On nie chce ze mną zamieszkać.

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

On nie chce ze mną zamieszkać.

Postprzez Dariis1350 » 11 sie 2019, o 13:23

Cześć Dziewczyny!

Chciałam się Was poradzić, bo już kompletnie nie wiem, co o tym myśleć...
Jestem z chłopakiem już ponad 4 lata. Mamy oboje po 26 lat. Układało się między nami raczej ok, mamy stabilne relacje. T. zawsze był zaangażowany, czuły. Jednak kiedy ok. 2 lata temu zaczęłam delikatnie podpytywać go o wspólne mieszkanie, najpierw stwierdził, że to ciut za szybko. Ok, pomyślałam, moze serio nie jest gotowy. Sytuacja wygląda tak, że ja pracuję i wynajmuje stancje w Krk, T rowniez pracuje w tym miescie, ale dojezdza do niego ok 30 km - dojazd zajmuje mu ok. godziny w 1 stronę. Spotykamy się 1-2 razy w tygodniu. Dodam, ze warunki w jego domu są rowniez bardzo srednie - jest to niezbyt duze mieszkanie, sa tam rodzice T plus jeszcze jego rodzenstwo. Mimo, ze oboje zarabiamy z T naprawde niezle (nieco ponad 3k miesiecznie) T nie chce wynająć ze mną nic wspolnie. Twierdzi, ze wynajem to marnowanie pieniędzy, że lepiej coś wspolnie kupic i wziac kredyt. Ja jednak nie chcę jeszcze ładować się w kredyty, ponieważ po 1 - moja zdolność kr. jest bardzo mała, plus nie mam szans by w krótkim czasie mieć kasę na wkład własny. T zaproponował jedynie, ze w takim razie on kupi mieszkanie za ok. rok, bo musi dozbierac pieniadze, a ja u niego będę lokum wynajmowac, jeśli chcę. Jednak dla mnie to też nie jest dobre rozwiązanie.. czuję, że z jego strony to są tylko jakieś wymówki i odciąganie wszystkiego w czasie.. nie znam drugiej takiej pary, która po takim czasie nie chciała nawet spróbować zyc razem :( co o tym sądzicie? Miałyscie może podobne doświadczenia?
Dariis1350
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sie 2019, o 12:58

Re: On nie chce ze mną zamieszkać.

Postprzez BlackWolf » 10 wrz 2019, o 01:34

Widocznie nie jest gotów na wspólne mieszkanie lub po prostu obawia się co będzie gdy wam się nie ułoży.
Porozmawiaj z nim szczerze o tym.
Sam fakt, że kupi mieszkanie a Ty będziesz u niego wynajmować to z jego strony jakieś zabezpieczenie, że gdy przyjdzie co do czego nie będzie problemu z rozstaniem i dzielenia mieszkania na pół.
Tak to widzę.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: On nie chce ze mną zamieszkać.

Postprzez WhiteChocolate » 10 wrz 2019, o 10:10

Tak samo to widzę. Wydaje się to trochę tak jakby bał się całkowicie zaangażować. Wiesz, 26 l. dla niektórych to dużo a dla niektórych to mało. Sama zamieszkałam z chłopakiem jak miałam 20 l., teraz razem wynajmujemy mieszkanie i jest ok, przy czym każdy płaci za swój pokój i za media. Mi to dopowiada.

Nie wszędzie można odwracać się od przeszłości.
Avatar użytkownika
WhiteChocolate
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 09:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron