jak przetrwać ból brzucha okresowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez barbusia » 23 lut 2013, o 22:13

Kobietki jak radzicie sobie z bólem okresowym ? ja już czuje żę nadchodzi .( mam dość na samą myśl o tym ..
Avatar użytkownika
barbusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 20:58

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez kropeczka20 » 24 lut 2013, o 15:54

U mnie pierwsze trzy godziny od dostania okresu to istny koszmar, ból niesamowity. Mnie to strasznie nogi na okres bolą, z tego bólu nawet nie mogę stać leżeć kompletnie nic.. I żadne tabletki mnie nie pomagają.. Jedynie ketanol setka.
kropeczka20
 

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez mery » 25 lut 2013, o 02:31

Zmocnij mięśnie brzucha :) od razu są mneijsze bóle, a tak to nospa lub inna tabletka przeciwbólowa, ciepłe kąpiele lub okłady na brzuch :)

:D
mery
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 23 lis 2012, o 16:50

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez brunecia » 25 lut 2013, o 07:17

Na ciepłą kąpiel i okłady np termofor radze uważać, ciepło powoduje rozszerzenie naczyń więc może dojść do krwotoku. Nie miewam takich problemów ale z mojej strony radzę, wziąć jakąś mocną tabletkę np ketonal.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Kira » 25 lut 2013, o 09:59

Ja mam jedną radę na okresowy ból brzucha: tabletki galospa. Niepozorny polski rozkurczowy lek ale napradę skuteczny - ulga dla brzucha, ciała i kobiety :). Polecam.
Kira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lut 2013, o 09:42

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez dziewczyna23 » 27 lut 2013, o 13:38

mery napisał(a):Zmocnij mięśnie brzucha :) od razu są mneijsze bóle, a tak to nospa lub inna tabletka przeciwbólowa, ciepłe kąpiele lub okłady na brzuch :)

Popieram mocniejsze mięśnie brzucha to połowa sukcesu...
dziewczyna23
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 lut 2013, o 12:15

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez jowitka.b » 3 mar 2013, o 11:28

mi pomaga trochę termofor z gorącą wodą
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez kukilka » 4 mar 2013, o 10:34

termofor, kąpiel... ważne żeby woda była ciepła, ale nie gorąca! W ostateczności jakieś tabletki rozkurczowe, ale to tylko w przypadku gdy nic innego nie pomaga.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez krokusss » 4 mar 2013, o 20:19

Na pewno nie powinnaś pic kawy ani mocnej czarnej herbaty, które nasilają bóle i wypłukują magnez, zwłaszcza kawa.Unikaj alkoholu,pij ziółka (pokrzywa-wzmacnia, rumianek,łagodzi bóle).
Unikaj zbytniego wysiłku, a najlepiej poleż w wannie z ciepłą (lecz nie gorącą wodą).
Avatar użytkownika
krokusss
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 1 lut 2013, o 15:09

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Bozena » 30 paź 2013, o 14:06

Kiedyś używałam ibuprofenu, potem nospy, a w pewnym momencie "z braku laku" w moje ręce wpadła galospa. I tak z nią zostałam do dziś, polecam.
Bozena
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 paź 2013, o 14:04

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez a_gatka » 6 lis 2013, o 21:49

A co to takiego?
a_gatka
 

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Culagula » 18 lis 2013, o 09:44

Ja też miałam kiedyś okropne bóle.. i gdy tylko poczułam lekki ból wzięłam tabletki to się kończyły ale jak nie zdążyłam ich wziąć w porę to ból mnie powalał. A wiecie co mnie wyleczyło? Ciąża i poród....
Pierwszy okres po porodzie to myślałam że zaraz urodzę drugie dziecko - taki ból to był ale następne coraz słabsze aż w końcu nie wiedziałam że w ogóle mam okres. Zero bólu, absolutnie nic!!!!
No, nie twierdzę że tak będzie i u Was. U każdej pewnie inaczej ale z tego co wiem to u większości przechodzi. Ale tym postem nie namawiam Was do ciąży!!!!! Absolutnie nie!!!! Tylko pocieszam że kiedyś to minie, nie będziecie musiały się męczyć do ok 50 roku życia. Spytajcie swoich mam czy też tak miały :)
Teraz jak już minęło 8 lat od porodu ciało jakby domagało się drugiego i czasem pobolewa brzuch ale wystarczy jedna tabletka nospy lub ibupromu i przechodzi. Ten ból to pikuś w porównaniu z tym sprzed porodu...
Avatar użytkownika
Culagula
Kobietka Expert
 
Posty: 2642
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 18:56
Lokalizacja: Pomorze

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Hadassa » 18 lis 2013, o 10:58

O tym, że ciąża pomaga już dawno słyszałam....

mi kiedyś babka od kolorów powiedziała o czerwonej bieliźnie ;)
podobno też pomaga ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Theila » 25 lis 2013, o 12:25

U mnie pomaga kąpiel jeśli to przed okresem. Długa i ciepła i ruch. Jak robię spacery dłuższe, albo nawet biegam. Już w trakcie to ciepły termofor na brzuch , herbatki i no-spa
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez kasiad81 » 5 lis 2018, o 13:12

Mój idealny zestaw na TE dni to termofor, słodycze i Gardan SPAM :) Jak już tylko czuję, że zbliżają się bóle miesiączkowe biorę tabletkę i mam spokój. Zazwyczaj to mi wystarcza :)

Ostatnio edytowano 5 lis 2018, o 13:49 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
kasiad81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 11:15

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Kahoko » 12 lis 2018, o 15:05

Zapas słodyczy + tabletki przeciwbólowe (albo solpadeine albo pyralgina, czasem antidol 15) i tak w ciągu dnia ok 2-3 tabl. Na pewno unikam wtedy cytrusów i grzybów - odczuwam większe boleści po nich.. Do tego kąpiel, ale w moim przypadku woda lekko ciepła lub nawet chłodna, bo mam w trakcie okresu napady duszności.

"Nieważne, jak wolno robisz postępy. I tak jesteś o krok dalej niż Ci, którzy siedzą na dupie i narzekają"
Kahoko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 lis 2018, o 13:54

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez elthi » 12 lis 2018, o 15:57

Ja po prostu biorę ibuprom :P

"Jesteśmy więźniami własnego ja. Żyjemy w niewoli własnych poczynań."
elthi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 15:26

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Eldie » 14 lis 2018, o 14:12

Zazwyczaj kładę się wtedy do łóżka z ciepłą herbatą, jedzonkiem i ulubionym serialem ;) Czasami biorę apap, gdy ból jest bardzo mocny.
Eldie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 13:54

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:46

Mi dopiero pomogły tabletki anty, biorę Vixpo i w końcu czuję się dobrze, nie jestem rozdrażniona, nie boli mnie brzuch, okres też jest mniejszy i trwa krócej.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Miss.Dior » 22 sie 2019, o 10:10

Tabletki anty bardzo często pomagają, ale poza tym ktoś już wspominał o nierzeczeniach i to jest bardzo dobra opcja.
Avatar użytkownika
Miss.Dior
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30 lip 2019, o 13:52
Lokalizacja: Świdnik

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez ellena » 13 wrz 2019, o 10:01

Mnie też pomogły pigułki. Wcześniej to był koszmar brałam po kilka tabletek przeciwbólowych i mało co przechodziło.Teraz stosuję belarę. Po anty poszłam do mojego lekarza bo na razie nie chcemy mieć dzieci ;-) Może za jakiś czas...i okazało się że one super pomogły na moje dolegliwości związane z PMS oraz skróciły mi długość i intensywność miesiączek.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez falafelek » 16 wrz 2019, o 16:37

gorący termofor :)

Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu, upewnij się, że zostaniesz zapamiętany z właściwych powodów.
Avatar użytkownika
falafelek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 wrz 2019, o 16:19
Lokalizacja: Inowrocław

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez donatka » 22 lut 2020, o 22:22

najlepsze jak dla mnie tabletki vemonis femi, rozkurczają i działają przeciwbólowo, kolezanka mnie nimi poratowała i od tamtej poy sama sobie je kupuję do apteczki, niedrogie a fajnie działają.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez rogatka » 11 mar 2020, o 18:52

Dokładnie, tabletki antykoncepcyjne i problem z bolącym brzuchem co miesiąc mija. A receptę na tabletki można dostać od lekarza zdalnie tzn poprzez lekarzonline.eu
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: jak przetrwać ból brzucha okresowy

Postprzez Jinka » 24 cze 2020, o 11:45

Uważam, że tabletki antykoncepcyjne wcale nie rozwiążą problemu. Ja też mam okropnie bolące okresy ale ja biorę tylko tabletki, bardzo mi pomaga vemonis, te jego podwójne działanie jest bardzo skuteczne.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron