Atopowe zapalenie skóry

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez freya » 8 sie 2018, o 07:41

a jaka to maść? kiedyś ja też coś takiego sobie kupiłam i dobra była faktycznie
Avatar użytkownika
freya
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 26 cze 2017, o 10:22

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez dianuska » 8 sie 2018, o 12:09

U moich dzieciakow dobrze sie sprawdzaja emolienty z latopic - dodatkowo stosujemy tez ten probiotyk od nich i faktycznie zmiany sa duzo mniejsze. Nie musielismy na szczescie siegac po sterydy
dianuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sie 2018, o 14:23

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez kaja12321 » 29 lis 2018, o 16:58

Ja stosuje środki od allergoff- emulsję, oliwkę oraz krem. Są to naprawdę niezawodne produkty, znacznie poprawiły wygląd mojej skóry. Wyroby bogate są w składniki, które nawilżają, natłuszczają oraz zmiękczają skórę, łagodzą również objawy takie jak suchość, pieczenie i świąd skóry. No i najważniejsze- produkty nie zawierają parafiny, parabenów, surowców ropopochodnych, substancji zapachowych, barwników. Warto zerknąć sobie na tą stronę: SPAM

Ostatnio edytowano 30 lis 2018, o 12:04 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 21:02

Koleżanka poszła do zielarza, dostała zioła do zaparzenia i picia. Przez 3 dni wysypało ją na całym ciele, swędzenie nie do wytrzymania, ale musiała. Mówiła, że było ciężko, ale po trzech dniach powoli wszystko zaczynało schodzić, oczywiście zioła musiała pić jeszcze przez jakiś czas ale teraz nie ma już dziewczyna problemu. Było to około 10 lat temu, i niestety nie pamięta jakie to zioła, ale może warto udać się do polecanego zielarza.
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez donatka » 6 mar 2019, o 23:06

A mi się zrobił jakiś suchy placek na brzuchu, kupiłam sobie to co u syna się sprawdziło czyli atoperal i smaruję, oby to jakoś przeszło, dobrze ze chociaż przestało swędzieć.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Nowlaijka11 » 7 mar 2019, o 00:38

Bardzo dobrą maść polecił mi zrobić dermatolog z DoktorA - dokładnie dr Majewska. SPAM - link zostawiam w razie zainteresowania :)

Ostatnio edytowano 24 mar 2019, o 06:47 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Nowlaijka11
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sty 2019, o 20:20

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez liniana » 14 mar 2019, o 17:30

Stosowałyście kiedyś maści, kremy robione w aptece na miejscu? Wiem, że to coraz rzadsza sprawa, ja mam od dermatologa zapisany taki krem to jak szukałam apteki w której mi zrobią to tylko w doz była taka opcja, a krem był super i bardzo mi pomógł.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Jamelia » 24 mar 2019, o 06:49

Robioną mialam miksture na pokrzywkę ktora zrobila mi się na brzuchu będąc w ciąży(było podejrzenie półpaśca), nie była to rzadna sieciówka tylko zwyczajna apteka

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez a_gatka » 24 mar 2019, o 13:30

Nie każda ma zaplecze do robienia leków recepturowych, dlatego nie każda oferuje taką usługę. No i kwestia terminów długich niestety. W doz długo czekałaś liniana? Wiem, że na te z antybiotykiem to chyba z tydzień, ale ciekawa jestem ile się czeka na taką zwykłą maść od dermatologa. Też mi jedna leży i czeka.
a_gatka
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Jamelia » 24 mar 2019, o 15:59

Agatka ja na taka mixturke czekałam 1 dzień

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez liniana » 25 mar 2019, o 14:35

Podobnie jak Jamelia czekałam jeden dzień i zazwyczaj w doz szybko robią te kremy, mam nadzieję, ze ta opcja nigdy z aptek nie zniknie bo mam kilka takich perełek niezastąpionych.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Jamelia » 25 mar 2019, o 17:33

Liniana a o jakich perełkach mówisz i na co ? :D

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez liniana » 27 mar 2019, o 13:01

Mam taki jeden fajny krem do smarowania na rogowacenie naskórka i płukankę do gardła też robioną, dowiadywałam się w doz że można nawet samemu bez recepty zamawiać takie apteczne mieszanki.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Jamelia » 27 mar 2019, o 20:53

A co ze składem? Bo mi lekarz wypisywał co i ile czego ma być, a w tej aptece wystarczy powiedzieć że się chce płukanke do gardła zrobioną na miejscu i tyle?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez docha » 26 kwi 2019, o 12:56

