karmienie noworodka butelka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

karmienie noworodka butelka

Postprzez Wiktoria » 10 paź 2015, o 07:03

Witam co sadzicie o karmieniu noworodka od poczatku butelka mlekiem modyfikowanym. Czy ktoras z was tak karmi?
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Sylkan » 10 paź 2015, o 19:53

Hej ja zaraz po porodzie straciłam pokarm i karmilam mlekiem modyfikowanym i syn jest zdrowy i duzy:)
Sylkan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 paź 2015, o 19:44

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Wiktoria » 10 paź 2015, o 20:41

A w nocy jak sobie radzilaś?Urzywalas podgrzewacza lub termosu? Jakiego mleka urzywalas?
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 11 paź 2015, o 16:10

Ja mam mało pokarmu i mój też w sumie na sztucznym. Dajemu mu Enfamil. A mamy wode przygotowaną w termosie.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Wiktoria » 11 paź 2015, o 19:38

A do szpitala bralas mleko modyfikowane i butelke? Tygrys jak sie czulaś po porodzie balas sie? Sory ze tak pytam mam termin za pare tyg i tak jakos...:-)
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 12 paź 2015, o 07:58

W szpitalu, w którym rodziłam było i mleko i butelki. Ale ja miałam swoją butelkę, bo lepszy smoczek miała. Wogóle nastawiałam się na karmienie piersią, ale niestety wyszło inaczej.
Po porodzie trochę czasu potrzebowałam by dojść do siebie. Ale z tego co widziałam to nie ma reguły, różnie bywa z samopoczuciem czy powrotem do pełni sił po porodzie.
A to Twoja pierwsza ciąża?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 12 paź 2015, o 09:16

Miałam tak samo jak Tygrys - nastawiałam się na karmienie piersią, ale po ok. 2 tygodniach męki (mało pokarmu) dałam sobie spokój. Również karmiłam Enfamilem (potem jednak u małego pojawiła się nietolerancja białka, więc przechodziliśmy przez specjalny Bebilon, potem Nutramigen, aż po poprawie wróciliśmy do Enfamilu, na którym jest do dziś).

Wiktoria, do szpitala zabierz swoją butelkę i puszkę mleka - na pewno tego nie pochwalą, ale miej to gdzieś. A nawet jeśli zamierzasz karmić piersią, to nie masz pewności, uda Ci się to na tyle, aby dziecko się najadło. Więc na wszelki wypadek warto mieć pod ręką mleko modyfikowane.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 12 paź 2015, o 12:24

Czarna, a jak dawałaś mleko, jakie porcje i co ile? Wg tej rozpiski na opakowaniu czy tak jak dziecko potrzebowało?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 12 paź 2015, o 13:20

Początkowo dawałam tyle, ile było na rozpisce, ale nie trzymałam się sztywno liczby porcji na dobę - mały doskonale dawał znać, kiedy jest głodny. Później, gdy syn przestał najadać się zalecanymi porcjami, zaczęłam dawać mu odrobinę więcej.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 12 paź 2015, o 13:46

No właśnie...mój potrafi co trzy godziny wołać w dzień o jedzenie. W nocy trochę dłużej wytrzymuje.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 12 paź 2015, o 14:52

Tygrys napisał(a):No właśnie...mój potrafi co trzy godziny wołać w dzień o jedzenie. W nocy trochę dłużej wytrzymuje.

Mój w nocy przeważnie budził się tylko raz. W ciągu dnia kilka razy wołał. Raczej nie było z nim książkowo-etykietkowo-rozpiskowo. Najważniejsze, że normalnie przybierał na wadze (bez przegięć w jedną lub drugą stronę) i prawidłowo się rozwijał.
Twój ile ma?

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 12 paź 2015, o 15:00

Mój ma 4 tygodnie. Na tydzień przybiera ok 200gr.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 12 paź 2015, o 15:11

To jest w normie. Niech się dalej chłopak rozwija :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Wiktoria » 12 paź 2015, o 18:42

Tak to moja pierwsza ciaza i dlatego troche sie boje porodu zastanawiam sie jak to bedzie wiem ze kazdy porod jest inny ale w glebi zostaje ten lek np czy bd wiedziala kiedy jechac do szpitala..
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez martyna12 » 12 paź 2015, o 22:33

ja również modyfikowanym i nie było żadnego problemu
martyna12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lip 2015, o 19:05

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 13 paź 2015, o 09:30

Wiktoria napisał(a):Tak to moja pierwsza ciaza i dlatego troche sie boje porodu zastanawiam sie jak to bedzie wiem ze kazdy porod jest inny ale w glebi zostaje ten lek np czy bd wiedziala kiedy jechac do szpitala..

