Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez linkala » 30 sie 2018, o 19:50

KociaMama napisał(a):Ulotki to dobry pomysł na pierwsze kilka dni, kiedy to możecie w ulotce zareklamować np. zniżkę na pierwszy zabieg, kod rabatowy, upominek dla pierwszych kilku klientów itp. Później koniecznie postawcie na stronę na facebooku, niech znajomi Wam polubią, potem zapłacicie parę złotych za promocję strony i będzie gitara :) Reklama w internecie to konieczność w tych czasach... Trzymam kciuki! :)


Ulotki ulotkami, ale np. katalog usług np. w formie albumu z ładnymi zdjęciami też się przyda. "Jak wykorzystać fotoalbum w kontaktach biznesowych?" - tu można więcej doczytać.
linkala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2016, o 15:18

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez palina88 » 11 paź 2018, o 10:11

ja nigdy ulotek nie próbowałam, ale spróbowałam marketingu internetowego, to chyba najlepsza forma jeśli chodzi o promowanie naszej firmy, wiadomo, ludzie dość dużo siedzą na internecie i dla nich wyznacznikiem jest to, co jest na topie w sieci, na fejsie czy insta. Ja pomimo tego, że mam też salon kosmetyczny, zainwestowałam w taka kampanię u cortary i lepiej nie mogłam zrobić, internet to jest teraz siła. A co najczęściej robimy z ulotkami? no właśnie, wyrzucamy.
palina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 09:50

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Czarny-aniolek » 18 paź 2018, o 11:04

Moim zdaniem lokalną firmę warto reklamować tradycyjnymi metodami, żeby dotrzeć do jak największej ilości osób na miejscu. Ja na początku umieściłam baner przed salonem i na płocie u znajomych. Aaa ulotki były ze zniżką na wykonaną usługę w pierwszym tygodniu od otwarcia. Ulotki i baner z projektem zamówiłam w drukarni SPAM

Ostatnio edytowano 19 paź 2018, o 07:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Czarny-aniolek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 15:33

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Asza » 22 paź 2018, o 21:16

Cóż facebook to najlepsza forma reklamy. W każdej miejscowości 75% jej populacji ma konto na fb więc dociera się bezpośrednio do sąsiadów, którzy mogą odwiedzać nasz biznes.
Asza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 22 paź 2018, o 21:02

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Ona1988 » 18 gru 2018, o 14:15

form reklamy jest dużo. Można graficznie przez np jakieś ulotki, torby. Drukarnie można znaleźć w internecie. Nie trzeba mieć również zmysłu graficznego można zlecić to firmie. Ostatnio trafiłam na firmę SPAM która posiada obie te rzeczy SPAM

Ostatnio edytowano 18 gru 2018, o 21:21 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez JanKo8 » 9 sty 2019, o 14:16

Myślę, że przede wszystkim warto pójść w marketing internetowy. Możesz go przecież dostosować do swojej lokalizacji i przyciągnąć klientów z Twoich okolic.

JanKo8
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 sty 2019, o 13:11

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez PazurkoweLove » 3 mar 2019, o 15:55

W dzisiejszych czasach podstawą jest strona salonu na fb. My u siebie mamy sporo klientek ale chcemy powiększyć ich ilość więc też zastanawiamy się jak jeszcze zachęcić nowe panie do naszych usług :)
PazurkoweLove
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 mar 2019, o 15:23

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Danka531 » 17 mar 2019, o 09:19

Trochę reklamy w necie, np. na Facebooku, można też na innych forach np.:"Nasza Kobieca Strefa" tam dodasz link do swojej strony.
Danka531
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lut 2019, o 12:03

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez kaja12321 » 14 kwi 2019, o 15:36

Facebook jak najbardziej fajną opcja reklamy ale u mnie bardzo dobrze sprawdziły się gadżety reklamowe jak klient dostanie jakiś drobiazg w gratisie to fajnie świadczy o firmie i zazwyczaj wraca. Ja zainwestowałam dla klientek zimą w kubki. Bardzo fajnie się to sprawdziło. Dużo różnych gadżetów masz na SPAM e zawsze można wybrać coś ciekawego.