Raczej leki robione na zamówienie w aptece są na receptę, a na recepcie piszą co ma być w składzie. Z innymi przypadkami się nie spotkałam. Na azs z takich robionych na zamówienie środków to mieliśmy maść chłodzącą, ale od wieków juz nie było potrzeby, żeby jej używać, więc nawet nie pamiętam co miała w składzie. Teraz używam tylko atoperalu, do mycia i nawilżania. Skład świetny, widać, że dzieciom przynosi ulgę, bo wreszcie się nie drapią, no i nie pojawiają się takie suche swędzące placki.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez a_gatka » 28 kwi 2019, o 13:44

Przeszłam się i już wszystko wiem. Bez antybiotyku w dwa dni, a bardziej skomplikowane do tygodnia. :)
a_gatka
 

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez donatka » 12 maja 2019, o 21:52

Na tego typu problemy to tylko atoperal, mój syn ma AZS i przerobiliśmy pełno różnych kremów. Wierni jesteśmy atoperalowi, bardzo dobrze nawilża, nawet jak skóra zaczyna sie łuszczyć to można zapanować nad sytuacją na tyle żeby dziekcu przynieść szybko ulgę, bo ta sucha skóra swędzi go bardzo mocno i od razu idzie w ruch drapanie. Na szczęscie nawroty już pojawiają się coraz rzadziej ale muszę pilnować stanu skóry.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Julia07 » 23 maja 2019, o 16:44

Julia07
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2019, o 16:37

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Idźka89 » 11 cze 2019, o 19:31

Próbowałaś żelu aloesowego Botame? U mnie fajnie się sprawdza, nawilża i jest przyjemnie chłodny w użyciu co daje ulgę, kupuje na doz.pl.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Annnon » 14 cze 2019, o 14:49

Ja już wypróbowałam różne kosmetyki i przyznam, ze nic za bardzo mi nie pomogło w doprowadzeniu skóry do porządku. Myalalam o jakiś masciach robionych na recepte ale babka w aptece popdoiwedziała mi , zebym spróbowała jeszcze atoperalu w kremie. Smaruję nim skórę od jakiś dwóch tygodni i faktycznie widze ze jest o wiele lepsza, bardzoej nawilżona i gładka. Znalaząłm w końcu kosmetyk dla siebie.
Annnon
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 lip 2017, o 12:05

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez sabinkaduchess » 17 cze 2019, o 12:59

donatka napisał(a):Na tego typu problemy to tylko atoperal, mój syn ma AZS i przerobiliśmy pełno różnych kremów. Wierni jesteśmy atoperalowi, bardzo dobrze nawilża, nawet jak skóra zaczyna sie łuszczyć to można zapanować nad sytuacją na tyle żeby dziekcu przynieść szybko ulgę, bo ta sucha skóra swędzi go bardzo mocno i od razu idzie w ruch drapanie. Na szczęscie nawroty już pojawiają się coraz rzadziej ale muszę pilnować stanu skóry.


Masz rację, że atoperal daje sobie świetnie radę z takimi problemami. Mojej siostrze lekarz zalecił kąpać córeczkę w atoperalu do kąpieli i to była dla niej wielka ulga. nie było płaczu przy wchodzeniu do wody. Skóra poprawiła też swój wygląd
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:42

U mnie dobrze się sprawdzają kosmetyki Enilome, dobrze nawilżają, nawadniają moją skórę, a do tego nie kosztują miliona monet.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Karolina 09 » 27 sie 2019, o 00:53

Ja mam atopową skórę i używam kosmetyków z Exomegi Control, balsamu do ciała i żelu do mycia. Są to emolienty które zatrzymują wodę w naskórku, równocześnie likwidują swędzenie skóry. To najlepsze emolienty jakie dotychczas stosowałam.
Karolina 09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 00:37

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez minka18 » 26 lis 2019, o 17:32

Na choroby skórne i alergie najlepiej stosować specjalistyczne zioła. Te, w które zaopatrzyli mnie zioladar . com .pl okazały się idealnym a przede wszystkim trafionym wyborem. Pozwoliły mi one na zwalczenie drażniących alergii, które do tego prezentowały się brzydko. Na szczęście ten kłopot już za mną!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Atopowe zapalenie skóry

Postprzez Idźka89 » 28 lis 2019, o 22:42

A próbowałyście kosmetyków Eilome? Dobrze się u mnie sprawdziły na bardzo przesuszoną skórę.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]