Wiem, że to się tylko łatwo mówi, ale naprawdę niepotrzebnie się tym przejmujesz. Nie przewidzisz rozwoju sytuacji. Może Cię złapać nagle i będziesz musiała gnać do szpitala (na pewno będziesz wtedy wiedzieć, że to już), ale może też być tak, że dzieciątku nie będzie się spieszyło na ten świat, więc na poród będziesz spokojnie (no, powiedzmy ;)) oczekiwać w szpitalu. Twój lęk jest zupełnie zrozumiały, więc jeśli coś Ci zaprząta głowę - pytaj :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 13 paź 2015, o 12:29

Wiktoria, ja też się bałam czy będę wiedziała kiedy jechać do szpitala. Ale ponoć się poznaje i wiadomo kiedy jechać.
A do szkoły rodzenia chodziłaś? Zawsze coś to daje, przynajmniej teoretyczne przygotowanie.
Ja niestety tydzień przed porodem trafiłam do szpitala na patologie ciąży, a poród miałam wywoływany.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Wiktoria » 13 paź 2015, o 16:01

Dziekuje wam bardzo:-) do szkoly rodzenia nie chodzilam mam tylko ksiazke "w oczekiwaniu na dziecko" bardzo przydatna i ciekawa opisane sa rozne sytuacje to moja pierwsza ciaza wiec moze te obawy przed porodem sa przez to. A znieczulenie jakie mialyscie? Wasi mezowie byli na sali porodowej?
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Tygrys » 13 paź 2015, o 17:22

Mój mąż był przy porodzie. Znieczulenie ja brałam tylko zastrzyk, zewnątrzoponowego nie.


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Tygrys
Super Gaduła
 
Posty: 1249
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 12:03

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Czarna » 14 paź 2015, o 09:05

Wiktoria napisał(a):Dziekuje wam bardzo:-) do szkoly rodzenia nie chodzilam mam tylko ksiazke "w oczekiwaniu na dziecko" bardzo przydatna i ciekawa opisane sa rozne sytuacje to moja pierwsza ciaza wiec moze te obawy przed porodem sa przez to. A znieczulenie jakie mialyscie? Wasi mezowie byli na sali porodowej?

Też czytałam tę książkę, bardzo przydatna :)
Co do znieczulenia, to ja rodziłam bez, bo było już za późno na podanie. Ciążę miałam wywoływaną, ale niestety trafiłam na końcówkę zmiany położnych, więc delikatnie mówiąc miały mnie w dupie i kazały spokojnie czekać, bo "to na pewno jeszcze nie poród". A potem było ich wielkie zdziwienie, że oxytocyna tak szybko zadziałała. Więc cóż, pomimo faktu, że wcześniej byłam nastawiona, że na bank biorę znieczulenie, musiałam sobie radzić bez. Tak samo jak byłam nastawiona, że połówek sobie poczeka na korytarzu na dzidziusia, tak z powodu całej tej sytuacji nie chciałam, żeby mnie opuszczał. Na szczęście wszystko trwało dość krótko (zwłaszcza jak na pierwszy poród). Niemniej teraz już wiemy, jak ewentualnie powinniśmy się zachować przy następnej ciąży, żeby nie dopuścić do podobnej sytuacji.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Księżyciwa » 22 maja 2020, o 21:28

Jeśli wybierzesz dobre i odpowiednie mleko to będzie porządku. Moja siostra od początku karmiła Bebilon i ma zdrowego syna, a mleko też w dobrej cenie np. w DOZ.
Księżyciwa
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 21:14

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Fifka » 22 cze 2020, o 17:53

Nie wiedziałam, że Bebilon można kupić w DOZ, a zamawiała online czy stacjonarnie? To ulubione mleko mojego dziecka.
Fifka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 20:29

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Martuśka » 29 cze 2020, o 20:31

Bebilon ma dobry skład, dużo wartości odżywczych dla dziecka. Ja kupowałam stacjonarnie w doz.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Fifka » 18 lip 2020, o 21:34

W takim razie muszę się wybrać do apteki doz skoro piszecie, że można dostać tam Bebilon w dobrych cenach.
Fifka
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 29 kwi 2020, o 20:29

Re: karmienie noworodka butelka

Postprzez Kalka22 » 25 lip 2020, o 16:56

A czy przy alergiach, nietolerancji laktozy Bebilon też się sprawdzi?
Kalka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 mar 2020, o 12:54
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron