Świnka morska

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Świnka morska

Postprzez Chaelly1963 » 20 lut 2020, o 16:52

Kochane, czy świnki morskie uczulają? Macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Córka chce świnkę morską na urodziny, ale jest alergikiem i nie wiem, czy to dobry pomysł.
Chaelly1963
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lut 2020, o 16:46

Re: Świnka morska

Postprzez BlackWolf » 14 mar 2020, o 15:15

Jeśli jest alergiczką to zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek zwierzęcia -zrób jej badania szczegółowe pod tym kątem.
Często rodzice kupują dzieciom zwierzaki a później jest problem, bo dziecko jednak ma alergię i pozbywają się "problemu".
Świnka morska, królik, chomiki, szczury i inne gryzonie uczulają a może nawet nie koniecznie one tylko trociny, pelety, sianka, które dany zwierzak potrzebuje.
Ja też jestem alergiczką i posiadam zwierzęta, ale organizm dorosłych jest inny niż organizm dzieci.
Na swoim przypadku napiszę Ci, że niegdyś miałam też szczury british dumbo blue i miałam poważne problemy z alergią. Nie uczuliła mnie ich sierść tylko trociny. Musiałam zmienić na pelet, ale i to nie pomogło aż w końcu znalazłam ten antyalergiczny i w miarę było ok.
Więc jeszcze raz powtórzę - zrób córce szczegółowe badania zanim zdecydujesz się na zakup.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Świnka morska

Postprzez ps1 » 20 kwi 2020, o 11:27

BlackWolf napisał(a):Jeśli jest alergiczką to zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek zwierzęcia -zrób jej badania szczegółowe pod tym kątem.
Często rodzice kupują dzieciom zwierzaki a później jest problem, bo dziecko jednak ma alergię i pozbywają się "problemu".
Świnka morska, królik, chomiki, szczury i inne gryzonie uczulają a może nawet nie koniecznie one tylko trociny, pelety, sianka, które dany zwierzak potrzebuje.
Ja też jestem alergiczką i posiadam zwierzęta, ale organizm dorosłych jest inny niż organizm dzieci.
Na swoim przypadku napiszę Ci, że niegdyś miałam też szczury british dumbo blue i miałam poważne problemy z alergią. Nie uczuliła mnie ich sierść tylko trociny. Musiałam zmienić na pelet, ale i to nie pomogło aż w końcu znalazłam ten antyalergiczny i w miarę było ok.
Więc jeszcze raz powtórzę - zrób córce szczegółowe badania zanim zdecydujesz się na zakup.

Masz całkowitą racje, kupiłam córce świnkę bez badań alergicznych i nie było to miłe doświadczenie.
ps1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 kwi 2020, o 11:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]