Problem w pracy

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Problem w pracy

Postprzez Nervana » 27 lut 2020, o 01:59

Witam, mam problem: dwa miesiące temu doszło do sytuacji, która była dla mnie krępująca. Poszłam do pracy na praktykę, gdzie był mężczyzna, który z początku żartował na tematy seksu ale dla mnie wtedy nie bylo nic podejrzanego. Też się śmiałam i myślałam, że to były tylko żarty, W pewnym momencie złapał mnie za piersi tak znikąd, odsunęłam się i to olałam (wiem to był mój błąd, mogłam uderzyć go w twarz), powtórzyło to się kilka minut później. Nie wiedziałam co zrobić, aż mnie zamurowało. Nie widziałam co zrobić, a jestem cichą osobą i bałam się go uderzyć. A potem poszłam do domu. O tej sytuacji dowiedział się przełożony ale nic z tym nie zrobił, bynajmniej ja tak uważam, ponieważ ten facet rozpowiada innym pracownikom rzeczy, które w ogóle nie miały miejsca. A o tym dowiedziałam sie od kuzynki. Zwalił całą winę na mnie. Powiedział, że ubrałam skąpe ubranie, czyli bluzkę z "dekoltem do pępka" i tylko zwrócił uwagę żebym zakryła piersi, a ja niby z tego zrobiłam wielkie halo i go osądziłam bez podstaw.
Moje pytania brzmią: Co mogę zrobić? Rozmówić się z tym gościem, nagrać go i pójść do głównego naczelnika, a jeżeli tego on nie załatwi, to na policję ? I jeżeli sytuacja z macaniem była 2 miesiące temu, a to że nagadał na mnie kilka dni temu, to mogę zgłosić to na policję?
Nervana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2020, o 01:31

Re: Problem w pracy

Postprzez Krakers » 29 lut 2020, o 22:15

Chyba tak, warto mieć świadka, który w razie czego poprze Twoje zdanie. Wiesz czasami ludzie nie chcą mówić, jeśli zależy im na pracy.
Krakers
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lut 2020, o 22:08

Re: Problem w pracy

Postprzez Iskierka » 7 kwi 2020, o 10:38

Zawsze mozesz naglosnic sprawe o molestowanie w miejscu pracy, w dzisiejszych czasach to dosc drazliwy temat.
Iskierka
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 09:18

Re: Problem w pracy

Postprzez Olkka » 9 kwi 2020, o 16:46

Taki sytuacje trzeba zwalczać od razu w przeciwnym razie będzie tylko gorzej- co już pewnie sama zdążyłaś odczuć. Ja ze swojej strony mogę jedynie polecić dobrego prawnika- Pana Tomaszczyk, on zajmuje się takimi sprawami więc na pewno podpowie Ci co robić i jak ewentualnie zbierać dowody. A z racji na panującą sytuację możesz tez się z nim umówić na spotkanie na skype.
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Problem w pracy

Postprzez Julka Skórka » 18 kwi 2020, o 22:26

Facet jest zwykłym chamem a to jest molestowanie seksualne. Powinnaś to zgłosić pracodawcy i ewentualnie na policję. Są prawnicy, który zajmują się takimi sprawami i na pewno z przyjemnością zajmą się tematem - https://prawo-krakow.pl/. Nawet jeśli nie skorzystasz z prawnika, to powinnaś coś z tym zrobić, bo będzie myślał, że może coś takiego robić bezkarnie. Powodzenia.
Julka Skórka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 kwi 2020, o 21:55

Re: Problem w pracy

Postprzez linijka » 29 kwi 2020, o 19:43

przykre, że często kobiety padają ofiarą takiego zachowania facetów... ja na Twoim miejscu zgłosiłabym to wyżej i zrobiła aferę, ale musisz mieć dowody... prawnicy też pomogą, sama mam zaufanego specjalistę od prawa pracy mecenasa Tomaszczyka, i wiem, że w podobnej sytuacji by pomógł, ale to musi być Twoja decyzja i musisz mieć a swoje stanowisko świadków i dowody, pozdrawiam
linijka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 29 mar 2019, o 00:05

Re: Problem w pracy

Postprzez Iskierka » 30 kwi 2020, o 12:16

Jezeli chcesz nagrywac to zrób sobie kilka kopii nagrania, potem idz do pracodawcy a jak to nic nie da to normalnie do sądu.
Iskierka
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 09:18
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]