Budowa domu czy kupno mieszkania?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez jagoda1 » 16 gru 2018, o 19:32

Z budową lekko nie jest ale jak to przetrwacie to juz będzie tylko lepiej! Warto mieć swój dom!
jagoda1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 18:49

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez reginne » 9 sty 2019, o 02:38

U nas była jednogłośna decyzja - dom :) Wybralismy nasz wymarzony z oferty biura abc dom i od niedawna w nim mieszkamy, jest super!
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Novicjuszka » 14 sty 2019, o 17:34

Ja nie dawno przeglądając fora i strony o budownictwie wpadłam na świetną metodę jaką jest budownictwo modułowe. Wydaje mi się, że tak właśnie powinny wyglądać wszystkie budynki w przyszłości jeśli chcemy coś wybudować.

Novicjuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sty 2019, o 17:29
Lokalizacja: Michałowice

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Jodełka » 17 lut 2019, o 15:31

Szczerze przyznam, że nie zwracałam uwagi aż tak dokładnie na koszty. Zawsze chciałam mieć dom i dlatego w rezultacie kupiłam go od Lokum Invest z Krakowa i to w rozsądnej cenie. To jeden z siedmiu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w inwestycji River park. Z mojej strony nie ma żadnych zastrzeżeń. Cały czas mam doskonały kontakt z deweloperem, który jest ciekawy jak mi się mieszka i dopytuje się, czy są jakieś usterki. Wszystko jednak jest ok.
Jodełka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:10

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez jajecznica » 2 mar 2019, o 15:17

przymierzamy się do budowy domu, czy firma SPAM jest godna polecenia? co nie co o nich słyszałam, ale może juz ktoś korzystał z ich usług i podzieli się opinią?

Ostatnio edytowano 24 mar 2019, o 08:44 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jajecznica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 09:38

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez agat@ » 11 mar 2019, o 21:30

to zależy kto co woli. Ja mam w planach budowę domu, bo chce mieć ogród i taras. Moja siostra za to woli wygodę i kupiła sobie mieszkanie w Warszawie od fabryki domów. nie musi się martwić o palenie. Przyjdzie z pracy to zawsze ma ciepło. Mieszkanie ma 60 metrów więc nie jest małe coś tam deweloper z metra spuścił dodatkowo i ubili targu. Ale w kawalerce już ciężko by było mieszkać. Za ciasno przede wszystkim
agat@
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 5 lut 2018, o 21:18

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Ona1988 » 17 kwi 2019, o 22:08

budowa domu to na pewno jest duże wyzwanie logistyczne. Ostatnio mam okazję podglądać jak to wygląda bo sąsiad zaczął budowę. Mówi że co się da to załatwia przez internet. Beton na całą budowę zamówił na ebeton.pl wraz z dostawą na wybrany termin.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez BlackWolf » 22 kwi 2019, o 15:57

Są plusy i minusy mieszkania w domu jak i w bloku.
Według mnie największym minusem posiadania domu jest ogrzewanie, rachunki oraz dojazdy.
Bez samochodu jest ciężko.
Mniejsza z tym, że trzeba dbać o ogród i kosić trawę.
Plusem - robisz co chcesz i kiedy chcesz, masz swój azyl spokoju o ile nie masz hałaśliwych sąsiadów z domu obok, nikt Cię z góry nie zaleje, nikt nie zakłóci ciszy.
Największym minusem mieszkania w bloku są sąsiedzi, ścisk ludzi, wrzaski po nocach za oknem, zarysowany samochód itd.
Plusem - wszystko masz pod nosem, każdy sklep i nie musisz tarabanić się busem czy samochodem żeby dotrzeć do sklepu.
Jeśli miałabym wybrać między mieszkaniem a domem, to wybrałabym dom.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez asek » 25 kwi 2019, o 18:23

Decyzja należy do Ciebie. Wszystko zależy od tego czy wolisz mieszkać w domu czy w mieszkaniu. Nikt za Ciebie nie zdecyduje.
asek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 18:20

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez MarioPa » 1 lip 2019, o 08:12

Dom. To najlepsze rozwiązanie. Mieszkałam i w bloku i w domu. Mam porównanie. A jeżeli chcesz mieć klimat i zdrowe wnętrza, to buduj z drewna. Dom z bala to niesamowita sprawa. Klimat i atmosfera która panuje w środku robią wrażenie. Nie zawsze to musi być dom w stylu góralski,który nie wszędzie pasuje.Może to być np.coś takiego jak w swoich realizacjach ma Natur Eco Dom.Dom ma styl bardziej kaszubski ale taki pasuje wszędzie.
MarioPa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 19 kwi 2019, o 20:16

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Marysia944 » 21 lip 2019, o 19:27

hazel napisał(a):Hej
No właśnie co sądzicie że będzie lepsze? Lepiej wybudować własny dom czy może zakupić gotowe mieszkanie? Co byście woleli?



