Chwasty w ogrodzie

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Chwasty w ogrodzie

Postprzez Ona1988 » 25 mar 2020, o 15:34

Czym walczycie z chwastami?? Macie jakieś środki z naturalnym składem?? Albo mechanicznie sobie z tym radzicie?

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez donatka » 30 mar 2020, o 15:54

Zależy o jakie chwasty Ci chodzi, jak między kwiatami to usuwam ręcznie, największy dla mnie problem to takie na kostce, jak sie ukorzeni to ani to wyrwać, dlatego sobie teraz kupiłam środek target 24, on jest bez glifosatu
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez Ona1988 » 6 kwi 2020, o 15:06

donatka napisał(a):Zależy o jakie chwasty Ci chodzi, jak między kwiatami to usuwam ręcznie, największy dla mnie problem to takie na kostce, jak sie ukorzeni to ani to wyrwać, dlatego sobie teraz kupiłam środek target 24, on jest bez glifosatu


wśród kwiatów to mi łatwo usunąć bo mam tego mało (geowłóknina robi swoje) ale właśnie jakieś ścieżki mam problem. Dzięki za ten target spróbuję. A co to ten glifosat??

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez espanka » 16 kwi 2020, o 00:22

jak do podjazdów to też fajnym rozwiązaniem jest szczotka czyszcząca, kupiłam sobie coś takiego od ryobi. Działa na akumulator, jest bardzo wygodna w stosowaniu a chwasty i mech usuwa z kostki błyskawicznie.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez ps1 » 20 kwi 2020, o 11:29

Polecam przed sezonem zrobić wertykulacje trawy, wpływa to na nią bardzo dobrze.
ps1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 kwi 2020, o 11:25

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez donatka » 26 kwi 2020, o 16:27

Ona1988 napisał(a):
donatka napisał(a):Zależy o jakie chwasty Ci chodzi, jak między kwiatami to usuwam ręcznie, największy dla mnie problem to takie na kostce, jak sie ukorzeni to ani to wyrwać, dlatego sobie teraz kupiłam środek target 24, on jest bez glifosatu


wśród kwiatów to mi łatwo usunąć bo mam tego mało (geowłóknina robi swoje) ale właśnie jakieś ścieżki mam problem. Dzięki za ten target spróbuję. A co to ten glifosat??

to środek, który jest w herbicydach, najczęściej bardzo mocnych, nie ma za dobrej sławy, mówi się nawet o możliwym rakotwórczym działaniu, dlatego ja produktów z tym składnikiem unikam
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez Ona1988 » 5 maja 2020, o 18:28

donatka napisał(a):
Ona1988 napisał(a):
donatka napisał(a):Zależy o jakie chwasty Ci chodzi, jak między kwiatami to usuwam ręcznie, największy dla mnie problem to takie na kostce, jak sie ukorzeni to ani to wyrwać, dlatego sobie teraz kupiłam środek target 24, on jest bez glifosatu


wśród kwiatów to mi łatwo usunąć bo mam tego mało (geowłóknina robi swoje) ale właśnie jakieś ścieżki mam problem. Dzięki za ten target spróbuję. A co to ten glifosat??

to środek, który jest w herbicydach, najczęściej bardzo mocnych, nie ma za dobrej sławy, mówi się nawet o możliwym rakotwórczym działaniu, dlatego ja produktów z tym składnikiem unikam


o to jest bezpieczny w użytkowaniu. Dobrze wiedzieć. Pewnie skorzystam z target 24 i na chwasty i na mlecze bo troszkę się ich pojawiło.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Chwasty w ogrodzie

Postprzez zygi10 » 18 maja 2020, o 10:39

Jak już uporasz się z chwastami warto pomyśleć o kupnie grilla do ogrodu. U nas taki stoi i zdobi ogród. Spotykamy się z przyjaciółmi na wspólnym grillowaniu. W ten sposób spędzamy miło czas.
zygi10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 maja 2020, o 10:37
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron