Wady wzroku

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Wady wzroku

Postprzez Hadassa » 13 lip 2017, o 08:16

Capri napisał(a):Hm, sądzę, że co przypadek to inne doświadczenia, co lekarz to inne zalecenia. W zdrowiu nie warto generalizować. Chciałam Wam wrzucić fajny wywiad z pacjentką po zabiegu laserowym ale mam za mało postów żeby wrzucać linki.

Nic nie stoi na przeszkodzie by troche z nami popisac ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wady wzroku

Postprzez m.nadrakowska » 13 lip 2017, o 18:23

Zabiegi laserowe też nie są bez wad... jak ktoś ma niewielką wadę to lepiej nosić okulary.

Zamiast zielonej herbaty? czystek
m.nadrakowska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 18:15

Re: Wady wzroku

Postprzez umbra » 16 paź 2017, o 15:08

Ruch z pewnością nie zaszkodzi, nawet na wzrok, ale naprawić wzroku nie może.

umbra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16 paź 2017, o 13:49

Re: Wady wzroku

Postprzez toma » 6 lis 2017, o 12:40

Jakieś ziółka powinny pomóc, no i oczywiście dużo ruchu, bo to jest kluczowe w przypadku oczu

toma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 12:12

Re: Wady wzroku

Postprzez Silesiana » 11 gru 2017, o 09:02

Na pewno przydatne będą odpowiednie witaminy, jak byłam w szpitalu to pielęgniarka powtarzała, że powinniśmy smarować chleb masłem, bo masło jest dobre na wzrok (pewnie chodzi o jakieś witaminy czy minerały, które są w maśle). Sama mam wadę wzroku (krótkowzroczność) i nie narzekam.
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Wady wzroku

Postprzez Ewelina28 » 12 gru 2017, o 11:34

Anamarii napisał(a):Ja tylko słyszałam ze jak się ma okulary na dal to im się je dłużej i czesciej nosi tym bardziej wada postepuje


to akurat prawda, mogę na własnym przykładzie potwierdzić. Póki nie nosiłam okularów to wszystko było ok, teraz i tak zakładam tylko do pracy przed komuterem ale widzę że wzrok się pogarsza, a praca biurowa tego nie polepsza niestety...moim zdaniem ta historia z powietrzem to jakaś brednia. Faktycznie, wiecej ruchu i przebywania poza domem ma dobry wpływ na zdrowie, ale wady wzroku nie naprawi.
Avatar użytkownika
Ewelina28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 00:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Wady wzroku

Postprzez ŁadnaBabka » 8 lut 2018, o 14:01

Dbam o oczy dzięki regularnym badaniom wzroku i wymianie okularów a także soczewek kontaktowych. Ostatnio postanowiłam poszukać ciekawszy ofert i chyba zdecyduje się na tego optyka > https://optiland.pl/ Mogę wykonać u nich badanie wzroku a także zamówić wszystko co jest mi niezbędne. Ceny mi odpowiadają, a jakość z najwyższej półki !
ŁadnaBabka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 gru 2017, o 19:03

Re: Wady wzroku

Postprzez monicabe » 8 lis 2019, o 09:36

Noszę zarówno soczewki, jak i okulary. Wolę soczewki z uwagi na to, że dają o wiele lepsze pole widzenia. Aczkolwiek okulary również się przydają, szczególnie jeśli mam zmęczone oczy i jestem w domu. Zarówno okulary jak i soczewki kupowałam w Trendy Opticians https://trendyopticians.pl Po zbadaniu wzroku.

Przypomniała mi się najważniejsza dygresja związana z tym, jakim błogosławieństwem są soczewki:
szalone czasy gimnazjum, coś koło -3 dioptrii, przez rok umierałam z nieszczęśliwej i wielkiej miłości do chłopaka, który jako zamazana plama przemykająca po korytarzu wydawał się bardzo interesujący. założyłam soczewki i skończyło się cierpienie.
Avatar użytkownika
monicabe
Miła Kobietka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 13:15

Re: Wady wzroku

Postprzez bakus23 » 2 gru 2019, o 15:05

Mi osobiście podoba się ten sklep internetowy: https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korek ... -1227.html. Nie tylko ze względu na duży wybór asortymentu ale też na przyjazną dla użytkownika stronkę. Wszystko jasno i klarownie opisane, estetycznie to wygląda.
bakus23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 11:23

Re: Wady wzroku

Postprzez Ariska » 26 sie 2020, o 16:34

a moze korekcja wzroku? ja długo sie zastanawiałam i dopóki wzrok mi sie nie ustabilizował, to mogłam się zastanaiwać. ale zdecydowałam sie na Optegrę w Warszawie, nawet załapałam się na promocję ze wizyta kwalifikacyjna jest w koszcie zabiegu! no i teraz wlasnie juz mam dobry i ostry wzrok!
Ariska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 sie 2020, o 16:26
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]