Moczenie nocne u dzieci

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Moczenie nocne u dzieci

Postprzez noc » 20 kwi 2012, o 12:43

Witajcie,
pewnie część z Was zauważyła, że trwa kampania edukacyjna "śpijcie spokojnie" dotycząca zjawiska moczenia nocnego dzieci. Działania wspierają eksperci psycholog i terapeuta dziecięcy Dorota Kalinowska, pediatra i nefrolog lek. med. Katarzyna Gadomska-Prokop oraz psycholog rozwojowy Dorota Zawadzka.
Z tej okazji chciałabym z Wami porozmawiać na ten temat, może któraś z forumowiczek ma pytania związane z tematem, a może temat akurat jest jej bliski? Wszystkich zachęcam do zadawania pytań, dzielenia się własnym doświadczeniem a przede wszystkim wątpliwościami.
noc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 09:29

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez pomcia » 27 kwi 2012, o 10:42

U nas już po tym etapie i za kilka miesięcy będzie przed. W naszym przypadku nie było większych kłopotów, okres pozbywania się w nocy pieluchy przeszedł spokojnie ale trochę to trwało. Pamiętam jeszcze, że zdarzały się mokre wpadki w późniejszych latach 6-7 lat, jednak nie robiliśmy z tego powodu problemów. Mam jednak kolegę - samotny ojciec, który ma problem z córką i oczywiście wini siebie i złe wychowanie.
pomcia
 

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez noc » 28 maja 2012, o 12:14

Rodzice powinni sobie uświadomić, że świadoma kontrola nad pęcherzem rozwija się wraz z dojrzewaniem dziecka. Dla przykładu, dziecko do 2 roku życia uświadamia sobie potrzebę oddawania moczu, w kolejnych latach uczy się powstrzymywać opróżnianie pęcherza na chwilę, kolejny etap rozwoju to nauka kontroli pęcherza i opróżniania go w różnym stopniu jego wypełnienia. Pełna kontrola nad pęcherzem powinna wykształcić się w wieku 5-6 roku życia jednak często zdarza się, że dzieciom w wieku 6-7 lat zdarzają się mokre noce.
Rodzicie nie powinni obwiniać się a tym bardziej dziecka. W opisanej sytuacji, rodzic powinien zwrócić się o pomoc do specjalisty, który pomoże w pokonaniu problemu.
noc
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 kwi 2012, o 09:29

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez suchyporanek » 17 lip 2017, o 16:26

Dzień Dobry,
Moczenie nocne to nieświadome oddawanie moczu w trakcie snu, występujące u dzieci, które zakończyły już trening czystości lub ukończyły pięć lat. Ze swojej strony mogę zaprosić Państwa do zapoznania się z materiałami na: LINK gdzie znajdą Panie więcej informacji na temat moczenia nocnego. Moczenie jest wstydliwym tematem i często rodzice nie zgłaszają tego problemu. Dlatego konieczne jest dokładne zebranie wywiadu podczas wizyty u lekarza. Warto rozmawiać z dzieckiem także w gronie rodzinnym, aby problem nie powodował u niego wstydu i aby miało świadomość, że ma wsparcie. Pozdrawiam Przedstawiciel serwisu LINK


DZIEKUJEMY ZA LINK.
NASTEONYM RAZEM PROSZE NAJPIERW ZAPOZNAC SIE Z REGULAMINEM
suchyporanek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 16:18

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Theila » 29 lip 2017, o 14:40

Moczenie nocne jest coraz bardziej powszechnym problemem i dużo dzieci dotyka ta przypadłość. Ale też dużo bardziej otwarcie mówią o tym rodzice i nie boja się pójść do lekarza. Słyszałam, że są teraz sposoby na leczenie, także farmakologiczne.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez suchyporanek » 29 lip 2017, o 15:40

Dzień Dobry,
Tak, są również sposoby farmakologiczne, jednak o tym zadecyduje lekarz. Polecam zapoznanie się z materiałami na naszym serwisie. Pomogę one przygotować się do wizyty u lekarza specjalisty.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu LINK

NASTEPNY POST I BAN
suchyporanek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 lip 2017, o 16:18

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Idźka89 » 21 lut 2020, o 12:54

Dobrze sprawdzają się podkłady z Teny, bardzo chłonne, łóżko jest chronione.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Aga21 » 24 lut 2020, o 00:47

Ja najpierw myślałam że mojemu maluchowi przejdzie ale niestety, podkłady z medycznego już nie dawały rady, codziennie praktycznie to samo a przedszkolak pieluch nosić już nie chce... Poszłam do urologa https://cm-1look.pl/urologia/ lekarz miał świetne podejście do przestraszonego Franka, a ja jestem zadowolona bo problem powoli zaczął zanikać.
Aga21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 sty 2020, o 17:18

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Maria01 » 29 lut 2020, o 13:33

Propnuję zaopatrzyć się w takie podkładki na łózko to uratowało moją niejedną pościel i materac polecam produkty wz Trena są bardzo dobre
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Fruśka » 29 lut 2020, o 15:55

My używaliśmy podkładów z Teny, zamawiałam na stronie doz.
Fruśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 19:31

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Fifka » 29 kwi 2020, o 20:37

Podkłady na stronie doz? A to można zamówić je kurierem do domu? Używamy ich dla dziecka, ale jak mam iść do apteki to średnio mam ochotę.
Fifka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 20:29

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Maria01 » 30 kwi 2020, o 12:03

Ja znowu kupuje w Doz wkładki z Teny, sa bardzo chłonne i zatrzymują nieprzyjemny zapach
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Księżyciwa » 22 maja 2020, o 21:18

Podkłady z Teny na pewno zamówisz na stronie DOZ, ja tam zawsze robię zapasy.
Księżyciwa
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 21:14

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Idźka89 » 29 maja 2020, o 18:03

Dokładnie też je zawsze zamawiam na stronie doz, kurierem.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez donatka » 27 lip 2020, o 21:43

same pieluchy i podkłady to jedno ale co zrobić z samym problem moczenia się? Przecież takie długotrwałe moczenie móże powodować fatalne skutki dla psychiki
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez docha » 29 lip 2020, o 21:32

Nie tylko psychiki, to problem fizjologiczny, który wymaga leczenia i nie wolno go bagatelizować. Jeśli dziecko ma powyżej 5 lat i ciągle się moczy to warto się skonsultować z lekarzem.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez anita_an » 29 sie 2020, o 14:43

A słyszałyście o alarmie wybudzeniowym? W internecie można znaleźć dobre opinie na ten temat, ale czy ktoś z Was tego używał?
anita_an
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 11:15

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez donatka » 29 sie 2020, o 20:46

znam to urządzenie, bardzo fajnie się sprawdza przy problemie moczenia się, im wcześniej zaczniesz działać tym lepiej
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez anita_an » 31 sie 2020, o 07:22

A możesz coś więcej napisać z własnego doświadczenia? Jak dziecko zareagowało na początku, ile trwa wychodzenie z problemu moczenia się?
anita_an
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 11:15

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez donatka » 18 paź 2020, o 16:53

dziecko do samego alarmu się szybko przyzwyczaiło chociaż trochę zajęło to żeby się budzić szybko i wstawać na siku, pewnie też to od dziecka zależy
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez anita_an » 21 paź 2020, o 10:13

A czy sam alarm nie powoduje jakiegoś dyskomfortu u dziecka? Mojemu wszystko przeszkadza, boję się, że może sobie nie dać tego założyć.
anita_an
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8 lip 2019, o 11:15

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez docha » 28 paź 2020, o 00:05

Myślę, że mokre łóżko jest większym dyskomfortem niż taki alarm. Pokaż mu jak działa, wytłumacz, na pewno szybko się przyzwyczai.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Theila » 31 paź 2020, o 12:15

Na pewno w poprawieniu komfortu można wiele zdziałać. Można np pokazać dziecku takie informacje jak na stronie suchego poranka. Tam jest bardzo przystępnie wyjaśnione, więc i o alarmie. Zawsze można taki alarm wybudzeniowy podpiąć razem z dzieckiem. Na pewno nic na siłę ale warto spróbować.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez a_gatka » 31 paź 2020, o 12:56

Myślę, że to kwestia paru nocy i rozmowy oswajającej dziecko. Rozmowa to podstawa, bo i tak jest mocno zestresowane sytuacją.
a_gatka
 

Re: Moczenie nocne u dzieci

Postprzez Theila » 30 lis 2020, o 11:38

Teraz na szczęście problem jest bardziej znany niż dawniej. Rodzice nie wstydzą się mówić o problemie. Problem dotyczy ok.
300 tys. dzieci w różnym wieku. To bardzo dużo.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]