wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Weronaaa » 6 cze 2019, o 08:48

koper włoski jest całkiem ok.. druga sprawa, ze powinno się pić dużo wody plus może odstawić rzeczy pszenne, bo one bardzo wzdymają człowieka.
Weronaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 kwi 2019, o 10:37

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Idźka89 » 7 cze 2019, o 20:11

Próbowałyście koper włoski na wzdęcia? Mi najbardziej pomaga taka herbatka, kupuje na doz.pl bo najbardziej mi smakuje.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Jinka » 25 cze 2019, o 04:46

A mnie jakoś po fasoli nie wzdyma ale najgorzej jest np. po ciecierzycy, smażonym. Gorzej na weselach czy rodzinnych obiadach a wtedy też brzuch jak balon. Pomaga mi ulgasim, po tabletce tych objawów nie mam , czuję się lżej i mogę jeść nawet to czego wcześniej unikałam.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez mimmi » 27 cze 2019, o 09:07

Spróbuj zioła chyba Ispagul to się nazywa. Taka mieszanka ziół regulująca pracę jelit. Rewelacja
mimmi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 cze 2019, o 09:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Paulina77 » 28 cze 2019, o 15:43

Mi na wzdęcia bardzo pomógł środek o nazwie Kebene :)
Paulina77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 cze 2019, o 15:42

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez karolina88 » 2 lip 2019, o 19:52

Zmiana diety, absolutne zero normalnego chleba, jak coś to tylko wasa, pić więcej wody, codziennie ruch minimum 40 minut - no chyba że się już to wszystko robi i brzuch dalej wzdęty, wtedy można próbować tabletek, ale najpierw trzeba z ręką na sercu przyznać, że się prowadzi zdrowy tryb życia, a nie, 8 godzin przed komputerem w pracy, wieczorem zero ruchu i się człowiek dziwi że są problemy gastryczne.
karolina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lip 2019, o 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Rejczella » 11 lip 2019, o 22:23

U mnie zaparcia zaczęły się na urlopie, początkowo myślałam, że nie potrafię skorzystać z ubikacji w obcym miejscu, ale jak wróciłam do domu to dalej to samo. Brzuch bolał, a kupki zrobić nie potrafiłam. Mimo herbatek ziołowych i suszonych śliwek nic nie udało się ruszyć. W sumie już nieco zrezygnowana zdecydowałam się na zabieg hydrokolonoterapii, który przeprowadziłam w katowickim centrum medycznym vitalea. Zabieg ten pozwala oczyścić jelito grube i tym samym likwiduje zaparcia. Oczywiście najpierw musiałam decyzję o zabiegu skonsultować z lekarzem, ale przynajmniej po zabiegu regularnie się wypróżniam i nie boli mnie brzuch, nie mam zaparć.
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Gricce » 25 lip 2019, o 21:58

Też miałam problem z wzdętym brzuchem i okazało się, że mogę być uczulana na niektóre substancje zawarte w produktach spożywczych. Zaczęłam więc szczegółowo czytać oraz analizować składy unikając tych podejrzanych i jest o niebo lepiej. Bardzo przydaje mi się podczas zakupów aplikacja Skanerka, bardzo ułatwiła mi początki, kiedy nie wiedziałam jaki składnik jest odpowiedzialny za co.
Gricce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 gru 2018, o 21:08

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Corn » 26 lip 2019, o 11:59

no szybkie jedzenie jest zabójcze jeżeli chodzi o wzdęty brzuch. zdecydowanie lepiej jeść powoli i chwile poczekać po jedzeniu ze wszystkim.
Avatar użytkownika
Corn
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 lip 2019, o 11:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 24 wrz 2019, o 12:41

Jinka napisał(a):A mnie jakoś po fasoli nie wzdyma ale najgorzej jest np. po ciecierzycy, smażonym. Gorzej na weselach czy rodzinnych obiadach a wtedy też brzuch jak balon. Pomaga mi ulgasim, po tabletce tych objawów nie mam , czuję się lżej i mogę jeść nawet to czego wcześniej unikałam.


Zgadzam się z Tobą, że to sa dobre tabletki na wzdęcia. Nie na wsyszystko oczywiście trzeba brać tabletki, ale przy przejedzeniu, kiedy trzeba szybkiej pomocy to czasem nie ma wyjścia i lepiej szybko pozbyć się wzdęć niż bujać się z nimi bez sensu.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez personifa » 26 wrz 2019, o 15:10

Zaraz kolejne święta będą i będzie trzeba szykować tych mięsiw znowu.
Avatar użytkownika
personifa
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 10 lip 2019, o 14:00
Lokalizacja: Malbork

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez ellena » 28 wrz 2019, o 14:05

Może zmienić dietę ja tak zrobiłam dodatkowo zaczęłam pić aloes do picia https://forever-kosmetyki.pl/10-aloes-do-picia Bardzo dobry produkt,sama natura, ma wiele wartości odżywczych i jest to aloes w czystej postaci. dziś gdy wszedzie mamay konserwanty ,dobrze czasem coś zjeść lub wypić na prawde zdrowego.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez zapioro » 20 paź 2019, o 13:11

u mnie zanim się okazało, że jednak mam celiakie wzdęcia były praktycznie po każdy posiłku, który jadłam. Jedynym ratunkiem był wtedy dla mnie ulgasim, ale odkąd zaczęłam bardziej kontrolowac to co jem i jak jem, wzdęcia się zmniejszyły, ale jednak cały czas mam gdzieś z tyłu głowy, żeby w torebce na wszelki wypadek mieć ze sobą tabletki, żeby nie wyjść zażenowana z biznesowego spotkania
zapioro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 paź 2019, o 13:11

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez falafelek » 21 paź 2019, o 16:14

Strasznie nie lubię smaku aloesu. Wolę chyba już pić koper :D

Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu, upewnij się, że zostaniesz zapamiętany z właściwych powodów.
Avatar użytkownika
falafelek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 wrz 2019, o 16:19
Lokalizacja: Inowrocław

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez minka18 » 23 paź 2019, o 08:19

Możesz też rozważyć skorzystanie z usług poradni dietetycznej. Pod okiem specjalistów wszystko powinno wrócić do normy, Należytej pomocy w tych sprawach udzielili mi promedicum .pl/ , może także na nich postaw? Odpowiednie żywienie grało tutaj pierwsze skrzypce.
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Idźka89 » 28 lis 2019, o 22:34

U mnie sprawdza się koper włoski kupuje na doz.pl zazwyczaj taką herbatkę.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez gabiski » 29 lis 2019, o 14:51

koniecznie trzeba udac sie do gastrologa aby skierowal na gastroksopie, czesto jest zespol jelita drazliwego coraz wieksza osob cierpi na te przypadlosc z pwoodu zycia, diety a takze predyspozcji genetycznych. Daltego doraznie proponuje jakis ulgix oraz probiotyki chroniace zoladek zmienic diete a w pierwszej kolejnosci udac sie do lekarza
gabiski
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lis 2019, o 12:41

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kies » 2 gru 2019, o 06:41

Ja mam kłopot z bólami żołądka, zaczyna mnie mdlić i ogólnie źle się czuję ale wiecie jak to jest z tym pójściem do lekarza, zawsze jakoś nie po drodze, do apteki też daleko, dobrze że aplikacja doz i dostawa do domu bo inaczej bym nawet tego co w każdej apteczce być powinno nie miała.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Jinka » 5 gru 2019, o 13:48

A ja właśnie za koprem włoskim za bardzo nie przepadam :( Także tak jak wspominałam jak już coś to wolę połknąć tą małą tabletkę ulgasimu i mam szybko problem z głowy :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 12 gru 2019, o 20:32

Dokładnie! Tym bardziej, że np. jeśli wzdęcia zdarzą się na jakiejś imprezie lub coś w tym stylu to zwyczajnie nie ma się czasu na to, żeby parzyć koper ;) Lepiej wziąć tabletkę i po kłopocie.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez malinowatrufla » 18 gru 2019, o 16:52

a moim zdaniem jesli czesto cierpimy na wzdecia, jakies bole brzucha itp to warto byloby wybrac sie do lekarza.. czasami to sa tylko objawy a okazuje sie, ze w naszym organizmie dzieje sie cos duzo powazniejszego, trzeba takie sprawy kontrolowac i nie wolno ich bagatelizowac, wiem z doswiadczenia, aktualnie jestem pod opieka gastrologa z Alfa Medica w Czestochowie i jest juz lepiej. Maja tam naprawde dobra opieke i nie trzeba wieki czekac na termin wizyty, a to wlasnie na czasie zalezalo mi najbardziej
malinowatrufla
Fajna Kobietka
 
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 21:36

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez zapioro » 28 sty 2020, o 22:23

jestem łasuchem, który nie zna umiaru i jak się przejem to jedyne co mi wtedy pomaga i mieści się w żołądku to ulgasim, szybko mija uczucie pełności i przejedzenia
zapioro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 paź 2019, o 13:11

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Idźka89 » 1 lut 2020, o 22:50

Spróbuj wypić koper włoski, ja kupuję ten z zielnika doz i czuję się świetnie.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Monika4K » 24 mar 2020, o 11:21

Aby zapobiec taki dolegliwościom najlepiej skonsultować się z lekarzem. Ja dzięki poradom specjalisty pożegnałam się ze wzdęciami.

Monika4K
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2020, o 14:53
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]