Problem z włosami

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Problem z włosami

Postprzez Anna Katar » 21 lut 2020, o 00:01

Pojawił mi się ostatnio łupież i nie wiem co mogę zrobić.
Polecacie jakieś sprawdzone szampony?
Anna Katar
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2020, o 23:59

Re: Problem z włosami

Postprzez OScarborough75 » 27 lut 2020, o 10:43

Sposobów jest kilka. Najlepiej je wszystkie razem połączyć i stosować się do nich. Ważne też, aby sobie uzmysłowić, że problem z łupieżem to nie tylko problem kosmetyczny czy estetyczny. Łupież lubi powracać, dlatego należy porządnie go zwalczyć. Za powstawanie łupieżu odpowiedzialne są m.in.: niedobory cynku i witamin z grupy B, silny stres, nadużywanie alkoholu, stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków czy zła pielęgnacja (np. niedokładne spłukiwanie szamponu). A jak sobie z nim poradzić? Przede wszystkim należy używać dobrego, najlepiej aptecznego szamponu, który zawiera cyklopiroksolaminę,czyli substancję o działaniu grzybobójczym, przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Należy też pamiętać o dokładnym spłukiwaniu włosów po umyciu. Trzeba ograniczyć spożycie cukrów i tłustych potraw. Jeść więcej produktów bogatych w cynk, witaminy z grupy B, witaminę A i E. Należy tez pić dużo wody (ponoć odwodnienie jest jednym z czynników powodujących łupież). No i oczywiście podstawa, czyli odpowiednia higiena. Należy mieć regularnie szczotki i grzebienie, i nie używać cudzych akcesoriów, ani też nie dzielić się własnymi!
OScarborough75
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lut 2020, o 16:54

Re: Problem z włosami

Postprzez Ponezka » 27 lut 2020, o 17:16

Łupież może być objawem choroby skóry, wypadałoby się więc wybrać do dermatologa.

Ponezka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 lip 2019, o 12:29

Re: Problem z włosami

Postprzez Krakers » 29 lut 2020, o 22:13

Chyba do trychologa
Krakers
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lut 2020, o 22:08
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]