Podrażnienia po depilacji

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Podrażnienia po depilacji

Postprzez golden_eye » 6 lis 2012, o 00:22

Dziewczyny, jak sobie radzicie z podrażnieniami po depilacji? Kupiłam ostatnio specjalny żel po depilacji, ale on nie bardzo pomaga. A za każdym razem skóra jest podrażniona, czerwona, swędzi i piecze. Macie na to jakieś sposoby?
golden_eye
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez glamour » 9 lis 2012, o 15:18

Jak tak jest źle to może zmień sposób depilacji? Ja polecam całą serię veet, po tym nogi są gładziutkie. Czasami tak jakieś podrażnienie się pojawi, ale wystarczy nakremować się tłustym kremem.
glamour
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez natuska887 » 10 lis 2012, o 17:58

Ja miałam ten sam problem, ale ostatnio kupiłam świetne woski, które nie podrażniają skóry, pachną cudnie i na dodatek pozostawiają skórę na długo gładką :) Link tutaj : http://fajnepaznokcie.pl/kategoria/2/depilacja.html
natuska887
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez puderniczkaaa » 15 lis 2012, o 18:11

No właśnie, może zmień sposób depilacji - ja na przykład raz użyłam wosku i taki po nim miałam stan skóry, że szkoda mówić. Teraz wiem że chyba jedynym sposobem dla mnie jest maszynka...
Jeśli chcesz sobie ulżyć to najlepiej kupić jakąś maść lub krem, który ma działanie kojące.
puderniczkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lut 2012, o 16:49

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Gocha » 19 lis 2012, o 14:47

Ja ci jednak polece dobry gabinet - wiem że drożej ale raz i porządnie (no dobra kilka razy). Miałam straszne problemy i pomogli mi w Katowicach w salonie BelleDoll (tak wiem nazwa durna - ale ponoć właściciel się uparł).

http://www.belledoll.com.pl
Gocha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:44

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez glamour » 19 lis 2012, o 18:38

puderniczkaaa napisał(a):No właśnie, może zmień sposób depilacji - ja na przykład raz użyłam wosku i taki po nim miałam stan skóry, że szkoda mówić. Teraz wiem że chyba jedynym sposobem dla mnie jest maszynka...
Jeśli chcesz sobie ulżyć to najlepiej kupić jakąś maść lub krem, który ma działanie kojące.


Sudocrem ma takie kojące działanie. Też go czasami używam. Wystarczy kilka razy pokremować i całkowicie podrażnienie znika.
glamour
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez golden_eye » 20 lis 2012, o 01:09

glamour napisał(a):Sudocrem ma takie kojące działanie. Też go czasami używam. Wystarczy kilka razy pokremować i całkowicie podrażnienie znika.

Ten sam sudocrem, który stosuje się u niemowląt na odparzenia i podrażnienia pupy? Nawet nie wiedziałam, że ma takie działanie a stoi u mnie w łazience całe pudełko :). Muszę przetestować, może to będzie jakiś ratunek dla mnie.
golden_eye
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez martula11 » 20 lis 2012, o 17:28

przez depilacja nie pij kawy:)

Lajkujcie mój profil
martula11
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 paź 2012, o 22:55

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez golden_eye » 26 lis 2012, o 00:35

martula11 napisał(a):przez depilacja nie pij kawy:)

A o tym to nie słyszałam, jaki to ma związek?
Znalazłam fajną stronkę, co prawda tematy głównie o dzieciach, ale też wiele dowiedziałam się stąd o sudocremie i jego szerokim zastosowaniu w leczeniu wszelkich problemów skórnych.

