Studia - jakie? Wasze kierunki?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez she336 » 9 lut 2012, o 21:36

Temat - studia. Jak uważacie - Czy studia zaoczne są gorsze od dziennych? Czy to prawda, że pracodawcy gorzej na to patrzą? Ja chcę sama się utrzymywać, zatem pracować, ale też się kształcić i mam dylemat. Większość znajomych mówi, że gorzej patrzą na takie studia i można później nie dostać wymarzonej pracy.

Pochwalcie się co studiujecie? Jak uważacie jaki kierunek teraz jest najlepszy, dzięki któremu można liczyć na fajną pracę?

Ja myślę o zarządzaniu, a dokładniej to opcja Administracja albo Rachunkowość i finanse. Teraz kończę Technikum Ekonomiczne i chcę coś dalej zrobić w tym kierunku. Co o tym myślicie? :]
she336
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dzo » 9 lut 2012, o 22:54

ja studiuję zaocznie ;) i powiem szczerze, że są duże luzy i wykładowcy przepuszczają często dalej bez żadnych problemów

ale czy pracodawcy patrzą na takie studia mniej przychylnie ?

nie sądzę...

studia to studia

one Ci super pracy też nie zapewnią bo musisz mieć jeszcze doświadczenie w zawodzie ;)
dzo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Zorika » 9 lut 2012, o 22:57

Ja kończyłam studia już w czasie pracy, oczywiście zaocznie.
Praca biurowa, więc - skończyłam administrację.
I niestety pracodawcy patrzą na studiowanie zaoczne mniej przychylnie, niż na stacjonarne.
I wcale tego nie kryją.No cóż - taką mamy rzeczywistość. :angrywife

Dopóki oddycham - jest we mnie nadzieja..
Avatar użytkownika
Zorika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 lut 2012, o 19:31
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez alkemika » 22 lut 2012, o 15:02

ja studiuję zaocznie kosmetologię. w przypadku tego kierunku, wątpię, że pracodawcy będą na to gorzej patrzeć, bo kosmetologii dziennej jest w Polsce bardzo mało. w tym wypadku bardziej patrzą czy jesteś po policealce "technik usług kosmetycznych" czy studiach kosmetologicznych. oczywiście wybierają tą drugą opcję. co do pracy w zawodzie, myślę, że problemu nie będzie.
alkemika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 lut 2012, o 14:49

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez WeselneZaplecze » 22 lut 2012, o 16:30

Ja finanse :)
WeselneZaplecze
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez oOosylwiaoOo » 23 lut 2012, o 12:06

Ja studiuje elektronikę i telekomunikacje :D Czyli krótko mówiąc informatykę:) Jest to tryb zaoczny i wcale nie sądzę, że takie studia są gorsze. Szkoda, że niektórzy wykładowcy są aż tak cięci i nie chcą przepuszczać dalej:P
oOosylwiaoOo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tinuviel » 27 lip 2012, o 01:18

Ja studiuję finanse i rachunkowość. Wcześniej ekonomię. I podczas studiów na ekonomii zaczęłam pracować jako księgowa. Dlatego później poszłam na finanse. I dla mnie wybór idealny. Dodatkowo nigdy nie spotkałam się z tym by pracodawcy patrzyli mniej przychylnie na studia zaoczne. Ja podjęłam taki wybór całkowicie świadomie - chciałam zdobywać i wykształcenie, i doświadczenie jednocześnie. W dzisiejszych czasach od wykształcenia jednak bardziej liczy się doświadczenie. Nie będzie się miało wymarzonej posady jeżeli nie będzie się miało doświadczenia w tym kierunku...

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 28 lip 2012, o 10:57

Tinuviel napisał(a):Ja studiuję finanse i rachunkowość. Wcześniej ekonomię. I podczas studiów na ekonomii zaczęłam pracować jako księgowa. Dlatego później poszłam na finanse. I dla mnie wybór idealny. Dodatkowo nigdy nie spotkałam się z tym by pracodawcy patrzyli mniej przychylnie na studia zaoczne. Ja podjęłam taki wybór całkowicie świadomie - chciałam zdobywać i wykształcenie, i doświadczenie jednocześnie. W dzisiejszych czasach od wykształcenia jednak bardziej liczy się doświadczenie. Nie będzie się miało wymarzonej posady jeżeli nie będzie się miało doświadczenia w tym kierunku...


