sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Nanya » 7 gru 2014, o 18:58

Fas_Olka24 napisał(a):no, chyba, że jesteś księżniczką i stać Cię na opłacenie ludzi, którzy będą wykonywali te obowiązki za Ciebie

Lub potrafię dogadać się z partnerem i uczciwie podzielić się obowiązkami, tak by każdy robił to, od czego go najmniej odrzuca ;-)

- Zdaje mi się, że pan trochę kalospintechromokrenizujesz.
- Jak to?
- No, trochę pan łżesz - objaśnił.
Avatar użytkownika
Nanya
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 gru 2014, o 09:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez tamira » 7 gru 2014, o 19:09

Z natury jestem leniwa i dlatego wszystko, co jest do sprzątnięcia, ułożenia,ugotowania etc. robię od ręki żeby nie mieć zaległości i tym samy mieć czas dla siebie.. ;-)
Poza tym podział obowiązków jest bardzo wskazany i eliminuje niepotrzebne zatargi, np. ja gotuję, a mój małż zmywa, pranie należy do mnie, ale prasowanie do niego itd.:-)

Obrazek
Wiosna, wiosna! Wiosna, ach to ty!
tamira
Super Gaduła
 
Posty: 1242
Dołączył(a): 27 lis 2014, o 20:53

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Fas_Olka24 » 8 gru 2014, o 19:24

U nas też jest podział obowiązków. Nie wyobrażam sobie sytuacji gdy ja robię wszystko a on nic. Nie ma czegoś takiego. Razem mieszkamy, żyjemy, jemy i niestety ale nie jestem służąca ;)
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez katty » 25 kwi 2018, o 13:52

Mnie sprzątanie uspokaja, a aranżacja to już moja prawdziwa pasja.

katty
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 13:44

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Anna01 » 24 maja 2018, o 14:59

Ja zawsze lubię sobie puścić muzykę i wtedy sprzątanie jakoś idzie mi dość przyjemnie i szybko. Liczy się odpowiednie nastawienie i będzie na pewno okej.

Anna01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 09:29

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Theila » 17 cze 2018, o 10:19

Moi znajomi wiecznie się o sprzątanie kłucili. Postanowili więc sprzątać wspólnie przy muzyce. Muzyka leci w tle, każde z nich coś sprzata i w tym czasie plotkuja sobie :) Nie wiem czy to dobra taktyka ale u nich się sprawdziła.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez babeczka » 17 cze 2018, o 15:54

Podejrzewam,że nie wszyscy kochają sprzątanie,ale niestety czy ktoś chce czy też nie posprzątać należy,a najlepiej jeśli nie będziemy pozostawiali po sobie żadnego bałaganu,wtedy to sprzątanie będzie mniejsze i przyjemniejsze. W dzisiejszych czasach są wszelkie udogodnienia,więc narzekać nie należy.Kiedyś nie było np pralek prało się w baliach i na tarce pocierając praną rzecz szarym mydłem.Dlatego uważam,że sprzątanie w dzisiejszych czasach należy raczej do przyjemności ,a nie trudu.;)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez rokan » 15 wrz 2018, o 12:02

No sposobów jest wiele. Warto sobie ułatwiać życie i sprzątanie dlatego polecam Wam odwiedzić stronę SPAM i dowiedzieć się więcej na temat robotów sprzątających. Wy jesteście w pracy, a one dbają o to aby podłogi w Waszym domu błyszczały. Wracacie i nie musicie się denerwować, że pies znowu zostawił pełno sierści i tak dalej. Mi to znacznie ułatwiło sprzątanie :)

Ostatnio edytowano 14 maja 2019, o 17:31 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
rokan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 13:38

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez katin » 28 kwi 2019, o 17:53

Przede wszystkim dobre produkty do sprzątania :) wtedy jest dużo łatwiej!

Ostatnio edytowano 28 kwi 2019, o 18:14 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
katin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 sty 2019, o 16:06

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez liniana » 11 maja 2019, o 22:30

Z facetem mamy podział, są rzeczy których ja nie lubię i on to wtedy robi a są rzeczy których on nie cierpi i ja je robię. Ogrodem, trawnikiem zajmuje się on, kupił sobie niedawno kosiarkę nową od ryobi i teraz mamy najlepiej przystrzyżony trawnik w okolicy :D bo facet najchętniej to by codziennie kosił. Wasi też tak mają że się nowymi gadżetami tak ekscytują? Ta jest akumulatorowa, już wszystkim sąsiadom o niej gada :D ja gotuję, facet zmywa, pranie, prasowanie kto ma czas. Śmieci raczej facet, odkurzanie kto może to ogarnia.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez szawik » 12 gru 2019, o 19:35

Tak naprawdę teraz jest mnóstwo urządzeń wspomagających sprzątanie. Np. odkurzaniem zajmuje się rumba, a praniem dywanów firma specjalizująca się w tym. W takim sposób kilka czynności odchodzi w zapomnienie.
szawik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 gru 2019, o 19:29

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez natka1 » 13 gru 2019, o 12:18

