Olbrzymi ból pleców!!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Bogusia1959 » 24 wrz 2018, o 23:38

AnnaWierz12 napisał(a):Cześć
Od niemal miesiąca zmagam się z potwornym bólem pleców. Wydaje mi się że to przez siedzący tryb życia ale pewna nie jestem. Mimo to staram się czynnie uprawiać sporty jednak to daje chwilową ulgę.
Czy któraś z was również boryka się z bólem pleców w dolnej części kręgosłupa??
Jak sobie z tym radzicie??

Próbowałaś może skorzystać z pomocy fachowców na SPAM
Odpowiadają na pytania i bezpłatnie dzielą się wiedzą. Powodzenia!

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 20:56 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez madona » 25 wrz 2018, o 18:36

Moim zdaniem w przypadku przewlekłego bolu, warto wybrac się na terapię do rehabilitanta, to naprawdę pomaga. W Gdańsku w placówce SPAM leczą bóle kręgosłupa, terapia jest skuteczna, bóle ustępują. Oczywiście duże znaczenie ma również aktywność fizyczna oraz dieta.

Ostatnio edytowano 9 paź 2018, o 20:50 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
madona
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 21 lip 2015, o 12:44

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Danusia » 1 paź 2018, o 09:41

Jak byłam na rehabilitacji to właśnie zalecono mi spać na plecach, nie wygięta na różne strony :d podobno zakładanie nogi na nogę może powodować problemy z kręgosłupem. Ciężko o tym wszystkim pamiętać. Prawda, ze basen pomaga w bólach kręgosłupa i karku. Ja średnio mam czas, dlatego wspomagam się preparatami przeciwbólowymi. Teraz testuję SPAM . To preparat o naturalnym składzie, a działa jak lek, natychmiastowo.

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 20:56 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Danusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 15:37

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Danusia » 5 paź 2018, o 10:40

Polecono mi też basen, ale ciężko jest się zmotywować. Dobre są ćwiczenia na piłce albo na wałku  ja robię takie od dłuższego czasu i widzę dużą poprawę. Wiadomo czasem zdarza się dzien, że bardziej boli, ale wtedy używam SPAM Ból szybko mija, a ja mogę normalnie funkcjonować.

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 20:57 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Danusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 15:37

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jamelia » 9 paź 2018, o 20:56

Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny.
W obecnych czasach większa część populacji ma problem z kręgosłupem i to właśnie w odcinku lędzwiowym. Nabawiamy się dyskopatii poprzez niewłaściwe wzorce ruchowe przy chociażby podnoszeniu czegoś z podłogi .. do tego brak ruchu, przez co wiątczeją prostowniki pleców a co za tym idzie-jest większy nacisk na kręgi bo nie ma ich co podtrzymywać.
Trzeba zaczáć dbać o plecy, trenować je ale oczywiście podstawą jest prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń/treningów :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez annamariaaugustyniak » 16 paź 2018, o 11:55

Niewłaściwy materac może się przyczynić do bólu pleców. Polecam rozejrzeć się za materacem ortopedycznym, ja wybrałam pro-system SPAM , sklep ma też w swojej ofercie poduszki ortopedyczne. Odkąd takiej używam to ból pleców zniknął.

Ostatnio edytowano 17 paź 2018, o 07:03 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
annamariaaugustyniak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2018, o 11:49

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez kasiad81 » 5 lis 2018, o 12:59

Witaj w klubie ;) Ze względu na mój tryb pracy także często doskwiera mi ból pleców. Bardzo dobrym sposobem są ćwiczenia, spacery oraz rozciąganie. Jednak czasem jak ból jest nie do wytrzymania biorę Gardan SPAM pomaga mi szybko pozbyć się bólu i mogę normalnie funkcjonować :)

Ostatnio edytowano 5 lis 2018, o 13:51 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
kasiad81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 11:15

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jodełka » 7 mar 2019, o 16:11