Ostatnio edytowano 12 maja 2019, o 15:48 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez beataka » 14 kwi 2019, o 20:50

Ulotki mogą się sprawdzić, tylko trzeba zostawić je w odpowiednim miejscu i nie jest to skrzynka pocztowa. Warto dogadać się z pobliskimi małymi sklepikami, kawiaciarniami, fryzjerem, żeby wystawiły na dzień dobry te ulotki w jakimś widocznym miejscu, nawet odpłatnie.
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez takecare » 14 maja 2019, o 11:10

lepsze niż ulotki są wlepki ( dłużej się uchowają:) ) + fb i olx
takecare
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 maja 2019, o 10:42
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Xyveria » 20 wrz 2019, o 13:04

Takich rzeczy ludzie szukają w internecie, więc wydaje mi się, że na początek kampanie reklamowe Google mogą sporo zdziałać, ponieważ strona salonu będzie się wyświetlała na pierwszym miejscu, a ludziom nie chce się zaglądać dalej.
Xyveria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 09:39

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez prezka » 20 lis 2019, o 14:11

Dla mnie trampoliną do większej kariery okazały się targi kosmetyczne. Może spróbuj się dowiedzieć, kiedy coś takiego jest organizowane w Twojej miejscowości i weź udział :) klientki same zaczną przychodzić :)
prezka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sie 2019, o 13:47

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez UlaM26 » 6 gru 2019, o 13:20

Warto, abyście również zwrócili uwagę na dobrą agencję marketingową która będzie w stanie Ci skutecznie pomóc w zakresie prowadzenia reklamy internetowej. Dlatego koniecznie zwróćcie uwagę na https://iwizerunek.pl/ z którą nam się świetnie współpracuje, ponieważ realnie wpływają na kształtowanie wizerunku, ale też znaczącą poprawę efektywności w pozyskiwaniu nowych zleceń oraz klientów.
UlaM26
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 cze 2018, o 13:12

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez kir7a » 14 sty 2020, o 13:02

Witam, ja polecam tę stronę Favore.pl - na tej stronie możecie promować swoją firmę. Portal jest ogólnie płatny, ale pierwsze ogłoszenie można dodać bez jakichkolwiek opłat, więc pierwsi klienci mogą się znaleźć bez dodatkowych kosztów :)
kir7a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 gru 2019, o 18:22

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Libka123 » 16 sty 2020, o 12:38

Cześć!

Ulotki są ok, ale na pewno też konto na FB, Insta + strona internetowa z waszymi realizacjami, cennikiem usług i zakresem. Niedawno w mojej okolicy otwierał się salon kosmetyczny, ja dowiedziałam się o nim ze sklepu spożywczego, w którym robię zakupy :) Właścicielka zostawiła tam ulotki z kodem rabatowym no i tak mnie zwabiła :)
Libka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 sty 2020, o 12:33

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez stefan3332 » 31 mar 2020, o 14:10

Może dobrym pomysłem będzie skorzystanie z firmy kreatywna agencja marketingowa . Ta firma naprawdę bardzo dobrze reklamuje wszystkie firmy.Sam z ich oferty skorzystałem.
stefan3332
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2020, o 14:02

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Gaja777 » 31 mar 2020, o 14:34

Najlepiej przez facebooka
Avatar użytkownika
Gaja777
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 mar 2020, o 13:52

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez Żabnik » 2 lut 2022, o 21:31

Wedlug mnie warto zastanowic sie nad reklama w internecie. Uwazam, ze internet jest teraz najlepszym medium promocyjnym. Warto tez poczytec nt. tego jak taka reklama powinna wygladac np. na stronie https://ux-pm.pl/poziom-1. Polecam
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Jak rozreklamować salon kosmetyczny?

Postprzez EwaZet » 16 maja 2022, o 13:59

Kampanie google są dobrym rozwiązaniem, tak samo Facebook czy Instagram. Można też coś pomyśleć o YT. Dobrym rozwiązaniem na poprawę widoczności, jest też dodawanie firmy do katalogów jak tutaj https://firmytorun.pl/
EwaZet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 mar 2022, o 13:50
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]