Angielski, czy chiński?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Angielski, czy chiński?

Postprzez Gralsson » 20 mar 2018, o 21:03

W naukę, których języków obcych warto dziś zainwestować ?
Gralsson
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:19

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Jula2406 » 20 mar 2018, o 21:09

Moim zdaniem język angielski jest bardziej rozpowszechnionym językiem. Można w wielu państwach się nim posługiwać.
Na Twoim miejscu inwestowałabym jednak w język angielski :)
Jula2406
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:31

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Gralsson » 20 mar 2018, o 21:16

Bardzo słuszna sugestia ;-) . Ale czy jego znajomość pozwoli odnaleźć się w dzisiejszych czasach na tak rozległym rynku pracy ? Może powinnam poszukać bardziej nietypowych rozwiązań jak na przykład język norweski czy chiński ? Są szkoły, gdzie obok popularnego niemieckiego czy rosyjskiego, uczniowie mogą zdecydować się na naukę chińskiego czy szwedzkiego. Czy warto? :?
Gralsson
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:19

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez mietka » 23 mar 2018, o 16:11

W jakim regionie mieszkasz? Bo to jest tak, że w róznych miastach różnie szukają do pracy, na przykład tam gdzie przemysł i wkraczają jakieś niemieckie firmy, to szukają ludzi z niemieckim, tam gdzie, kropo to często jeszcze z francuskim. Musisz prześledzić rynek pracy w rejonie, w którym planujesz pracować.
Avatar użytkownika
mietka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 18:34

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Agateska » 26 mar 2018, o 02:38

Angielski to teraz podstawa i niestety jego znajomość nie robi już na nikim wrażenia. Jest praktycznie wymagany w wielu branżach. Chiński to nie tylko szansa na przyszłość, ale również atut na teraz. W Polsce już teraz można znaleźć wiele ofert pracy z chińskim właśnie, a jak jesteś otwarta na relokacje to można zmienić swoje życie o 180 stopni :) Wiem co mówię, znam japoński.
Agateska
 

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Misiowa55 » 27 mar 2018, o 15:37

Hmm...bardzo duży jest rozstrzał między angielskim znanym na całym świecie i uważanym za podstawę a chińskim, bardzo skomplikowanym językiem. A może hiszpański, włoski? Słyszałam też że rosyjski też dobrze znać :)

Misiowa55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2018, o 15:36

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez potworix » 9 kwi 2018, o 16:00

Powiem tak - angielski jest wszędzie i jesli juz jestes na dobrym poziomie, mozesz sie nauczyc. Jesli chcesz miec "fach" w reku to polecam nauke chinskiego albo sinologie. Brakuje filologow takiech mniej popularnych jezykow. A chińczyków jest mnóstwo i ogromnie dużo pracy jest z językiem chińskim. I to bardzo dobrze płatnej :)
potworix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 15:42

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez komm » 13 kwi 2018, o 11:59

Chiński to z pewnością ogromne wyzwanie, ale moim zdaniem warto bardziej, niż w angielski, który i tak wszyscy znają.

komm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 11:20

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez karinos » 18 lis 2018, o 13:36

Ja myślę, że podstawą jest na pewno angielski. W tym języku dogadasz się wszędzie.
Jeżeli szukasz kursu to zerknij do szkoły Speakingo to bardzo dobra szkoła online,
a do tego spokojnie możesz się sama uczyć w domu. Co do chińskiego też Ci się na pewno przyda
ale myślę, że bardziej do pracy będzie użyteczniejszy niż do dogadania się w świecie.
karinos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 16:52

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez weronikax » 21 gru 2018, o 17:41

Zależy od Twoich ambicji, bo z pewnością na naukę języka chińskiego będziesz musiała poświęcić więcej czasu. Ja polecam angielski, uczę się już go 1,5 roku w szkole Berlitz i to był świetny wybór. Zajęcia bardzo mi się spodobały, więc chętnie na nie chodzę i już sporo umiem.
weronikax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 gru 2018, o 13:40

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Mirelcia » 28 gru 2018, o 15:04

Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie język angielski :)

Zapraszamy do skorzystania z naszej szerokiej oferty, w której znajdziecie szeroki wybór zabawek najwyższej jakości.
Sklep internetowy AlaKoala.pl
Mirelcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 gru 2018, o 15:00

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Noni » 15 sty 2019, o 14:36

Angielski jest juz taką podstawą, że troche wstyd nie znać go na takiej samej zasadzie jak polskiego.
Avatar użytkownika
Noni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 sty 2019, o 14:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez agniesia » 9 kwi 2019, o 20:30

moim zdaniem angielski, najczescie uzywany na calym siwecie i moge wam polecic lekcje z tutlo sa online, a wiec uczysz sie wtedy kiedy masz na to czas.
agniesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 20:06

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Weronaaa » 29 kwi 2019, o 13:21

Nie wiem, dla większości to, ze większość ludzi posługuje się j. angielskim to pozytyw, ale na rynku pracy to nie jest już w sumie żaden większy wyczyn. lepiej jednak chyba iść w niemiecki, francuski, j. skandynawskie ewentualnie azjatyckie :)
Weronaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 10:37

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Amela22 » 8 maja 2019, o 16:23

Angielski tak czy inaczej na pewno warto znać! Ja właśnie niedawno zapisałam się na kurs online do tutlo i odświeżam z nimi swoje umiejętności;)
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez oleksik » 22 maja 2019, o 18:12

Angielski to dobre rozwiązanie. Jest znany w każdym kraju. Chiński póki co chyba nie jest aż tak bardzo potrzebny.
oleksik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 maja 2019, o 18:06

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Nakata » 31 maja 2019, o 20:44

Zgodzę się, że angielski to kompletna podstawa i powinno się znać go przynajmniej na poziomie podstawowym, co nie zmienia faktu, że po opanowaniu tego języka na zadowalającym poziomie możesz podjąć się nauki chińskiego ;) Im więcej języków obcych znasz, tym lepiej dla Ciebie.

Wyciskarka Angel to sprzęt opierający się na innowacyjnej dwuślimakowej technologii ekstrakcji soków! Brzmi fascynująco? Tak jest!
Nakata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2019, o 20:40

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Olkka » 12 cze 2019, o 21:59

Angielski to w dzisiejszych czasach raczej podstawa ;) Ja właśnie niedawno zapisałam się na kurs do tutlo żeby odświeżyć sobie język bo już trochę pozapominałam..
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez alicja.m » 28 cze 2019, o 12:31

Angielski w dzisiejszych czasach, przynajmniej na poziomie B1 powinien być podstawą, dlatego zaczęłabym od niego. Chiński jest trudny, ale w sumie pozwala znaleźć naprawdę ciekawe oferty pracy. Także angielski - chiński - jakiś trzeci język i jest się ustawionym na całe życie :D.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez ShinyGirl » 21 lip 2019, o 15:05

Angielski to podstawa :) Ja bym też inwestowała w rosyjski i hiszpański.
ShinyGirl
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 25 maja 2019, o 19:52

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez AnitaT » 11 sie 2019, o 17:06

Również się zgadzam, angielski jest obecnie bardzo ważny. Sama od jakiegoś czasu odświeżam język z tutlo. Warto mieć taki komfort aby bez problemu móc się dogadać;)
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez marlennka » 27 sie 2019, o 12:44

U mnie wygrał angielski, przede wszystkim ze względu na to, że w większości firm raczej stawia na ten język. Duże postępy poczyniłam dzięki kursowi w tutlo
marlennka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 gru 2018, o 17:47

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez JuliaBed » 13 wrz 2019, o 15:05

Tez postawiłam na angielski. chiński ogólnie jakoś do mnie nie przemawia. A co nauki, to potrzebowałam raczej odświeżenia języka, i tez skorzystałam z oferty tutlo. Chciałam się skupić głównie na rozmowie bo to z tym miałam lekkie problemy i się udało;)
JuliaBed
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13 wrz 2019, o 15:02

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez Janinka » 20 paź 2019, o 12:51

JuliaBed napisał(a):Tez postawiłam na angielski. chiński ogólnie jakoś do mnie nie przemawia. A co nauki, to potrzebowałam raczej odświeżenia języka, i tez skorzystałam z oferty tutlo. Chciałam się skupić głównie na rozmowie bo to z tym miałam lekkie problemy i się udało;)


Dla mnie angielski jest na pierwszym miejscu i również z polecenia znajomej wykupiłam kurs jezykowy na platformie Tutlo - jest to świetna opcja dla osób zapracowanych, w końcu sama decyduję kiedy, gdzie i z jakim lektorem chcę szlifować swoje umiejetności jezykowe :)
Janinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 20:48

Re: Angielski, czy chiński?

Postprzez anna » 4 lis 2019, o 18:02

jak dla mnie angielski ostatnio zaszalłam i poszłam na kurs do angielskiej wioski, polecam fajna przygoda
anna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 10:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]