Wesele jedno czy dwudniowe?

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez paula » 7 lut 2013, o 15:16

Nasza impreza będzie raczej zwykłym weselem. Podliczyliśmy gości i wyszło max. 70 os. Niby nie dużo ale jednak najtańsza impreza w lokalu to ok. 150zł za jeden dzień (za drugi jakaś dopłata typu 50zł od osoby). No i właśnie tak nie bardzo wiem czy dobrym rozwiązaniem jest zapraszanie ponownie wszystkich gości na dzień drugi. Myślałam raczej o czymś takim, by na poprawiny zaprosić rodziców, rodzeństwo, świadków oraz jakieś najbliższe ciotki (oboje mamy po jednej takiej ciotce która jest dla nas jak babcia ;)). Tylko czy tak wypada? Bo jakoś nie chciałabym od razu na drugi dzień wracać do rzeczywistości i nie mieć tych poprawin.
Tylko nie atakujcie mnie że jeśli robię wesele to nie mam być liczygroszem i na wszystkim oszczędzać ;) ja tylko snuje takie wyobrażenia które nie wiem nawet czy mój partner podziela ;) dlatego najpierw was pytam o zdanie by ewentualnie się nie wygłupić przed nim lub przed rodzicami ;)
paula
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez sun979 » 8 lut 2013, o 21:55

Widzę, że mamy podobne myślenie! ;P

Powiem ci jak wygląda moja sytuacja. U mnie każdy w rodzinie miał wesele 2 - dniowe, ale w strażnicy. My będziemy mieć wesele w zameczku - restauracji, gdyż nie chciałam nigdy tego zamieszania typu kucharki, zamawianie mięsa itd. Wolę zapłacić za osobę i o tym nie myśleć.
Taka impreza w restauracji jednak wychodzi trochę drożej. Nie chcemy robić wesela na pokaz, zadłużać się na całe życie i dlatego chcieliśmy wesele 1 - dniowe. Mimo wszystko problem był taki, że na 2 dzień trzeba zrobić obiad. Narzeczony będzie miał gości przyjezdnych. Jego mama nie wyobrażała sobie organizować ten obiad w domu. Zatem mamy ogólnie mówiąc 1 dzień, ale w drugim będziemy mieć właśnie dopłatę ok. 50 zł od osoby i obiad z kawą dla ok. 25 ludzi. W tym są rodzice, świadkowie, rodzeństwo, dziadkowie i tylko Ci przyjezdni goście od strony narzeczonego. Tak to wymyśliliśmy. ;)
sun979
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez paula » 8 lut 2013, o 22:53

ja tak jeszcze nie do końca wiem jak będzie wyglądało nasze wesele. Ale przy wstępnych rozmowach z moim mężczyzną stwierdziliśmy że nie do końca restauracja jest fajna. Raczej wynajmiemy jakąś salę i do tego catering. Do tego całe żarcie które zostanie będzie dla nas (a nie jak niejednokrotnie na weselach w mojej rodzinie po prostu zostawało ono w restauracjach..). W zasadzie to wyjdzie nas raczej taniej. Bo licząc tak maxymalnie za osobę zapłacimy ok. 130zł. Wynajem sali ok. 400-500zł. W związku z tym przy ilości gości ok. 70os. to naprawdę chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
Tylko z drugiej strony nie wyobrażam sobie robić obiad właśnie dla przyjezdnych (z mojej strony wszyscy są z pobliskich miejscowości ale również ze strony mojego faceta jest dość dużo przyjezdnych z innego województwa).
Tylko biorąc pod uwagę twój pomysł to z 70 osób w dniu pierwszym, zostanie na dzień drugi ich ok. 40 :D także bądź co bądź - sama nie wiem co zrobię.. :P
paula
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez sun979 » 9 lut 2013, o 16:48

paula.x111 napisał(a):ja tak jeszcze nie do końca wiem jak będzie wyglądało nasze wesele. Ale przy wstępnych rozmowach z moim mężczyzną stwierdziliśmy że nie do końca restauracja jest fajna. Raczej wynajmiemy jakąś salę i do tego catering. Do tego całe żarcie które zostanie będzie dla nas (a nie jak niejednokrotnie na weselach w mojej rodzinie po prostu zostawało ono w restauracjach..). W zasadzie to wyjdzie nas raczej taniej. Bo licząc tak maxymalnie za osobę zapłacimy ok. 130zł. Wynajem sali ok. 400-500zł. W związku z tym przy ilości gości ok. 70os. to naprawdę chyba będzie najlepsze rozwiązanie.
Tylko z drugiej strony nie wyobrażam sobie robić obiad właśnie dla przyjezdnych (z mojej strony wszyscy są z pobliskich miejscowości ale również ze strony mojego faceta jest dość dużo przyjezdnych z innego województwa).
Tylko biorąc pod uwagę twój pomysł to z 70 osób w dniu pierwszym, zostanie na dzień drugi ich ok. 40 :D także bądź co bądź - sama nie wiem co zrobię.. :P


Ja mimo, że będę mieć wesele w restauracji to i tak dostanę jedzonko do domu... :) Na 1 dzień będę mieć jednak więcej ludzi bo ok. 85/80 osób. Można mieć menu 150 zł/ osobę, ale my będziemy chcieli za 200 zł/osobę, bo po prostu chcemy więcej jedzenia.
sun979
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez Ola111 » 9 lut 2013, o 17:33

