Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Renat » 23 kwi 2015, o 00:54

Ja rzuciłam palenie bo chciałam i zrobiłam to praktycznie z dnia na dzień.Na początku było trudno ale później już coraz łatwiej.Wystarczy trochę silnej woli.Naprawdę warto rzucić palenie.

Renat
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2015, o 00:50

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Vervus » 29 kwi 2015, o 12:28

Sposób na stopniowe rzucenie palenia (nie dla każdego) za pomocą epapierosów (może komuś pomoże?):
1. Przerzucenie się na epapierosy z nikotyną.
2. Zmniejszenie ilości nikotyny/zakup olejków z ilością nikotyny o połowę mniejszą.
3. Ponowne zmniejszenie ilości nikotyny w olejkach i mieszanie ich z beznikotynowymi.
4. Całkowita rezygnacja z nikotyny w olejkach i palenie beznikotynowych.
5. Stopniowe zmniejszanie częstotliwości palenia i decyzja o tolerowaniu i przyzwyczajaniu się do dyskomfortu bez papierosa (to chyba najtrudniejsze).
6. Etap palenia okazjonalnego (np. 2 razy dziennie)
7. Papieros przestaje być taki "ważny" i niezbędny. Można bez niego żyć.
Powyższy sposób był skuteczny osoba nie pali od 2 lat. Stopniowe rzucanie trwało rok.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez felicjan782 » 30 kwi 2015, o 09:16

Jak się pozna kogoś fajnego, na kim nam będzie zależało, :) a ta druga osoba by nie paliła, to można rzucić palenie z dnia na dzień. Jestem tego przykładem. :)

Programem odkurzacz posprzątasz swój komputer i oczyścisz ze zbędnych śmieci.
felicjan782
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 kwi 2015, o 09:02

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Anula223 » 4 maja 2015, o 21:29

Mam znajomych, którzy pojechali na jakieś niby leczenie, że dokładali ręce do jakiegoś urządzenia i później było widać jak wyszły jakby toksyny. Oczywiście wszystko to miało wpłynąć na psychikę i miał to być bodziec do rzucenia, teraz nie palą, ale właśnie uważają tak jak napisałam. Mówią, że najgorzej obrywali ludzie z ich otoczenia, bo chodzili cali zdenerwowani i łatwo wybuchali.

Obrazek
Avatar użytkownika
Anula223
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 4 maja 2015, o 21:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez BlackWolf » 7 maja 2015, o 01:57

Anula wiem co to za metoda, znam to i nie dziwię się, że im pomogła.
A jaka woda później czarna się robi ponoć przy kąpieli. Osobiście tego nie doświadczyłam, ale znam osoby podobnie jak Ty, które skusilły się na coś takiego i nie paliły od tamtego momentu.

Fajki to zło wcielone.
Moja metoda na rzucanie palenia - postawiłam kiedyś paczkę, calusienką w zasięgu wzroku i powiedziałam sobie ''nie palę''. Wychodziłam z domu, zabierałam paczkę ze sobą oczywiście nie otwierając jej. Nie paliłam przez tydzień. Od tak po prostu.
Co najlepsze nie byłam wcale wściekła, bo miałam pewność, że mam te papierosy i w każdej chwili mogę ulec i zapalić. Po tygodniu zapaliłam, bo chciałam. Nie dlatego, bo ''musiałam''.
Jeszcze lepsza sprawa -gdy drugim razem rzuciłam palenie i nie zrobiłam tak jak poprzednio czyli nie miałam paczki papierosów na widoku, w ogóle z resztą, to myślałam, że rozsadzę wszystko w powietrze.
Także ten wstrętny naług to w głównej mierze psychika...

Palenie papierosów to czynnoś, która wchodzi nam w nawyk niż naług.
Wstajesz rano, jesz śniadanie, pijesz wodę - to czynnoś, którą wykonujesz codziennie. Umysł zakodował Ci te czynności podobnie jest z paleniem.
Siedzisz przy komputerze czy przy laptopie i po pewnym czasie sięgasz ręką po papierosa. Nie czujesz chęci zapalenia tylko odruchowo ''wiesz'', że musisz zapalić.

Dlatego kiedy ''wiesz'', że nie masz ani jednego papierosa a ''musisz'' zapalić -stajesz się nerwowa. Jakbyś miała tą paczkę papierosów przy sobie a starała się nie palić i nie paliłabyś, to byłabyś na pewno mniej nerwowa i rozdrażniona.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez szymon676 » 7 maja 2015, o 09:11

Z tą nerwowością i rozdrażnieniem to prawda, szczególnie w pracy to widać. Osoby które palą, a w pracy jest to zabronione to niekiedy dostają po prostu szału. Nie można się z nimi w żaden sposób porozumieć, a jak wyjdą na chwilę na "fajkę" to po chwili są zupełnie innymi osobami. :)

Dobierz odpowiednią dietę na stronie dietetyk Rzeszów
szymon676
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 09:03

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez kotek » 16 maja 2015, o 15:36

Ciaza i pozniej karmienie piersia

Odziez z Anglii, Wloch i Francji
http://www.zeltros.co.uk
kotek
Fajna Kobietka
 
Posty: 109
Dołączył(a): 26 kwi 2015, o 13:10

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Marysia30 » 23 cze 2016, o 12:04

U mnie etapem przejściowym w rzucaniu palenia jest przerzucenie się na e-papierosa.Wiem, że wiele osób krytykuje ten sposób, ale ja próbowałam już wiele razy rzucić od razu i się nie udało. Teraz powoli zmniejszam moce stosowanych liquidów, uwielbiam owocowe smaki z SPAM , mam nadzieje, że w końcu dojdę do liquidów bez nikotyny, wtedy zdecyduję, czy kończę z vapowaniem, ale nawet jeśli nie to vapowanie będzie zdrowsze niż tradycyjne palenie.

ZA LINK PODZIEKUJEMY
Marysia30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 maja 2016, o 12:12

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez szotka » 24 cze 2016, o 13:54

Moim sposobem było rzucenie razem z narzeczonym i dzięki temu wsparciu i motywacji, jakie sobie dawaliśmy - poszło szybko i bezboleśnie.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

70 -> 57 -> 73 -> 66.. cel -> 60 :ok:
Avatar użytkownika
szotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 23 cze 2016, o 09:45
Lokalizacja: Gliwice

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Hiacynti » 25 cze 2016, o 12:31

Przede wszystkim silna wola bo trzeba naprawdę chcieć rzucić palenie i być zmotywowanym, wtedy łatwiej idzie.

Hiacynti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 cze 2016, o 12:12

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez BlackWolf » 27 cze 2016, o 17:05

Bez silnej woli nie da rady. Tabletkami można się tylko wspomagać.
Dobre też są fajki wodne, ale tylko od specjalisty.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez kokoszanel » 3 lip 2016, o 08:58

ja rzuciłam palenie gdy zaszłam w ciąże ;)

silna wola to po pierwsze i najważniejsze... cała reszta wspomagająca to tylko dodatek

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez dradziszewska » 5 lip 2016, o 12:37

Żeby rzucić palenie trzeba naprawdę tego chcieć, znać konsekwencje dalszego palenia i docenić korzyści jakie wynikają z pozbycia się nałogu. Każda z nas chce być piękna, wydajemy mnóstwo kasy na kosmetyki czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, wszystko to w imię piękna. A teraz parząc obiektywnie palenie papierosów po pierwsze kosztuje, po drugie niweczy nasze starania o piękny i młody wygląd. Podwójnie tracimy. Ja swego czasu korzystałam z zabiegów odczulających, tak samo jak można kogoś odczulić na pyłki, czy paprykę, tą samą metodę można zastosować u palaczy, sam zabieg nie spowoduje, że rzucimy palenie ale spowoduje, że nie będziemy odczuwać głodu nikotynowego, ponieważ nasz organizm został na nikotynę odczulony. Pozostaje tylko kwestia przyzwyczajeń i wytrwaniu w postanowieniu. Mi sie udało nie pale już 3 lata i dużo mniej inwestuje w kosmetyki.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Jodełka » 28 wrz 2018, o 15:31

