Pomysł na biznes: sklep internetowy

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez katrinka » 18 maja 2020, o 10:30

Zastanawiam się nad uruchomieniem e-sklepu internetowego. Myślicie, że w obecnej rzeczywistości jest to dobry pomysł na biznes? Szukam jakiegoś pomysłu i tylko to przychodzi mi do głowy.
Mam kilka pomysłów na to czym można byłoby handlować, tylko kwestia otwartą pozostaje logistyka. Może ktoś już to wcześniej przerabiał, a może ktoś pracuje już w takim biznesie? Widziecie duże zapotrzebowanie?
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez xena » 20 maja 2020, o 12:46

Fajny pomysł, tylko trzeba się do tego solidnie, gruntownie przygotować. Po pierwsze to zatowarowanie. Dobrze, jeżeli towar który sprzedajesz dostępny jest na magazynie. Klient nie lubi czekać.
Kolejna sprawa, to same kanały sprzedaży. Własny skrypt czy portale aukcyjne? To też generuje pewnego rodzaju koszta z których istnienia warto zdawać sobie oczywiście sprawę.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez katrinka » 21 maja 2020, o 10:24

Bardziej myślałam o własnym rozwiązaniu, ale fajnie gdyby dawał możliwość wystawiania aukcji na portalach aukcyjnych bądź porównywarek cenowych. Dodam, ze moja wiedza natury programistycznej jest dosyć mocno ograniczona.
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez redorange666 » 21 maja 2020, o 11:39

Allegro, Ceneo itp... To gwarantuje że klient trafi do Twój sklep. Niestety to koszt...kazde wystawienie produktu kosztuje. Kwestia wysyłek czyli podpisanie umów z kurierami. Pozacjonowanie swojego sklepu w wyszukiwarkach jest w zasadzie obowiązkowe.
Kolejna sprawa to wygląd sklepu, jego oferta oraz łatwość w przeszukiwaniu. Ładne zdjęcia. Sporo tego...
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez xena » 21 maja 2020, o 13:12

Porównywarki cenowe dużo dają to fakt. Zwłaszcza, jeżeli produkt jest popularny i powszechnie dostępny, wówczas szuka najtańszego sklepu.
Co do sklepu to dobrze sprawdzi się skrypt Shoper. Ma wszystko co jest niezbędne: włącznie z systemem płatności, obsługą kurierską czy wlaśnie możliwością wystawienia produktów bezpośrednio na allegro.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez katrinka » 22 maja 2020, o 09:08

A jak to wychodzi pod względem kosztów na dłuższa metę?
Avatar użytkownika
katrinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 31 sty 2015, o 07:42

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez xena » 25 maja 2020, o 12:21

katrinka napisał(a):A jak to wychodzi pod względem kosztów na dłuższa metę?

Oceń sama, tutaj masz pakiety: shoper.pl/cennik-sklepu-shoper
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez krzys10 » 3 cze 2020, o 14:31

Jak już będziesz miał sklep online to postaraj się o porządną garść pozytywnych opinii na temat twojego sklepu i towarów w nim oferowanych. Wielu z nas najpierw czyta opinie potem dopiero korzysta z oferty. Opinie możesz pozyskać dzięki firmie https://kup-opinie.pl Pisane przez nich opinie brzmia bardzo naturalnie.Spora dawka pozytywnych opinii z pewnością zachęci nowych Klientów.
krzys10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 cze 2020, o 14:19

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez Żabnik » 6 mar 2023, o 23:34

Chciałbym nadmienić, że na początku powstawania firmy warto zwrócić uwagę na kwestie prawne, ponieważ prawidłowe i zgodne z przepisami prowadzenie działalności gospodarczej jest kluczowe dla stabilnego rozwoju firmy. Prowadzenie biznesu bez uwzględnienia kwestii prawnych może prowadzić do problemów związanych z naruszeniem przepisów prawa, co może skutkować karą finansową, a nawet zamknięciem firmy. Pomoże Ci w tym temacie https://bdbconsulting.pl/
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez witold2 » 28 mar 2023, o 13:08

Restaurcja to chyba jeden z najlepszych możliwych biznesów. Ludzie zawsze będą chętni do zakupu smacznych dań, więc popyt na usługi będzie stały. Polecam załatwić lokal, wyposażenie kuchni gastronomicznej i pracuj! :D
witold2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lis 2021, o 13:49

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez Elza52 » 18 kwi 2023, o 10:17

Na pewno w Twoim sklepie będzie możliwość płatności online. Czy na pewno wiesz jak je odpowiednio zabezpieczyć? Pod adresem: https://poradzimy24.pl/jak-skutecznie-z ... ci-online/ udało mi się znaleźć wpis na ten temat. Myślę, że każdy przedsiębiorca powinien posiadać taką wiedzę.
Elza52
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2 lip 2022, o 22:25

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez jaskter » 28 kwi 2023, o 19:18

Sklep internetowy to fajny pomsył na biznes. JEdnocześnie trzeba go odpowiednio ogarnać. Tu moim zdaniem bardzo pomocne jest oprogramowanie. Nie wystarczy system do zarządzania stroną, trzbea także szybko i prosto ogarniać klientów, faktury itd. Tu bardzo pomocny jest program afaktury.pl - ułatwia wystawianie dokumentó i zarządzanie nimi.
jaskter
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 paź 2021, o 13:16

Re: Pomysł na biznes: sklep internetowy

Postprzez dameon44 » 14 wrz 2023, o 13:35

Firmy działające jako software house (możemy spotkać się także ze skrótową nazwą – SH) to po prostu przedsiębiorstwa, które zajmują się tworzeniem oprogramowania na zlecenie klientów. W wielu przypadkach są to rozwiązania przeznaczone dla biznesu, tworzone pod kątem konkretnych wytycznych i wymagań danego partnera.

Avatar użytkownika
dameon44
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 wrz 2023, o 13:33
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron