Wszawica

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wszawica

Postprzez Edytka77 » 6 lip 2016, o 10:08

Witam :)z racji tego ze sa wakacje i często nasze dzieci wyjezdzają czy to na wycieczki czy na obozy i na kolonie.niestety w dalszym ciągu zdarza się tak że nasza pociecha przywiezie ze sobą nieporządanych gości:) Wszawica to wciąż jest problem w naszym kraju.Ja w zeszłym roku przeszłam koszmar ,młodsza corka czarne gęste włosy prawie do kolan a tu głowa zawszona.Ileja pieniędzy wydałąm w aptekach ilemęki.Aż w końcu wyczytałam gdzies w internecie na forum sposób ,który działa błyskawicznie i mało tego zabezpiecza przed zarażeniem.
A mianowicie FIPREX kupiony w zoologicznym.Jest to pestycyd na pchły dla psów.Zabije nawet muche kleszcza a co dopiero wsze.Tylko dajemy delikatnie na czubek głowy dziecka lekko wzdłuż az do karku kilka tych kropli.3 dni nie myjemy głowy .Zabije wszystko wszy oraz gnidy .Krople rozrowadzaja się z łojotokiem który jest jeszcze przez około 6 tygodni w skórze a wiec zabezpiecza.Rozmawiałąm z weterynarzem na ten temat ,powiedzia łze oficjalnie niema badan tego srodka nad ludzmi ,ale skoromoze być dla małych pieskow to człowiekowi tez przy ograniczonym dawkowaniu nic sie nie stanie .Robie tym tak 2 razy w roku i mam swiety spokoj.Ostatnio w szkole były wszy i moje się nie zaraziły.Moje corki maja 8 i 9 lat robiłąm im tym i nic się nie stało ,uwazac trzeba tylko by tegonie dotknęły itd.A tak naprawdę polecam .Kosztuje to taka malutka tubeczka 29 zł starczyło na 4 osoby w domu po kilka kropelek ,i wszawica zniknęła.spaliło nawet gnidy .Nawet jeśli jakas gnida się utrzyma to w momencie wyklucia tez zginie bo fiprex jest w skorze 6 tygodni.Opisuje to wszystko dlatego bo to naprawdę jest problem ,srodki apteczne sa mało skuteczne a mamy które maja dzieci szczególnie dziewczynki to wiedza często jak dzieci zarazaja się w szkołąch koloniach itd.
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: Wszawica

Postprzez Idźka89 » 21 lut 2020, o 12:38

Też nas spotkał taki problem niestety, na szczęście Pani w aptece poleciła nam Parasidose, po jednym użyciu pozbyłyśmy się wszy.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Wszawica

Postprzez docha » 28 lut 2020, o 23:29

Dobry wybór, też używałam, szybki i skuteczny środek, nawet nie trzeba powtarzać kuracji po 14 dniach, jak w przypadku innych preparatów.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Wszawica

Postprzez Fruśka » 29 lut 2020, o 15:52

Też go ostatnio kupiłam, dużym plusem jest to, że nie jest chemiczny i nie podrażnia.
Fruśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 19:31
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron