Bieganie czy rower na odchudzanie?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Basi1898 » 5 wrz 2018, o 08:51

Bieganie jest o tyle zdradliwe, że większość ludzi biega niepoprawnie. Zła postawa, zła praca nóg i rąk - często kończy się to urazami albo nadwyrężeniem mięśni. Rower jest o tyle lepszy, że nie obciąża stawów. Tak naprawdę obie czynności to wysiłek aerobowy, który przynosi efekty przy regularności :) Na odchudzanie najlepszy jest ruch i zdrowa dieta, ten pierwszy wykonywany z rozsądkiem niezależnie od rodzaju jest dobry. Nawet godzinny szybki marsz jest dobry, jeśli ktoś nie lubi biegać.

"Wystarczy pleść jakieś głupstwa, których nikt nie może zrozumieć, a ludzie zrobią wszystko, czego od nich zażądasz." - Buszujący w zbożu
tvokazje
Basi1898
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 sie 2018, o 12:07

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez intime » 17 wrz 2018, o 14:48

Zarówno bieganie jak i rower dają dobre rezultaty. Każda aktywność fizyczna jest dobra:
poprawia nasza wytrzymałość
polepsza wygląd sylwetki
wzmacnia mieśnie
i wyzwala wydzielanie endorfin w organizmie ( czujemy się szczęśliwsi)

Polecam oprócz tego ćwiczenia siłowe

https://www.intime20.pl
Studio InTime Sp. z o. o.
ul. Janusza Meissnera 32
31-457 Kraków
NIP: 9452218995
KRS: 0000726740
NIP: +48 572 529 069
intime
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 17 wrz 2018, o 14:38

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Izaliza » 19 wrz 2018, o 13:26

dokładnie :) siłowe i areobowe :) no ja siebie sama nie poznaję odkąd zaczęłam ćwiczyć
Izaliza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 11:08

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Kasiak » 8 lut 2019, o 10:33

Moim zdaniem bieganie jest bardziej efektywne, ale rower ma mniejszy próg wejścia i jest przyjemniejszy... Ja osobiście szybko zrezygnowałam z biegania, nienawidzę tego sportu, a pedałowanie do dziś uprawiam :)
btw, może Wam się przyda, jakbyście chciały kupić rower to portal Multibike ma kalkulator rozmiaru ramy - SPAM przydane narzędzie prz zakupie odpowiedniego roweru dla siebie

Ostatnio edytowano 13 lut 2019, o 10:07 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Kasiak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 06:45

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Amela22 » 8 kwi 2019, o 13:56

Mnie również się wydaje, że bieganie daje lepsze efekty. A jak dorzucisz do tego odpowiednią dietę to rezultat będzie jeszcze lepszy;) Ja np. oprócz biegania zamawiam sobie dietę z Wygodnejdiety, dzięki nim jem smacznie, zdrowo i świeżo a to znacznie wspomaga odchudzanie;)
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez agniesia » 9 kwi 2019, o 20:08

ja wybralam rower, mamy teraz fajna pogode. jakos nigdy nie biegalam i nie jestem do tego przekonana. dodatkowo zainwestowalam w catering od wygodnadieta a wiec mam wiecej czasu na rower :)
agniesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 20:06

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Maria01 » 11 kwi 2019, o 15:43

W moim przypadku zdecydowanie rower
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez magdalena17 » 11 cze 2019, o 13:04

Ja zdecydowanie wolę rower :)
magdalena17
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 cze 2019, o 12:35
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez unikori » 30 sie 2019, o 14:05

Biegałem regularnie przez 4 lata, natomiast zacząłem mieć problemy z kręgosłupem i przerzuciłem się na rower. Obie czynności są równie efektywne, w spalaniu kalorii, natomiast rower sprawia mi o wiele więcej frajdy :) Jeśli chodzi o odchudzanie, nie widzę szczególnej różnicy w którym sporcie udało mi się lepiej zrzucić wagę, oba są równie efektywne

https://przyjazny-dietetyk.pl/
unikori
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 cze 2019, o 14:23

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez trikis » 10 wrz 2019, o 17:26

Jeżdżę rowerem, ale póki co nie wiedzę specjalnych efektów. A jak jest u Was?
trikis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 wrz 2019, o 17:21

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Karina_28 » 22 gru 2019, o 18:12

Ważne, aby w ogóle się ruszać a efekty będą na pewno;) Ja po prostu chodzę na fitness a do tego zamawiam sobie dietę z Wygodnejdiety i jestem zadowolona z postępów;)
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez AnetKa5 » 3 lut 2020, o 16:14

Dla mnie skuteczniejsze jest bieganie.
Avatar użytkownika
AnetKa5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sty 2020, o 15:30

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez JuliaBed » 27 lut 2020, o 20:43

Karina_28 napisał(a):Ważne, aby w ogóle się ruszać a efekty będą na pewno;) Ja po prostu chodzę na fitness a do tego zamawiam sobie dietę z Wygodnejdiety i jestem zadowolona z postępów;)


Dokładnie ta;) Ja tez mam fitness kilka razy w tygodniu, do tego dieta z Wygodnejdiety i efekty są bardzo zadowalające;)
JuliaBed
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 13 wrz 2019, o 15:02

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Graju19 » 16 mar 2020, o 14:57

Ja dotąd biegałam ale potem poszło na stawy trochę, więc przestawiłam się na rower, a potem w ramach rehabilitacji zajęłam się trekingiem :) Dokładnie to o coś takiego jak tu mi chodzi: https://slowandactive.pl/ fajne widoki, zdjęcia na insta to lecą masowo, poza tym poznać ludzi można no a co najlepsze nawet nie zwraca się uwagi jak kilogramy lecą w dół, nie wiem może to te góry tak działają na mnie :roll:
Graju19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 mar 2020, o 14:51

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Aga21 » 23 maja 2020, o 17:17

Ja wybrałam rower bo biegać wręcz nienawidzę. Zainwestowałam w dobry rower i akcesoria od https://pmbike.pl/odziez-rowerowa i muszę przyznać że jakość jest świetna
Aga21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 sty 2020, o 17:18

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez fredimiot » 8 paź 2020, o 17:54

witam, potrzebuję wskazówki od was jaki jest najciekawszy rower dla dziecka szkolącego się jeździć. Dostałem bon do wykorzystania i chcę kupić najodpowiedniejszy rower dziecięcy na stronie najlepszyrower.pl/dzieciece-c-12.html z katalogu dostępnych na witrynie. Wolałbym aby prosto ze sklepu rower dla dziecka nie zepsuł się po paru miesiącach. Zapewne posiadacie jakieś doświadczenie co jeszcze powinienem dokupić kupując rower dla dziecka.
fredimiot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2020, o 14:49

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Sysia066 » 21 paź 2020, o 09:11

Zdecydowanie uważam ze bieganie i do tego basen idealne połączenie. Jeszcze jak jest sauna to już jest cacy
Sysia066
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 paź 2020, o 09:08

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez orientalna_ola » 13 sty 2021, o 18:27

Niby bieganie, choć ja wolę zdecydowanie rower. Jest ciekawiej. Też zalezy jak oraz ile jeździsz na tym rowerze. Ja lubię dziką interwałową jazdę po lesie, po pagórkach, między drzewami. Może trochę niebezpieczne, ale jest i większy wysiłek i spory fun.
Wcześniej jak były otwarte siłki to chodziłam na spinning, przy tym też jest spory wycisk.
No i rower o wiele mniej obciąża stawy... Grunt to dopasować rodzaj aktywności do siebie. Każdy jest dobry, za wyjątkiem efektów ma też sprawiać radość. Ja czasem biegam, ale bardziej w celu utrzymania kondycji, średnio to lubię szczerze mówiąc. Wolę rower, pływanie, góry.
orientalna_ola
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sty 2021, o 18:09

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez kosmarka29 » 3 maja 2021, o 16:38

To co sprawia Ci większą przyjemność i więcej z siebie dasz podczas treningu ;) pamiętam że na fitlinepolska.pl mieli artykuły nt. wybierania rodzaju treningu, ale tu zawsze są najważniejsze twoje preferencji. Ćwiczenie nie sztuka przeżyć, sztuka się zaangażować.

kosmarka29
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2 kwi 2021, o 12:15

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez well » 24 cze 2021, o 10:11

Wolę rower, ale to dlatego, że nienawidzę biegać :)
well
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 10:07

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Karina_28 » 28 cze 2021, o 21:20

Ja akurat wolę bieganie, choć myślę, że każda aktywność jest dobra:) Ja np. staram się biegać 3 razy w tygodniu, do tego zamawiam sobie catering z Wygdonejdiety- dzieki nim jem zdrowo, smacznie i regularnie a to wszystko w połączeniu daje super efekty;)
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Sbiegacza » 29 lis 2021, o 14:29

Bieganie to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Rower także może nam w tym pomóc, ale efekty pojawią się dużo później. Bieganie angażuje znacznie więcej mięśni niż rower, dlatego pozwoli nam szybciej pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak biegać żeby schudnąć przeczytaj wpis na blogu, którego jestem współautorką (https://sbiegacza.pl/2019/11/12/jak-biegac-aby-schudnac-garsc-porad-dla-poczatkujacych/). :)
Sbiegacza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:23

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez astehr » 14 lut 2022, o 17:54

Regularne treningi pozwalają na większą wydolność układu oddechowego i sercowo-naczyniowego. Organizm jest mocniej dotleniony, przez co wszystkie jego organy i tkanki lepiej pracują. Zmniejsza się ciśnienie krwi, przez co jest się mniej narażonym na choroby sercowe, takie jak zawał czy nadciśnienie tętnicze.

Avatar użytkownika
astehr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 lut 2022, o 17:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Amela22 » 2 mar 2022, o 22:41

A ja po prostu mam fitness 3x w tygodniu. Do tego zamawiam sobie dietę od Wygodnejdiety i dzięki takiemu połączeniu udało mi się zrzucić już 16 kg w 5 miesięcy. Sama dieta nie jest cięzka, jem smacznie i do syta. Posiłki sa różnorodne i apetycznie podane- aż chce się jeść:) Sama na pewno nie byłabym w stanie gotować sobie tak ciekawie.
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez sylwiaank » 8 mar 2022, o 12:32

Ja to nie cierpię biegać, zdecydowanie rower albo orbitrek! Podczas biegania wszystko mi się trzęsie i czuję się z tym nie dość, że ciężko, to naprawdę niekomfortowo :/
sylwiaank
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 mar 2022, o 12:12
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron