Fizjoterapia uroginekologiczna

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Fizjoterapia uroginekologiczna

Postprzez fizjoterapeuta_01 » 25 mar 2020, o 11:09

Witam serdecznie,



Jestem fizjoterapeutą zajmującym się szeroko pojętymi problemami związanymi z funkcjonowaniem mięśni krocza, potocznie nazywanymi mięśniami Kegla. Sporo osób zgłasza się do mnie z bólem rejonu kości ogonowej. W związku z tym że z powodu epidemii nie chodzę do pracy mam dużo czasu wolnego, chętnie porozmawiam z Wami – może uda się wspólnie odnaleźć właściwą drogę leczenia waszych objawów.


Oprócz pracy w warunkach gabinetowych, jedną z części mojej pracy jest edukacja prozdrowotna pacjentów.
Postaram się zatem w prosty sposób przybliżyć początkowo jedno z dolegliwości z jakimi spotykam się w swojej pracy:

Coccygodynia (ból okolicy kości guzicznej) – jeśli nie jest wywołany urazem to w dużej mierze związany z napięciem mięśniowym – spazmem mięśni krocza. Kość guziczna jest jednym z głównych miejsc zawieszeń mięśni dna miednicy. Tak więc moich pacjentów bolą napięte mięśnie krocza ale odczucie jest jakby bolała kość. Jeśli nie weżnie się pod uwagę mięśni jako przyczyny bólu to można dojść do wniosku, że należałoby ta kość usunąć i to rozwiąże problemy

Ból okolicy kości guzicznej ma ścisły związek z niezrównoważonymi napięciami mięśni w jej okolicy.

Idąc tym tropem propozycja usunięcia kości guzicznej jako głównego sprawcy problemów jest drogą, która nie tylko nie zlikwiduje problemów, ale i sprowokuje powstanie kolejnych – często dużo poważniejszych. Bo bolesne napięte tkanki w okolicy których robi się zabieg operacyjny, na skutek podrażnień i uszkodzeń napną się jeszcze bardziej.


Zapraszam Was do zadawania pytań postaram się pomóc ile jestem w stanie.

Piotrek
fizjoterapeuta_01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 mar 2020, o 18:32

Re: Fizjoterapia uroginekologiczna

Postprzez Wika29 » 1 lis 2020, o 11:23

Mi bardzo taka fizjoterapia pomogła po porodzie, poza tym korzystałam, też z takich chłonnych wkładek z teny, kupionych w doz.
Wika29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 paź 2020, o 23:27
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]