Miałam okropne bóle w krzyżu i stawach i w sumie nie potrzebnie trułam się tabletkami przeciwbólowymi. Tak się zdarzyło, że robiliśmy remont sypialni i zmienialiśmy nasze spanie. Kupiliśmy taki sprężynowy materac SPAM Wiecie, że bóle mi ustąpiły? Nie miałam pojęcia, że chodzi tu o niewygodne spanie. Teraz nareszcie się wysypiam i cieszę się z tak prozdrowotnych właściwości tego cudownego materaca.
Jodełka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:10

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez donatka » 13 mar 2019, o 11:25

Zawsze można poprosić faceta o solidny masaż pleców ale umiejętny żeby szkody tylko nie narobić, posmarować sobie plecy jakąś dobrą maścią, ja to od jakiegoś czasu to bez dip hot w apteczce nie funkcjonuję, coś od bólu wziąć doraźnie i na pewno umówić się do lekarza jak ból jest częsty i długotrwały
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez yesno123 » 25 mar 2019, o 12:17

Doskonale Cię rozumiem. Mi też ból pleców strasznie doskwierał i również podejrzewam, że winny może być właśnie ten siedzący tryb życia. Chodziłam po lekarzach, korzystałam również usług rehabilitantów i czasem chodzę też na masaże. Na jednej konsultacji, rehabilitant polecił mi kupić specjalne półwałki do ćwiczeń w domu. Zakupiłam je w specjalistycznym sklepie internetowym SPAM Po kilku tygodniach ćwiczeń z nimi, poczułam znaczną ulgę. Ćwiczenia warto wykonywać codziennie, jednak nie zrażaj się, bo są one bardzo przyjemne i właściwie bardziej można je nazwać relaksem dla kręgosłupa niż ćwiczeniami. Dobry rehabilitant Ci wszystko powie. Osobiście w domu wykonuję też inne ćwiczenia, ponieważ intensywnie pracuję nad sylwetką. Najbardziej lubię te w pozycji leżącej, ponieważ nie obciążam wtedy stawów. Do nich również dobrano mi odpowiedni materac, który nie będzie szkodliwy dla pleców SPAM
Ze swojej strony mogę polecić również pływanie i zmianę torby na plecak! :)

Ostatnio edytowano 25 mar 2019, o 17:36 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
yesno123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 mar 2019, o 11:23

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez kawa » 27 mar 2019, o 16:59

Kup sobie w SPAM poduszkę profilowaną do snu. Mi to bardzo pomogło, a też bolał mnie kręgosłup od siedzenia przed komputerem. Możesz też pomyśleć o piłce, oni też mają je w ofercie.

Ostatnio edytowano 27 mar 2019, o 20:48 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez lesley » 2 kwi 2019, o 22:46

Jamelia napisał(a):Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny.


no niby spoko ale lekarze tak chętnie dają skierowania że głowa boli :/ chyba że na własną rękę to ok, u mnie w Skierniewicach robią RM prywatnie w wizji v to wiem że czeka się dzień-dwa max no i kosztuje 370zł podstawowe badanie. ale jak trzeba to trzeba, zdrowie najważniejsze
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez liniana » 11 maja 2019, o 22:32

Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie :(
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jamelia » 12 maja 2019, o 07:19

liniana napisał(a):Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie :(


Masz rację, mnie wysyłają na operacje bo od końca września 2018 nie mam pełnego zakresu ruchu przez uciśnięty nerw, do tego oczywiście ból ale rehabilitacja dopiero na koniec sierpnia tego roku, neurochirurg pod koniec przyszłego roku i to ze skierowaniem na CITO. Ten kraj to dramat...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez liniana » 13 maja 2019, o 17:12

Jamelia napisał(a):
liniana napisał(a):Na takie bóle to trzymam w apteczce gardan, z rzeczy bez recepty to tylko te tabletki na mnie działają na taki mocny ból. Szkoda ze w naszym kraju dotać się na jakąś rehabilitację to można szybciej paść i wszystko trzeba robić prywatnie :(


Masz rację, mnie wysyłają na operacje bo od końca września 2018 nie mam pełnego zakresu ruchu przez uciśnięty nerw, do tego oczywiście ból ale rehabilitacja dopiero na koniec sierpnia tego roku, neurochirurg pod koniec przyszłego roku i to ze skierowaniem na CITO. Ten kraj to dramat...

no to straszne cito jak masz czekać ponad rok :( strach chorować, bo można się nie doczekać leczenia
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 31 maja 2019, o 07:49

DipHot na pewno pomoże. Ten krem działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dociera szybko w miejsce bólu i nie trzeba obciążać wątroby tabletkami. Mój mąż ma zrosty na kręgoslupie i dają o sobie często znać. Wtedy właśnie smaruje mu tym kremem. Jest niedrogi, a sprawdza sie nieźle.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez kinezjo2 » 31 maja 2019, o 14:03

Na ogromny ból pleców to przede wszystkim badania oraz fizjoterapeuta.
Ja stosuję również taśmy kinezjologiczne, np. takie : https://5elementum.eu/pol_m_TASMY-KINEZJOLOGICZNE-100.html
Niesamowicie mi to pomaga, bo mogę wreszcie normalnie funkcjonować.
kinezjo2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 maja 2019, o 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Idźka89 » 31 maja 2019, o 20:10

Miewam czasem okropne bóle, lekarz rozkłada ręce, badania są dobre, pomagają ćwiczenia, masaż i maść chłodząca, marka bez znaczenia, zazwyczaj kupuje na doz.pl, najlepsze ceny mają.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 17 cze 2019, o 08:08

Idźka89 napisał(a):Miewam czasem okropne bóle, lekarz rozkłada ręce, badania są dobre, pomagają ćwiczenia, masaż i maść chłodząca, marka bez znaczenia, zazwyczaj kupuje na doz.pl, najlepsze ceny mają.



Jak dla mnie jednak maść maści nie równa. Kup sobie Dip Rilif jesli mają na doz a jak nie to zobacz w swojej aptece.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez bakus23 » 6 lip 2019, o 10:46

A nie myślałaś kiedyś nad tym, aby wymienić swój materac, na jakiś bardziej wygodny i z kategorii tych bardziej medycznych? Widziałam ostatnio ciekawą ofertę sklepu, który w swoim asortymencie ma m.in. materace w różnych rozmiarach. Tutaj: https://senpo.pl/materace/materace-180x200/ Możesz sprawdzić sama, czy odpowiada Ci taka jakość produktu.
bakus23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 11:23

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez SashaWelur » 22 lip 2019, o 16:15

Są super masażery na kręgosłup, poza tym dobrze jest też co jakiś czas nagrzewać sobie te miejsce albo iść na rehabilitacje. Ewentualnie zrobić sobie rezonans kręgosłupa, może przydałyby ci się jakieś ćwiczenia korekcyjne.
Avatar użytkownika
SashaWelur
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 lip 2019, o 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez MariUrzadza » 31 lip 2019, o 13:45

Ja staram się, co 2 dzień ćwiczyć jogę, chodzę też na basen i dużo spaceruję. Jak pracuję, to co jakiś czas zmieniam pozycję lub robię małe przerwy i się rozciągam. Do tego maści różne, typu końca mentolowa lub coś w stylu Voltarenu. Mam też nowy materac ortopedyczny https://expertsnu.pl, więc ból pojawia się coraz rzadziej albo wtedy, gdy nie chce mi się ćwiczyć.

Mój dom w szeregówce: http://osiedlezielonezacisze.pl
MariUrzadza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 lip 2019, o 13:42

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez majjax99@o2.pl » 3 wrz 2019, o 17:27

od razu udaj się do profesor ortopeda jarosław fabiś . Na pewno zacznie szybko działać i bardzo dobrze doradzi. Miałam u niego zabieg barku i zostałam wspaniale opiekowana przez personel i samego profesora
majjax99@o2.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 lip 2019, o 17:10

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez personifa » 10 wrz 2019, o 14:32

Najlepiej idźż do lekarza po skierowanie na rehabilitacje i masaże. Na prawde.
Avatar użytkownika
personifa
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 14:00
Lokalizacja: Malbork

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez karolajnaa » 12 wrz 2019, o 20:54

Kurczę muszę to rozważyć, bo mnie ostatnio ból lędźwi pokonał.
Avatar użytkownika
karolajnaa
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:38
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]

cron