Mi pomogło podzielenie obowiązków domowych na wszystkich domowników. Teraz każdy bierze odpowiedzialność za siebie i za to, co dzieje się w domu. Poza tym przestałam traktować obowiązki domowe, jako coś co muszę zrobić idealnie i w danym momencie. Podchodzę do tego zdecydowanie na spokojnie i wtedy, kiedy faktycznie mam na to czas. Teraz nawet sprzątanie nie jest w stanie zepsuć mi humoru i jakoś naturalnie to wychodzi. Chociaz do perfekcyjnej pani domu mi jeszcze daleko
natka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21 paź 2019, o 09:46

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Boglarka » 16 gru 2019, o 13:40

Dla mnie nie ma lepszego sposobu na polubienie sprzątania niż ładnie urządzone mieszkanie. Wiecie o co chodzi - jak się źle czuję w pomieszczeniu, to mi się automatycznie nie chce sprzątać! Dopiero gdy wyremontowaliśmy mieszkanie, to zaczęłam utrzymywać wszystko w pięknym porządku. Też tak macie??
Avatar użytkownika
Boglarka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 08:54

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Milena8342 » 12 mar 2020, o 19:38

Przy ogarnięciu domowych obowiązków pomaga mi zawsze muzyka :) włączam ulubioną płytę i liczba obowiązków szybko się zmniejsza :D w dodatku muzyka mnie relaksuje, a to dodatkowy plus :)

Sprawdź ranking kotłów gazowych, w którym pokazujemy najlepsze modele
Milena8342
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2020, o 18:58

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Alix » 16 kwi 2020, o 11:40

Sprzątanie mnie odpręża, ja lubię to robić, przy tym bardzo często włączam sobie ulubioną muzykę, podobnie jak inne dziewczyny, które już się wypowiedziały. :)
Alix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 12:46

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez balkonik » 24 sie 2020, o 22:22

A jak chodzi o sprzątanie, gdzie kupujecie środki czystości? Korzystaliście może z Proformula ? Chcę zrobić zapas chemii w dobrej cenie. Polećcie koniecznie jakieś miejscówki, albo dajcie znać co myślicie o Proformula :)
balkonik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 cze 2020, o 13:14

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Morelka80 » 11 gru 2020, o 10:47

Dla mnie to nie problem. Mam robota sprzątającego :) zdecydowalam sie na poczatku roku w karchercenter-ocean.pl I jestem bardzo zadowolona bo to wygodne! i nie musze juz dziennie biegac i zamiatac
Morelka80
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 15:40

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez lexyy » 15 gru 2020, o 00:33

Ja sobie kupiłam świetny odkurzacz pionowy ryobi one+, bardzo szybko można nim posprzątać mieszkanie, bateria na długo wystarcza. Można go wygodnie zawiesić, dużo lepiej się mi go używa niż takiego tradycyjnego, który raz że większy to i trzba się z kablami męczy ć.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Renata » 28 lut 2021, o 17:53

Ja także sobie zakupiłam odkurzacz pionowy, a dokładniej Pure Q9 i sprzątanie nim dla mnie to czysta przyjemność :D
Renata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lut 2021, o 17:39

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Theila » 31 mar 2021, o 09:26

Przyznam, że pionowe odkurzacze to mega wygodne użytkowanie i przechowywanie. Nie wiem jak inni, ale dla mnie samo odkurzanie nie było komfortowe i dla zasady go nie lubiłam :) Do tego jestem alergikiem :) Ale teraz z odkurzaczem pionowym faktycznie jest to wygodne, szybkie, ciche no i dużo odkurzaczy jest dostosowanych dla alergików. Mam teraz Well Q8 i chętnie sprzątając chodzę po domu i śpiewam a muzyka na full w tle mocno wspomaga :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Gabiii » 26 maja 2021, o 21:06

Pionowe odkurzacze są niesamowite. Używam Pure Q9 i nie mogłam lepiej wybrać. Jest bardzo wygodny i praktyczny. Odkurzacz idealny!
Gabiii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 maja 2021, o 20:56

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Theila » 15 cze 2021, o 17:35

Gabiii napisał(a):Pionowe odkurzacze są niesamowite. Używam Pure Q9 i nie mogłam lepiej wybrać. Jest bardzo wygodny i praktyczny. Odkurzacz idealny!



A jaki masz konkretnie model ?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Gaba221 » 24 lip 2021, o 15:01

Myślę, że podstawą jest dobry sprzęt. Ostatnio zakupiłam odkurzacz Pure D8.2 i polubiłam odkurzać. Zawsze tego nienawidziłam ale ostatnio sprawia mi to przyjemność. Odkurzacz jest bardzo bardzo cichy i praktyczny.
Gaba221
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 lip 2021, o 14:48

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez jani » 25 lip 2021, o 15:30

Ja po prostu włączam sobie muzykę na full, tańczę, śpiewam i sprzątam jednocześnie :)
jani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 lip 2021, o 15:26

Re: sposób by polubić domowe obowiązki ;)

Postprzez Theila » 28 lip 2021, o 13:15

Gaba221 napisał(a):Myślę, że podstawą jest dobry sprzęt. Ostatnio zakupiłam odkurzacz Pure D8.2 i polubiłam odkurzać. Zawsze tego nienawidziłam ale ostatnio sprawia mi to przyjemność. Odkurzacz jest bardzo bardzo cichy i praktyczny.


Co w nim tak Ci się podoba?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]