Ostatnio edytowano 29 paź 2013, o 15:40 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
golden_eye
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez aga.ta » 28 lis 2012, o 19:22

ja używam depilatora, myślę, że nie podrażnia skóry tak jak maszynka czy kremy? wosk to nie dla mnie, bo trzeba zapuścić włoski :) a ja ich nie cierpię.
nie mam podrażnień, za to od czasu do czasu problem z wrastającymi włoskami. rozdrapuję :(
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez benk0 » 28 lis 2012, o 23:07

Nie wiem jak wy, ale ja praktycznie od zawsze mam ogromny problem z wrastającymi włoskami zawsze wtedy, gdy depiluję je wyrywając. Z tego też względu większość zabiegów depilacyjnych wykonuję albo kremami albo maszynką (nogi), wyrywanie włosów ograniczyłam do minimum i praktycznie wyrywam tylko te, które rosną mi na brodzie i nad górną wargą (wąsik).

benk0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lis 2012, o 23:03

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez telaviv » 7 mar 2013, o 18:55

Sudocrem reklamowany głównie jako produkt dla maluszków, działa tez idealnie w takich przypadkach, może dlatego że podrażnienia po depilacji są bardzo podobne do tych podrażnień, które maluszki zawsze uświadczają.

telaviv
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 lis 2011, o 13:29

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez helenka814 » 13 mar 2013, o 18:42

nie uzywam zadnych kremów itp do depilacji, nogi depiluję za pomocą maszynki, a wąsik ? chodzę do kosmetyczki i woskiem go tak samo brewki : D po jakims czasie jak zauwazam małe wyrastające włoski to pęsetą je i już ObrazekObrazekObrazekObrazek
helenka814
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 17:54

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez golden_eye » 15 mar 2013, o 18:56

Sudocrem ma w ogóle wiele zastosowań, od podrażnień, odparzeń, po odleżyny, obtarcia i lekkie poparzenia słoneczne. Myślę, że powinien znaleźć się w każdym domu.
golden_eye
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez AnaStazJa » 16 mar 2013, o 12:46

golden_eye napisał(a):Sudocrem ma w ogóle wiele zastosowań, od podrażnień, odparzeń, po odleżyny, obtarcia i lekkie poparzenia słoneczne. Myślę, że powinien znaleźć się w każdym domu.


Zgadzam się z tobą w 100%. Złoty środek na wszelkie problemy ze skórą. Już nie raz uratował mnie z opresji kiedy nic mi kompletnie nie pomagało ;)
AnaStazJa
 

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 16 mar 2013, o 18:19

Ja stosuje zwykły balsam do ciała. Zwykle kiedy skóra po depilacji swędzi i piecze to znak, że mogło wdać się zapalenie i musisz udać się do lekarza.

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez blondynka82 » 20 mar 2013, o 12:55

miałam dość walki z podrażnieniami po depilatorze-od wrastających włosków po krostki, golenie maszynką za to na krótko starcza, dlatego zaczęłam używać takich plastrów
do depilatora już nie wrócę..
blondynka82
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 12:43

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez kobietazpasja » 2 mar 2020, o 21:26

Najlepszy według mnie jest https://octenicare.pl/ ponieważ nic tak nie łagodzi i nie doprowadza zaognionych miejsc od właściwego wyglądu. Z problemem podrażnień po depilacji zmagałam się wiele lat, w końcu koleżanka poleciła mi
krem octenicare
, według mnie nie ma lepszej metody na pozbycie się piekącej i swędzącej skóry pod pachami czy w okolicach intymnych.
kobietazpasja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 mar 2020, o 21:20

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez majkusia » 16 lip 2022, o 19:42

nie mam podraznien od czasu jak zmienilam sposob depilacji z maszynek jednorazowych na plastry z woskiem
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Witalka » 24 lip 2022, o 23:23

jak sie uzywa tych plastrow? i roznia sie one jakos miedzy soba?
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez majkusia » 25 lip 2022, o 12:07

roznia sie.. ja uzywam tych z WOX są rozne do twarzy do ciala, do nog :D kupuje je tanio na notino
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Witalka » 26 lip 2022, o 22:45

no wlasnie widze ze sa rozne.. dobra poczytam o nich i cos kupie na probe :D
Witalka
Fajna Kobietka
 
Posty: 152
Dołączył(a): 12 sie 2017, o 21:46

Re: Podrażnienia po depilacji

Postprzez Jinka » 26 paź 2022, o 19:26

Po depilacji laserowej laserem vectus i jestem totalnie zachwycona :) po 2 zabiegach widziałam już różnicę, że moja skóra jest znacznie bardziej gładka :) Na zabiegi chodzę w Warszawie do salonu Mariposa Mają teraz super promocje , ceny na prawdę niskie, także warto skorzystać.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot], torrambhanatt5394