Czy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Czy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Postprzez Iwona » 29 paź 2019, o 20:09

Witam mamy :) to ciekawy temat i jestem gotowa porozmawiać z Wami. Jak Wy przygotowujecie swoje dzieci do takich rozmów? kiedy je zaczynacie, to jest w jakim wieku? i czy to obowiązkowo? To bardzo ważna kwestia i obowiązek każdego rodzica rozmawiać na tematy intymne. To my rodzice powinniśmy uświadamiać nasze dzieci, aby w dorosłym już wieku dobrze sobie radziły. Proszę napiszcie o swoich doświadczeniach.. Sama jestem mamą 11 letniego synka i do tych czas nic o tych sprawach nie mowilam, nawet nie przedstawiam z czego mosiałabym zacząc
Iwona
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 sty 2016, o 22:32

Re: Czy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Postprzez Ponezka » 30 paź 2019, o 15:03

Moja mama wypięła się całkowicie na temat i powiedziała mi, że wyrosłam z nasionka. Jak miałam jakieś 12 lat dała mi atlas anatomiczny na dziale o rozmnażaniu do przeczytania i tyle. Nie było to złe, nie było to dobre, przynajmniej wiedziałam skąd się biorą dzieci. Myślę, że jak już się zdecydujesz na taką rozmowę zacznij od pytania, czy synek wie skąd się biorą dzieci, a jak nie, to czy chce wiedzieć - dzieci z natury są ciekawe. Tylko nie czekaj z tym za długo.

Ponezka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 lip 2019, o 12:29

Re: Czy rozmawiać z dziećmi o seksie?

Postprzez redorange666 » 1 lis 2019, o 12:53

Moja córka zapytała skąd się wzięła w wieku około 2 lat, odpowiedź z brzuszka mamy. Jak była starsza a pytanie bardziej dogłębne dostawała dokładniejsza odpowiedź. Teraz ma 14 lat wie co to seks, wie jak zachodzi się w ciążę i kiedy, wie jak się zabezpieczać przed ciąża. Pytanie=prawdziwa odpowiedź a nie fasolka kapusta czy bocian.
Plus kilka bardzo fajnych rozmów ze specajlistami (dobrze mieć dużo znajomych) i mam święty spokój.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: adato, Google [Bot], Google Adsense [Bot]