Ja właśnie myślę podobnie do Ciebie! ;)

Dziewczyny, a ciężko tak pogodzić tą pracę z tymi studiami zaocznymi? :)
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez dzo » 28 lip 2012, o 10:59

sun979 napisał(a):
Dziewczyny, a ciężko tak pogodzić tą pracę z tymi studiami zaocznymi? :)



nie ;)
dzo
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tinuviel » 28 lip 2012, o 11:11

sun979 napisał(a):
Dziewczyny, a ciężko tak pogodzić tą pracę z tymi studiami zaocznymi? :)



Wcale nie jest ciężko :-) Mi się to bardzo podoba. Tzn oczywiście czasem ma się dość jak jedyne wolne 2 dni są co 2 tyg (a czasami rzadziej). Ale ja się do tego nawet przyzwyczaiłam. I bardzo się cieszę, że podjęłam taką decyzję :-) Myślę, że bym żałowała i miała poczucie straconego czasu jakbym poszła na studia dzienne.

Ach, no i w księgowości mam na tyle fajnie, że mogę sobie godziny sama dostosowywać. Na mojej poprzedniej uczelni, a też na tej obecnej, zajęcia studiów zaocznych zaczynają się już w piątki tak od godziny 15-16. Dlatego fajnie, że mogłam sobie dostosowywać pracę do swoich potrzeb :-) Chociaż i tak zazwyczaj w piątki mykałam do domku i nie jechałam na wykłady :-P

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 28 lip 2012, o 11:35

A jak myślicie. Jeżeli odłoży się studia i nie chcę się iść od razu po maturze. Jest to pewne, że się ich nie zrobi? Bo dużo osób tak mówi. Ja wiem, że jak nie dam rady finansowo teraz to się zmobilizuje i pójdę w przyszłym roku. Nie mam stałej pracy jeszcze, ślub mam w przyszłym roku i nie umiałabym to wszystko pogodzić finansowo.
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tinuviel » 28 lip 2012, o 11:41

sun979 napisał(a):A jak myślicie. Jeżeli odłoży się studia i nie chcę się iść od razu po maturze. Jest to pewne, że się ich nie zrobi? Bo dużo osób tak mówi. Ja wiem, że jak nie dam rady finansowo teraz to się zmobilizuje i pójdę w przyszłym roku. Nie mam stałej pracy jeszcze, ślub mam w przyszłym roku i nie umiałabym to wszystko pogodzić finansowo.


Hm, jeżeli masz wystarczająco silną motywację i jesteś pewna, że po jakimś czasie pójdziesz na studia to można poczekać. Chociaż znam kilka przypadków, że niestety studia poszły w odstawkę. Nawet jak ktoś próbował to po 2 semestrach rzucał studia. Ja bym odradzała czekanie, ale tylko z tego względu, że uwielbiam studiować i daje mi to wiele radości :-) Chyba zostanę wieczną studentką :-D Zaraz kończę studia, ale już szukam następnego kierunku :-) Względy finansowe są ważne, ale wiesz, uważam, że "jak się chce to zawsze można" ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 28 lip 2012, o 14:09

Tinuviel napisał(a):
sun979 napisał(a):A jak myślicie. Jeżeli odłoży się studia i nie chcę się iść od razu po maturze. Jest to pewne, że się ich nie zrobi? Bo dużo osób tak mówi. Ja wiem, że jak nie dam rady finansowo teraz to się zmobilizuje i pójdę w przyszłym roku. Nie mam stałej pracy jeszcze, ślub mam w przyszłym roku i nie umiałabym to wszystko pogodzić finansowo.


Hm, jeżeli masz wystarczająco silną motywację i jesteś pewna, że po jakimś czasie pójdziesz na studia to można poczekać. Chociaż znam kilka przypadków, że niestety studia poszły w odstawkę. Nawet jak ktoś próbował to po 2 semestrach rzucał studia. Ja bym odradzała czekanie, ale tylko z tego względu, że uwielbiam studiować i daje mi to wiele radości :-) Chyba zostanę wieczną studentką :-D Zaraz kończę studia, ale już szukam następnego kierunku :-) Względy finansowe są ważne, ale wiesz, uważam, że "jak się chce to zawsze można" ;-)


Muszę nad tym pomyśleć, ale bez pracy na razie nic nie zdziałam. Będę czekać na cud, że ktoś się odezwie. Tyle Cv rozdałam i na razie cisza... :(
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Alternatice » 29 lip 2012, o 18:36

Nie przejmuj się, ja też tak miałam! Naroznosiłam się CV i nic. A tu któregoś dnia telefon się rozdzwonił i co kilka minut umawiałam się na rozmowę kwalifikacyjną. Także cierpliwości, a na pewno się uda :)

Alternatice
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 lip 2012, o 18:23

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 29 lip 2012, o 19:34

Alternatice napisał(a):Nie przejmuj się, ja też tak miałam! Naroznosiłam się CV i nic. A tu któregoś dnia telefon się rozdzwonił i co kilka minut umawiałam się na rozmowę kwalifikacyjną. Także cierpliwości, a na pewno się uda :)


Dziękuję za pocieszenie! Kochana jesteś! ;)
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez klaudia_04 » 12 sie 2012, o 00:08

Ja znam wiele osób, które nawet są na dziennych a pracują. Więc głowa do góry. A z zaocznymi to najczęściej kojarzone są osoby którym matura nie poszła zbyt dobrze.
klaudia_04
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 lip 2012, o 19:37

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez sun979 » 12 sie 2012, o 16:15

klaudia_04 napisał(a):Ja znam wiele osób, które nawet są na dziennych a pracują. Więc głowa do góry. A z zaocznymi to najczęściej kojarzone są osoby którym matura nie poszła zbyt dobrze.


Studiować można dziennie i pracować weekendami, ale niestety głównie w gastronomii. Taka jest szara rzeczywistość. Jeśli chcę się zdobywać doświadczenie np. w biurze to taka praca niestety jest tylko od pon-pt. Każdy ma różną sytuację życiową i myślę, że nie warto oceniać czy dzienne są gorsze od zaocznych. Nie każdy może po prostu sobie pozwolić na dzienne i nie każdy kto chodzi na zaoczne ma na czole wypisane, że miał złą maturę. Ja np. chcę również łapać doświadczenie zawodowe, bo często po dziennych okazuję się, że wielkie zdziwienie, bo pracy nie ma, wymagane jest doświadczenie. Niestety teraz są takie czasy... Jeśli pracodawcy zależy na tym jaką miałam maturę, mogę pokazać i udowodnić. Niekoniecznie studia zaoczne oznaczają, że ma się złe wyniki. Takie jest moje zdanie. ;)
sun979
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tinuviel » 12 sie 2012, o 18:54

sun979 napisał(a):Studiować można dziennie i pracować weekendami, ale niestety głównie w gastronomii. Taka jest szara rzeczywistość. Jeśli chcę się zdobywać doświadczenie np. w biurze to taka praca niestety jest tylko od pon-pt. Każdy ma różną sytuację życiową i myślę, że nie warto oceniać czy dzienne są gorsze od zaocznych. Nie każdy może po prostu sobie pozwolić na dzienne i nie każdy kto chodzi na zaoczne ma na czole wypisane, że miał złą maturę. Ja np. chcę również łapać doświadczenie zawodowe, bo często po dziennych okazuję się, że wielkie zdziwienie, bo pracy nie ma, wymagane jest doświadczenie. Niestety teraz są takie czasy... Jeśli pracodawcy zależy na tym jaką miałam maturę, mogę pokazać i udowodnić. Niekoniecznie studia zaoczne oznaczają, że ma się złe wyniki. Takie jest moje zdanie. ;)


Też tak myślę! :-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez karolcia1313 » 23 sie 2012, o 22:28

ją studiuje dziennie prawo i jednocześnie też dziennie drugi kierunek bezpieczenstwo wewnetrzne.Jeżeli ktoś ma dobrze zdana maturke i będzie w stanie się dostać to jak najbardziej polecam.
karolcia1313
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 31 sty 2012, o 12:40
Lokalizacja: lublin

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez poganka » 29 sie 2012, o 12:02

Moje zdanie jest takie - studia... studiami. Zaoczne? Dzienne? A może zwykła szkoła policealna? Generalnie to nie ma znaczenia. Po to jest tyle różnych opcji, żeby każdy mógł wybrać tę dogodną dla siebie, a kojarzenie tego ze zdaną (lub nie) maturą to po prostu żenada. Pal licho studia dla samych studiów, jeżeli komuś tak naprawdę nie zależy na zawodzie. Ja idę na projektowanie ubioru do szkoły policealnej, a nie na studia dzienne na ASP (na co przecież ludzie by "przychylniej" patrzyli), bo to chcę robić w przyszłości, albo przynajmniej coś, do czego przyda mi się nauka jaką uzyskam w takiej szkole. Mam naprawdę dobrze zdaną maturę, ale nie wybiorę się z tego tytułu na prawo (czy na lewo ;P hehe). Trzeba umieć być indywidualistą i dążyć do celu, a nie błądzić po półśrodkach.
Co więcej, ukłon ode mnie w stronę ludzi studiujących zaocznie - znaleźć czas na dom, pracę i studia (bo tak często wygląda życie takich studentów) i wszystkie te trzy sfery utrzymywać w porządku i rozwijać, to jest dopiero wyczyn.
poganka
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kaśk_a » 29 sie 2012, o 12:18

Ja studiuję polonistykę, dziennie. Studia bardzo mi się podobają, ale cały czas staram się szukać możliwości odbycia jakiś praktyk, albo stażu, żeby po skończeniu studiów, mieć już jakieś doświadczenie.

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez poganka » 29 sie 2012, o 14:44

kaśk_a napisał(a):Ja studiuję polonistykę, dziennie. Studia bardzo mi się podobają, ale cały czas staram się szukać możliwości odbycia jakiś praktyk, albo stażu, żeby po skończeniu studiów, mieć już jakieś doświadczenie.


No w Twoim wypadku może być ciężko, ale trzymam kciuki!!
A tak z ciekawości, co poźniej? Nauczyciel czy coś innego? :)
poganka
 

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez Tinuviel » 29 sie 2012, o 17:05

poganka napisał(a): Co więcej, ukłon ode mnie w stronę ludzi studiujących zaocznie - znaleźć czas na dom, pracę i studia (bo tak często wygląda życie takich studentów) i wszystkie te trzy sfery utrzymywać w porządku i rozwijać, to jest dopiero wyczyn.


To tak naprawdę nie jest takie trudne ;-) Wg mnie po prostu "trzeba chcieć", i tyle ;-) Na początku jest najgorzej, bo jest szybka zmiana trybu życia, ale wszystko da się pogodzić. Ja tak studiuję, pracuję, do tego teraz piszę pracę magisterską, uczę się do poprawek wrześniowych, a w międzyczasie jeszcze spotykam się ze swoim M., jeżdżę na działkę, gotuję obiady, sprzątam, spotykam się ze znajomym, itd itp. Co prawda czasu jest mało, ale przynajmniej dużo się dzieje ;-) Dlatego wystarczy chcieć! :-)

Co do całej Twojej wiadomości to się z każdym słowem całkowicie zgadzam :-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez kaśk_a » 31 sie 2012, o 11:22

poganka napisał(a):
kaśk_a napisał(a):Ja studiuję polonistykę, dziennie. Studia bardzo mi się podobają, ale cały czas staram się szukać możliwości odbycia jakiś praktyk, albo stażu, żeby po skończeniu studiów, mieć już jakieś doświadczenie.


No w Twoim wypadku może być ciężko, ale trzymam kciuki!!
A tak z ciekawości, co poźniej? Nauczyciel czy coś innego? :)


Robię specjalność nauczycielską i dziennikarską, ale raczej chyba pójdę w stronę dziennikarstwa. Chociaż lubię to i to. Miałam już praktyki w agencji PR, telewizji i teraz robię w portalu internetowym i tutaj chyba po praktykach zostanę już w pracy:)

Triphala - stopniowy, ale długotrwały efekt:)
kaśk_a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 11:53

Re: Studia - jakie? Wasze kierunki?

Postprzez poganka » 31 sie 2012, o 12:04

kaśk_a napisał(a):
poganka napisał(a):
kaśk_a napisał(a):Ja studiuję polonistykę, dziennie. Studia bardzo mi się podobają, ale cały czas staram się szukać możliwości odbycia jakiś praktyk, albo stażu, żeby po skończeniu studiów, mieć już jakieś doświadczenie.


No w Twoim wypadku może być ciężko, ale trzymam kciuki!!
A tak z ciekawości, co poźniej? Nauczyciel czy coś innego? :)


Robię specjalność nauczycielską i dziennikarską, ale raczej chyba pójdę w stronę dziennikarstwa. Chociaż lubię to i to. Miałam już praktyki w agencji PR, telewizji i teraz robię w portalu internetowym i tutaj chyba po praktykach zostanę już w pracy:)


To trzymam kciuki tym bardziej! Nie daj się wrobić w nauczyciela, a dziennikarstwo fajna sprawa ;)
poganka
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]