Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez kokochanel » 11 wrz 2018, o 15:06

Jeśli chodzi o ubranka to nie ma co przepłacać. Są strasznie drogie a twoje maleństwo szybko z nich wyrośnie. Fajnym pomysłem jest wymiana ciuszek w rodzinie lub wśród przyjaciół. Zabawek nie opłaca się kupować, bo i tak się ich nazbiera z prezentów :) Ale jeśli chodzi o produkty higieniczne typu LINK, smoczki, chusteczki itp. to ja ufam tylko najlepszym producentom. Nie ma co patrzeć na cenę. Ja ufam markom takim jak bambino, nivea, johnson's. :)

Ostatnio edytowano 11 wrz 2018, o 22:10 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

kokochanel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 13:49

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez sunny » 23 wrz 2018, o 18:23

myślę,że nie ma co kupować za dużo, szczególnie ubrań bo dzieci szybko rosną, najlepiej popytać znajomych czy nie mają np łóżeczka, pościeli czy ubranek do oddania;)

sunny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 23 wrz 2018, o 13:50

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez wenus28 » 28 wrz 2018, o 10:43

A pewnie, tym bardziej, że zazwyczaj każdy kto idzie w odwiedziny do takiego maluszka niesie ze soba jakieś ciszki. Nie my łóżeczko kupujemy nowe i fajne mąż znalazł w sieci na LINK. Musimy tylko zdecydować które, bo podobają się nam dwa. Jedno jest zwykłe, no to tez nie do końca takie zwykłe, a drugie sporo większe bo z przewijakiem, szafką i szufladą. Potem mozna zrobić z niego normalne łóżko i szafkę nocną, oczywiście róznią się też cną, ale to droższe to chyba lepsza opcja.

Ostatnio edytowano 30 wrz 2018, o 23:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
wenus28
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 19:55

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Tamarka01 » 28 wrz 2018, o 16:39

wpisz sobie w google wyprawka dziecka-lista :) i znajdziesz
Tamarka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 12:08

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez reginne » 27 mar 2019, o 13:16

ja zauważyłam, że większość rzeczy, które kupiłam okazały się zbędne, ale na pewno fajnie mi się sprawdza kokon niemowlęcy od Cocobird SPAM i z tej samej firmy kupiłam również organizer do łóżeczka, w którym znalazłam fajne zastosowanie - jeżeli chodzi o kosmetyki to Rossmann się sprawdził a co do ubranek to Pepco, Textile Market, sporo dostałam też po koleżankach..

Ostatnio edytowano 27 mar 2019, o 20:47 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Airo » 9 maja 2019, o 12:12

Nie polecam na pewno przesadzać z wyprawką. Jak zachodzimy w ciążę to bardzo często tracimy zdrowy rozsądek i kupujemy masę rzeczy, które nie będą nam w przyszłości potrzebne. Dziecko szybko wyrasta i nie jest mu potrzebna ogromna ilość ubranek bo i tak nie będzie w stanie z nich skorzystać. Podobnie ograniczmy się w ilości zabawek.

Najlepiej spiszcie sobie na kartce to jest potrzebne i się tej listy trzymajcie.

https://airo.fun
Fun Lab sp. z o.o. ul. Łopuszańska 22 02-220 Warszawa
REGON: 365242230 NIP: 5223070000 tel. +48 22 379 55 75
info@airo. fun
Airo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 maja 2019, o 12:02

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 10:24

Żałuję, że tak dużo kasy wydałam na ubranka, potem nauczyłam się kupować używane i uważam, że to świetny sposób żeby zaoszczędzić trochę kasy bo jednak dzieci błyskawicznie rosną.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez pisklaczka333 » 12 maja 2019, o 21:31

można wejść na jeden ze sklepów internetowych jak Babyhit czy Nodik, gdzie pewnie Cię sporo zainspiruje poza forami i poradami koleżanek,a jeśli szukacie promocji, to najlepiej na tego typu serwisach SPAM

Ostatnio edytowano 14 maja 2019, o 17:21 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
pisklaczka333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 maja 2019, o 21:30

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez MartaMM » 17 maja 2019, o 15:35

Jako trochę już doświadczona mama, mogę śmiało powiedzieć, że nie ma co się zawalać gadżetami. Jeśli coś okaże się potrzebne, zawsze można podjechać do sklepu i kupić- nie ma sensu wcześniej wydawać pieniędzy. Lepiej skupić się na najpotrzebniejszych rzeczach takich jak wózek czy łóżeczko. Ja sama akurat nad wózkiem zastanawiałam sie najdłużej, finalnie wybrałam anex sport i jestem z niego bardzo zadowolona.
MartaMM
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 15 gru 2018, o 18:15

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez lexyy » 18 lis 2019, o 23:02

na pewno przy pierwszym to pieluchy się przydadzą, moja przyjaciółka niedawno urodziła, kupiłam jej górę pieluch, w fajnej cenie dorwałam dzisiaj huggies w carrefour, mam w planach zrobić z nich pieluchowy tort :D co myślicie? Pamiętam jak ja urodzilam to zawsze się cieszylam z pieluch, bo jednak to rzecz która idzie jak woda
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez xiaoo » 10 sty 2020, o 22:30