Najlepiej 2 dni imprezowac :)

Ola111
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez Babeczkowa_ewa » 13 lut 2013, o 12:19

Wiesz co, my mamy 80 gości i nawet jakbyśmy chcieli robić poprawiny, to nie mamy takiej możliwości, bo u nas za drugi dzień płaci się prawie tyle samo, co za pierwszy, a sama sala przy jednym dniu wyniesie nas 15 tys. zł, czyli dwudniowa impreza to byłyby koszty rzędu 25-30 tys. zł, a w takiej kwocie to my się chcemy zmieścić już ze wszystkim. Będziemy mieć jakieś 6 przyjezdnych par, którym organizujemy nocleg, więc żeby się nie martwić, co Im rano dać do zjedzenia, planujemy zarezerwować w restauracji jeden długi stół (tak, jak się robi na komunie) i podać jedzenie z pierwszego dnia, ewentualnie dokupić dla każdego rosół, żeby było też coś ciepłego na skacowane żołądki ;-) Zaprosimy też na ten drugi dzień rodziców i najbliższe osoby, no bo nie ma co szaleć, wszyscy wiedzą, że wesele to droga inwestycja.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez paula » 13 lut 2013, o 12:29

właśnie.. tak to już jest. Niby fajnie się bawić dwa dni ale chodzi przede wszystkim o te koszty..
paula
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 13:13

na drugi dzień i tak nikt nie ma już siły na zabawę :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 13:39

bettti86 napisał(a):na drugi dzień i tak nikt nie ma już siły na zabawę :P



tak ci się tylko wydaje ;)
paula
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez sun979 » 14 lut 2013, o 14:38

Babeczkowa_ewa napisał(a):Wiesz co, my mamy 80 gości i nawet jakbyśmy chcieli robić poprawiny, to nie mamy takiej możliwości, bo u nas za drugi dzień płaci się prawie tyle samo, co za pierwszy, a sama sala przy jednym dniu wyniesie nas 15 tys. zł, czyli dwudniowa impreza to byłyby koszty rzędu 25-30 tys. zł, a w takiej kwocie to my się chcemy zmieścić już ze wszystkim. Będziemy mieć jakieś 6 przyjezdnych par, którym organizujemy nocleg, więc żeby się nie martwić, co Im rano dać do zjedzenia, planujemy zarezerwować w restauracji jeden długi stół (tak, jak się robi na komunie) i podać jedzenie z pierwszego dnia, ewentualnie dokupić dla każdego rosół, żeby było też coś ciepłego na skacowane żołądki ;-) Zaprosimy też na ten drugi dzień rodziców i najbliższe osoby, no bo nie ma co szaleć, wszyscy wiedzą, że wesele to droga inwestycja.



My tak samo chcemy się zmieścić w tym przedziale ;) 1 dzień i poprawiny dla najbliżej rodziny. Myślę, że w takim wypadku to jest najlepsze rozwiązanie! ;)
sun979
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez paula » 14 lut 2013, o 15:05

to jest bardzo dobry pomysł. Tylko jak już mówiłam - to wszystko zależy za ile w knajpie lub w cateringu jest ten drugi dzień. Bo czasem niewielką kwotę się dopłaci i ma się 2 dni super imprezy z wszystkimi gośćmi :D
paula
 

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez Bikini99 » 29 sty 2020, o 00:12

U mnie było dwudniowe właśnie tak jak piszesz w pierwszy dzień wszyscy i dalsi i bliscy bawiliśmy się w hotelu Centrum Molo a drugi dzień już tylko najbliżsi siostra, brat, rodzice wiadomo że na poprawiny nie prosi się tylu gości co na wesele. No chyba że ktoś ma ogrom kasiury.
Bikini99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 maja 2015, o 15:19

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez Michaela55 » 10 lut 2020, o 12:43

przepiękną starą czarną wołgą :)
Michaela55
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 lut 2020, o 12:37

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez ellena » 12 lut 2020, o 20:35

Wszystko zależy od funduszy ,od tego czy państwo młodzi chcą mieć dwudniową imprezę. Chociaż wydaje mi się że się od dwudniowych wesel odchodzi. Teraz są imprezy jednodniowe bardzo bogato szykowane to w zupełności wystarczy. Miałam okazję być na takim weselu we Wrocławiu w Glamour. Bardzo eleganckie wnętrza ,wszystko pięknie podane na ładnej zastawie.Sala duza z mnóstwem miejsca do tańca, wszyscy sie bardzo dobrze bawili do samego prawie rana. więc wydaje mi się ze jeszcze taki drugi dzień to byłby już przesyt. Ale oczywiście jak ktoś chce to zawsze moze ;-)
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Wesele jedno czy dwudniowe?

Postprzez GM1985 » 13 mar 2020, o 11:47

Ja w ogóle nie robiłam poprawin, bo i po co? I nie chodziło tutaj o kwestie finansowe, choć te też były ważne. Po prostu nie widzę sensu w zmuszaniu siebie i innych do siedzenia 2 dnia... tylko dlatego, że tak się robi. Tak się przyjęło. Pamiętajcie dziewczyny, że to WASZE wesele i róbcie tak, jak Wam jest wygodnie.
GM1985
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 mar 2020, o 11:22
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]