takich. Na prawdę warto było. A i jeszcze myślę o kolejnym ;)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez kobietka77 » 25 lut 2015, o 19:13

Wielu moich znajomych kończyło szkoły policealne i znalazło pracę. Ostatnio znajoma zapisała się na wizażystkę do szkoły go work bo ją to bardzo interesuje i chce w tym kierunku iść.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez Maga35 » 28 lut 2015, o 18:49

Szkoła policealna nie jest zła. Można spokojnie znaleźć po niej pracę.
Maga35
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 18:46

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez kobietka77 » 31 mar 2015, o 19:07

Są tacy co i po najlepszych studiach pracy nie znajdą, ale faktycznie, jak się pójdzie do szkoły o dobrym profilu z nakierowaniem na konkretny zawód to dużo łatwiej znaleźć pracę.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez WszystkozAmeryki_com » 26 maja 2015, o 08:14

Jak najbardziej,oczywiście szkoła policealna stawia na praktyki zawodowe,wiec możesz uzyskać po niej ciekawy zawód od razu z małym doświadczeniem a to przecież w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

WszystkozAmeryki_com
Extra Kobietka
 
Posty: 257
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 11:30

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez celineczkaaa » 24 cze 2015, o 14:47

Technik protetyk !!!!! to jest zawód przyszłościowy a ile kasy się na tym zarobi.....nawet jak otworzysz własny punkt. Miałam znajomą która w latach 90 jako pierwsza w miejscowości otworzyła taki punkt i teraz żyje ponad stan. Dziś czasy są troszkę inne ale na protetyce można zarobić.
celineczkaaa
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 24 cze 2015, o 14:34

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:44

Wszystko zależy od tego, jakie posiadasz predyspozycje i co tak naprawdę Cię interesuje. Myślę, że znacznie łatwiej byłoby znaleźć Ci pracę w zawodzie higienistki stomatologicznej.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez UlaM26 » 7 sie 2019, o 11:41

Jeśli chodzi o szkołe policealną to ja jednak jestem zdecydowanie za Cosinus, ponieważ przygotowali szeroki wybór kierunków zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn prowadzonych w trybie zaocznym i do tego całkowicie za darmo. Do tego można liczyć na dodatkowe kursy zawodowe w dobrych cenach, które również proponują dla swoich uczniów. Sprawdź w olnej chwili i koniecznie daj znać jak już się na coś zdecydujesz, dopóki trwa jeszcze nabór.
UlaM26
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 cze 2018, o 13:12

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez supris » 15 gru 2019, o 15:15

Ja po liceum biorę udział w zajęciach doszkalających w Nadmorskim Centrum Edukacji Oświata- Lingwista , mają ciekawą listę zajęć, z których jestem bardzo zadowolona, bardzo dobrze wykwalifikowana kadra pedagogiczna, świetnie organizuje zajęcia z których można wynieść dużo wiedzy, dowiedziałam się o tej szkole na oswiatalingwista.eu/ , gorąco polecam.
supris
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 15:29

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez annika77 » 23 mar 2020, o 22:58

Sprawdźcie sobie Centrum Kształcenia Ustawicznego nr 1 w Warszawie. Mają liceum ogólnokształcące (tryb stacjonarny i zaoczny) i szkołę policealną dla dorosłych. Ich szkoła policealne oferuje kierunki: technik administracji, technik bezpieczeństwa i higieny pracy i technik archiwista. Sprawdźcie ich sobie, mają wysoką jakość nauczania i dobrą kadrę.
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez MaggieSi » 24 sie 2020, o 11:38

Według mnie zdecydowanie warto iść w dzisiejszych czasach do szkoły policealnej i zdobyć szybko zawód. Ja poszłam na kosmetykę, bo praca w tej branży zawsze była moim marzeniem, ale kierunki, które Ty wymieniasz brzmią ciekawie i z pewnością znajdziesz po nich pracę.
Ja uczę się w Cosinusie w Rzeszowie, bo szkoła jest całkowicie bezpłatna i słyszałam wiele dobrego od znajomych którzy ją ukończyli, także tą szkołę mogę Ci polecić.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez adagrabarczyk » 31 sie 2020, o 15:47

To, co piszesz utwierdza mnie, że dobrze wybrałam. Zapisałam się niedawno do Cosinusa w Zielonej Górze na kosmetyczkę. Czy muszę przed rozpoczęciem nauki zaopatrzyć się w jakieś sprzęty?
adagrabarczyk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2020, o 15:35

Re: Dwuletnia szkoła policealna

Postprzez aleksandra1234 » 29 gru 2021, o 13:20

jak najbardziej to dobry pomysł, ja kończyłam w cosinusie 2 kierunki, kosmetyke i podologa, bez problemu znalazłam pracę w gabinecie. Szkoła jest całkowicie bezpłatna, jest dużo zajęć praktycznych, polecam z czystym sumieniem.
aleksandra1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 gru 2021, o 13:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]