Nowoczesne pranie

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 15:50

Kochane,

ja używam kapsułek do prania. Ostatnio popsuła mi się pralka, dlatego wezwałam fachowca. Co fachowiec mi powiedział? Że mam odstawić kapsułki, które są znacznie droższe od klasycznego proszku i stosować po prostu proszek w ilości MINIMALNEJ.
Tak też zrobiłam. Oszczędzam pieniądze, pranie jest wyprane tak, jak być powinno.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez cleo » 24 cze 2016, o 11:17

Ja próbowłam bardzo wiele roznych detergentów ale najlepiej pierze mi się zwykłym proszkiem tak wiec raczej z nim pozostanę ( warto jest kupić sobie bryzę z vanishem -nie jest droga a ciuszki są naprawdę czyste).

Jestem również zadowolona z nowej pralki Candy. Długo szukałam pralki niewielkiej ale pojemnej. Moja praleczka ma zaledwie 40 cm głebokości a mieści 8 kg prania tak wiec można tam wrzucić wszystko. I koc i firanki. Ma również dobrze opisane programy z przodu. Po polsku a nie tylko cyframi jak w poprzedniej.
Avatar użytkownika
cleo
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 13:43

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Lucy » 16 sie 2016, o 12:20

Też mam pralkę Candy. Co ciekawe od ponad 10 lat. Do tej pory staruszek ani razu sie nie zepsuł ( no może pomijając to,że 2 czy 3 razy wciągnęła skarpetkę ale to mąż sam potem wyciagnąl). Pralka ekonomiczna, trochę głośna ale dobrze nam służy i to jest wazne.
Moi rodzice w tym czasie już 3 razy zmieniali pralkę.W tym roku padła im kolejna i równięż kupili sobie Candy.

Nie szu­kają pot­raw wyszu­kanych czy egzo­tycznych, ale wolą da­nia kon­wen­cjo­nal­ne, jak em­briony ptaków nielotów, mielo­ne or­ga­ny w powłoce je­lit, plas­try ciała świń czy bul­wy by­lin przy­pala­ne w zwierzęcym tłuszczu; w ich gwarze ok­reśla się je ja­ko jaj­ka, kiełbasę, be­kon i frytki.
Avatar użytkownika
Lucy
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 08:26

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Jolanta » 29 sie 2016, o 12:39

A mi się podoba technologia smart w pralkach Candy. Sama nie bylam do tego na początku przekonana ale mąż uwielbia takie techniczne nowinki i namówił mnie na taka pralkę. Zgodziłam się bo sama pralka wydawała się sensowna i byłą w dobrej cenie ( szukaliśmy czegoś tańszego w okolicach tysiaka). Aktualnie czekamy bo sklep dopiero ją sprowadza. No zobaczymy czy ma rację :) Pralka bedzie miała połączenie z telefonem ( wystarczy jedynie ściągnąć sobie aplikację). Co to daje? A mianowicie można ściągnąć sobie dodatkowe programy, poczytać do jakich tkanin są przystosowane, co można za ich pomoćą wyprać.
Avatar użytkownika
Jolanta
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 gru 2014, o 15:01

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez kr0la » 26 wrz 2016, o 09:38

O, właśnie zastanawiałam się z mężem nad Candy - głównie z powodu aplikacji (kto nas wpuścił w dorosłe życie to ja nie wiem hehe). Przy tych pralkach otwieranych od góry też można kontrolowac całość aplikacją?
kr0la
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2016, o 09:35

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Babilaa » 6 lis 2016, o 23:26

Jolanta napisał(a):A mi się podoba technologia smart w pralkach Candy. Sama nie bylam do tego na początku przekonana ale mąż uwielbia takie techniczne nowinki i namówił mnie na taka pralkę. Zgodziłam się bo sama pralka wydawała się sensowna i byłą w dobrej cenie ( szukaliśmy czegoś tańszego w okolicach tysiaka). Aktualnie czekamy bo sklep dopiero ją sprowadza. No zobaczymy czy ma rację :) Pralka bedzie miała połączenie z telefonem ( wystarczy jedynie ściągnąć sobie aplikację). Co to daje? A mianowicie można ściągnąć sobie dodatkowe programy, poczytać do jakich tkanin są przystosowane, co można za ich pomoćą wyprać.


A możesz podać jakiś konkretny model takich pralek? Nasz już zaczęła szwankować i chyba będzie coś zmienić, na szybko sobie przeglądam ofertę z tym systemem Candy Smart Touch i ciekawie wygląda model Smart CS4 1372D3 cena 1199 na ceneo. Oprócz obsługi telefonem widzę że ma również kontrolę załadunku dobre, dla samej pralki nie przeładujemy jej. Może ktoś kupił w ostatnim czasie tego typu pralkę i może napisać swoje wrażenia? Bo czytanie suchych opisów to nie to samo.
Avatar użytkownika
Babilaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 22:56

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez natix » 14 lis 2016, o 16:36

Ja też próbowałam wielu detergentów i ostatnio pokochała właśnie kapsułki do prania. Miałam do czynienia z wieloma markami (kupuję przeważnie kapsułki, które są na promocji :) Teraz się przymierzam do kapsułek Ludwika, chociaż marka zawsze kojarzyła mi się z płynem do mycia naczyń :D Może któraś z Was już miała z nimi do czynienia i mogłaby podzielić się swoją opinią?
natix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 lis 2016, o 16:24

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez a_gatka » 15 lis 2016, o 13:16

Nie, ale Ludwik w ostatnich miesiącach się zepsuł, więc raczej nie zaufam. :)
a_gatka
 

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez okiko » 17 lut 2017, o 15:44

Kapsułki czasami się nie rozpuszczają do końca, np przy krótszym praniu, lub gdy za dużo ciuchów naładuje do bębna. Plyn jak dla mnie jest idealny, bo proszki jakos tak nie bardzo, ubrania mi sie po nim "pylą" czy jak to nazwać, takie za szorstkie są. A więc plyn :)
okiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lut 2017, o 02:02

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Jaśmin » 17 lut 2017, o 23:47

My używamy starego, dobrego Ariela, z tym, że wrzucam go do samego bębna od razu. Dobrze pachnie i dopiera wszystko. Wcześniej używałam też tych rozpuszczalnych kapsułek ale są o wiele droższe a efekt jak na moje oko ten sam, więc szkoda przepłacać.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez BlackWolf » 19 lut 2017, o 15:44

Używam i proszku i płynów, czasami saszetki.
Pranie jest czyste, świeże, pachnące.
Wszystko zależy od tego jakiej pralki używamy.
Jeśli jest zatkana lub popsuta, nie wypłucze dobrze, to każdy najlepszy proszek lub płyn pozostawi plamy lub smugi.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez reika » 27 wrz 2017, o 06:08

Nowoczesne pranie to dla mnie przede wszystkim nowoczesny środek piorący :) Używałyście kiedyś pereł piorących Perlux ? Jeśli nie to polecam - szczególnie jeśli chcecie mieć dobrze doprane ubrania, które długo i intensywnie pachną :)
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez 88Mariolka » 27 wrz 2017, o 14:27

Ja uzywalam i proszku i kapsulek, a plamy ktore robi moje dziecko na ubraniach i tak schodza dopiero po zastosowaniu odplamiacza.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Majka2312 » 27 wrz 2017, o 22:19

Dla mnie najważniejsze żeby pranie ładnie i długo pachniało a taki efekt osiągam dzięki perłom piorącym Perlux!
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez lexyy » 19 paź 2019, o 18:56

Ja właśnie jestem na etapie szukania nowej pralki, ma któraś z was pralkę z opcją pary? Widziałam coś takiego u electroluxa, że jest taka funkcja że pod koniec prania jest strumień pary i podobno potem jak się dobrze rozwiesi pranie to w ogóle nie trzeba prasować.
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez Theila » 3 kwi 2020, o 08:09

lexyy napisał(a):Ja właśnie jestem na etapie szukania nowej pralki, ma któraś z was pralkę z opcją pary? Widziałam coś takiego u electroluxa, że jest taka funkcja że pod koniec prania jest strumień pary i podobno potem jak się dobrze rozwiesi pranie to w ogóle nie trzeba prasować.


Ja mam ich Perfect Care, mega wygodne i fajne rozwiązanie. Para nie tylko dociera wgłąb tkanin więc nie niszczy, a dokładnie rozprowadza detergent.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez alicja.m » 3 kwi 2020, o 11:01

Ja akurat korzystam z innego, nowoczesnego produktu - nie są to jednak ani kapsułki, ani perełki, tylko zwykły, najzwyklejszy proszek od Zygmunta Chajzera. Po prostu wolę sama dozować, ile proszku potrzebuję (zużywam go mniej, gdy robię mniejsze pranie, i tyle). Ale proszek ZIGGI jest nowoczesny, bo dezynfekuje w niskiej temperaturze. W obecnej sytuacji to myślę bardzo istotne. Na kwarantannie wyprałam w nim już chyba wszystkie pościele, ręczniki i ubrania :D Dopiera, jest hipoalergiczny i w dobrej cenie. Mogę polecić zamiast tych wszystkich perełek... One jeszcze nigdy się u mnie nie sprawdziły

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowoczesne pranie

Postprzez lesley » 24 kwi 2020, o 18:55

tylko kapsułki i nic innego. fajne i niedrogie są Surf, najładniejszy zapach moim zdaniem 'górska świeżość' bo delikatny i świeży, długo się też utrzymuje
lesley
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 cze 2018, o 21:25
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]