Nie zapominajmy o solidne i wygodnej spacerówce, która przyda się jak maluch podrośnie. Ja polecam euro-cart Flex, która posiada duże amortyzowane koła które radzą sobie w czasie jazdy po różnym terenie. Siedzisko zaś jest szerokie z wysokim oparciem regulowanym do pozycji leżącej.
xiaoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 sty 2020, o 20:12

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez urodaswiata » 3 lut 2020, o 11:55

Poduszka motylek ze sklepu Koala HandMade jest bardzo przydatnym prezentem :)
urodaswiata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 11:56
Lokalizacja: Sopot

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez AnitaT » 24 lut 2020, o 14:53

MartaMM napisał(a):Jako trochę już doświadczona mama, mogę śmiało powiedzieć, że nie ma co się zawalać gadżetami. Jeśli coś okaże się potrzebne, zawsze można podjechać do sklepu i kupić- nie ma sensu wcześniej wydawać pieniędzy. Lepiej skupić się na najpotrzebniejszych rzeczach takich jak wózek czy łóżeczko. Ja sama akurat nad wózkiem zastanawiałam sie najdłużej, finalnie wybrałam anex sport i jestem z niego bardzo zadowolona.


Jeśli chodzi o wózek to też zdecydowałam się na anex, z tym że ten nowszy model m/type. Super sobie radzi na kazdym terenie, jest wygodny, solidny, poręczny i zwrotny a przy tym łatwy w obsłudze;)
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez kawa » 25 lut 2020, o 13:04

Kup mleko modyfikowane. Najlepiej początkowe Bebilon Prosyneo HA. Znajdziesz je w każdej aptece DOZ w dobrej cenie. Nie wiesz przecież, czy będziesz mogła karmić malucha piersią.
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez ona1 » 25 lut 2020, o 16:52

powinno sie miec wszystkiego po kilka par na wszelki wypadek takie najwazniejsze to pajacyk, spioschy albo polspiochy i jakis wygodny kaftanik

ona1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 16:45

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Maria01 » 29 lut 2020, o 12:56

oprócz butelek smoczków i innych rzeczy ważne jest też mleko my zaopatrzyliśmy się w Bebilon, propnuje zajrzec do Doz i się zapoznać z ofertą są różne
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez reika » 5 mar 2020, o 21:03

Nie zapominaj o wózku, bo to w nim dziecko będzie odbywać swoje pierwsze spacery. Ja jestem bardzo zadowoloną posiadaczką wózka Riko Qubus Gold. Bo nie tylko świetnie wygląda ale też jest solidny, wygodny, funkcjonalny i bezproblemowy na spacerach. Wyposażony również solidnie w koła z poliuretanu ze świetną amortyzacją, posiada również wszelkie niezbędne akcesoria takie jak moskiteira, pokrowiec na nóżki i itp.
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez rogatka » 12 mar 2020, o 14:55

W kwesti ubrań to kup większe, nie kupuj w rozmiarze 56, bo dziecko albo się w ogóle w nie nie zmieści, albo założysz je 1-2 razy i bedą małe. Dlatego rozsądnie jest zaczynać od rozmiaru 62. Są jeszcze promocje na ubrania np. u producenta Kaola-Kid, więc ubranka można kupić taniej.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez ksobieraj22 » 6 kwi 2020, o 11:58

Mnie pomogły siostra i przyjaciółka, doświadczone mamy :)

Zapraszam na mojego bloga :) https://rodzice-testuja.pl
Avatar użytkownika
ksobieraj22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 3 sty 2020, o 15:29
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez ladypinki » 8 lip 2020, o 18:15

Pamiętaj o termometrze :D Przy dziecku warto postawić na taki działający na podczerwień, bo można przy okazji mierzyć nim temperaturę wody czy mleka. :D Ja mogę polecić ten z Diagnostic.
ladypinki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 lip 2020, o 17:55

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez KaLipka » 13 lip 2020, o 16:17

Mnie chyba najdłużej zajęło wybranie odpowiedniego wózka. Finalnie zdecydowałam się na anex l/type i jestem z niego bardzo zadowolona. wygodny, solidny i bezpieczny a przy tym łatwy w obsłudze i zwrotny.
KaLipka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lip 2020, o 16:16

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Misia96 » 4 paź 2020, o 17:17

Polecam sklep abc-bobasa.pl i ich urocze ubranka dla niemowląt.

Misia96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 wrz 2020, o 13:05

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez Wojcik96 » 15 paź 2020, o 12:42

Ja korzystam z nosidła biodrowe super się sprawdza polecam wszystkim mamom :ok:
Wojcik96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 12:38

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez gosiakos » 11 lut 2021, o 14:59

Ja od razu praktycznie zdecydowałam się, że muszę najpierw kupić wózek i kupiłam Insevio Dolphin, polecam go :) Użytkujemy go już, bardzo dobra amortyzacja, mimo że mówiono nam, że on bardziej jest miejski, ale to nieprawda - na nierównej drodze też sobie radzi, jest bardzo wygodny :)
gosiakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 lut 2021, o 13:23

Re: Wyprawka - Pierwsze dziecko nie wiem co kupic

Postprzez espanka » 27 lut 2021, o 18:31

obowiązkowo pieluchy, u nas się sprawdzają huggies, można w niezłej cenie dostać na allegro. Teraz weszliśmy w etap pieluchomajtek, są dla mojego malucha bardzo wygodne i nie przeszkadzają w raczkowaniu :) mają szeroki pasek, nic się nie zsuwa, nie obcierają nóżek.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]