Na pierwszym miejscu trzeba mocno postanowić, że się kończy z nałogiem. Później podjąć indywidualną decyzję czy skorzystać z jakiegoś preparatu, czy męczyć się samemu. Mój kuzyn zażywa tabletki Tabex, które znacznie ułatwiają mu powstrzymać się od palenia. Cytyzyna, która jest w nich obecna, działa w ten sposób, że wypiera nikotynę z organizmu. Rzucić palenie z pewnością nie jest łatwo, ale dla zdrowia warto spróbować.
Jodełka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:10

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Tamarka01 » 28 wrz 2018, o 16:40

silna wola :)
Tamarka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 12:08

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Ailis » 22 lis 2018, o 10:15

Zgadzam sie z tym co poprzedniczka napisała silna wola to podstawa. A po drugie tak na prawdę jest wiele metod na rzucenie palenia. Np. są psychologiczne terapie, ale chyba mało kto z nich korzysta, najbardziej to osoby rzucające palenie sięgają po preparaty np. plastry na rzucenie palenia tabletki nicorette czy Tabex. Ale najważniejsze to chcieć.
Ailis
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 14:25

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez nowimarta » 22 lis 2018, o 10:47

ja się po prostu zawzięłam i wyrzuciłam paczkę. Zaczęłam zajmować sobie każdą wolną chwilę, a jak była zestresowana znalazłam wciągający program i skupiałam na nim uwagę zamiast myśleć, że chce palić. To trwało prawie rok, miałam wzloty i upadki nie mówię, ale bliskich poprosiłam, żeby mnie motywowali :)
nowimarta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lis 2018, o 15:50

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez donatka » 28 sty 2020, o 00:36

Moja mama w końcu zdecydowała się na rzucenie palenia, kupiła sobie recigar gdzie na początku grudnia i od tamtej pory nie pali, na pewno z takimi wspomagaczami jst dużo łatwiej, bo organizm się tak nie domaga nikotyny.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Libka123 » 28 sty 2020, o 11:25

ja może nie rzuciłam całkowicie, ale jestem na dobrej drodze :) Pókico wspomagam sie iqosem, dzięki temu przynajmniej przestałam kaszleć i śmierdzieć :) od dnia zakupu nie zapaliłam ani jednego klasyka, następny krok - rozstanie z iqosem :)
Libka123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 sty 2020, o 12:33

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Monika4K » 24 mar 2020, o 14:38

Może warto spróbować z dnia na dzień zmniejszać ilość papierosów,a ostatecznie skorzystać z suplemetnów typu Desmoxan.

Monika4K
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2020, o 14:53

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez Jinka » 14 kwi 2020, o 06:22

Polecam tabletki recigar i stosujcie się do ulotki i powinno sie udać. Ja nie palę kilka miesięcy i nie zapowiada się żebym miała wrócić do nałogu ;) Przy rzucaniu palenia polecam aktywność fizyczną, człowiek zmęczony nie ma sił myśleć o paleniu ;)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Jakie macie metody na rzucenie palenia???

Postprzez espanka » 4 cze 2020, o 23:03

znam recigar, namówiłam mojego męża żeby te tabletki kupił i od paru miesięcy nie pali, jak ja się ciesże ze w końcu nie śmierdzi fajkami, sam też jest zadowolony i wraca do lepszej formy, juz nie łapie zadyszki jak ma po schodach wejść
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]