Jeśli wiesz,że dzieci będą korzystać w przyszłości z tego domu to wybieraj dom,a jeśli nie to mieszkanie.

Marysia944
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lip 2019, o 19:19

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez finik » 29 lip 2019, o 18:28

A skąd teraz ma wiedzieć czy dzieci będą korzystały z mieszkania? Nie wiadomo co tak naprawdę będzie za kilka czy kilkanaście lat.
finik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 lip 2019, o 18:21

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez AnitaT » 30 lip 2019, o 15:25

Jak dla mnie zdecydowanie dom. Miałam okazję mieszkać w mieszkaniu a od niedawna jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu i nie zamieniłabym się nigdy w życiu;) I choć budowa to duży wydatek i czasem trwa długo to mimo wszystko dla mnie to lepsza opcja;) My akurat sporo prac robiliśmy własnymi siłami więc tutaj dużo udało się zaoszczędzić, wystarczyło na start zainwestować w kilka sprzętów- np. agregat, co z resztą szybko się zwróciło. A wspomniany wcześniej kruzer jest z nami do dziś;)
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez MariUrzadza » 27 sie 2019, o 13:20

Ja kupiłabym po prostu dom w szeregówce pod klucz. Mamy mieszkanie z ogrodem i omijają nas wszystkie stresujące formalności związane z budową itd.

Mój dom w szeregówce: http://osiedlezielonezacisze.pl
MariUrzadza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 lip 2019, o 13:42

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Ona1988 » 27 sie 2019, o 20:54

budowa domu to na pewno wyzwanie. Ale warto spróbować. Ja wraz ze swoją drugą połówką planujemy budowę. Ostatnio zaczęliśmy szukać domu. Spodobał nam się projekt Biba pracowni MG Projekt Może ktoś z Was ma doświadczenie z tym projektem i może powiedzieć o plusach i minusach

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez zrek » 28 sie 2019, o 17:45

Każdy ma inny gust. Nikt nie narzuci Ci gdzie masz mieszkać.
zrek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 sie 2019, o 17:40

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez reginne » 29 paź 2019, o 01:12

My zdecydowalismy sie od razu na budowę. Też na samym początku zaplanowaliśmy, ze zamontujemy panele fotowolaiczne. I mamy je z firmy Oze-Biomar
reginne
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:52

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez EzoTeric » 25 lis 2019, o 13:23

Ze swojego doświadczenia wiem, że dom to duża inwestycja, ale ma więcej zalet niż mieszkanie w bloku. Przede wszystkim niezależność, prywatność i ogród. Tego nie zapewni nam nawet najlepsze i najnowocześniejsze mieszkanie.

EzoTeric
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 wrz 2019, o 14:02

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez jotek » 19 gru 2019, o 19:01

Dom to ogromna inwestycja, tym bardziej teraz, kiedy ceny materiałów budowlanych idą w górę. Jednak inwestycja jest jak najbardziej opłacalna.
jotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 gru 2019, o 18:10

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Milena8342 » 12 mar 2020, o 19:25

Ja jestem za budową domu. Wadą z pewnością jest to, że potrzeba sporo czasu i pracy, ale można stworzyć sobie od podstaw taki swój własny kąt :D oczywiście zakup mieszkania jest wygodną opcją dla tych, którzy chcą szybko zamieszkać „na swoim” :D

Sprawdź ranking kotłów gazowych, w którym pokazujemy najlepsze modele
Milena8342
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 mar 2020, o 18:58

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez patrycja321 » 24 mar 2020, o 12:16

Cześć. Zarówno mieszkanie jak i dom potrzebuje pięknego wnętrza. Lokatorzy czują się lepiej we własnej aranżacji, więc zachęcamy do remontu! Fajnym aspektem jest wymiana drzwi. która potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie. Zapraszam na https://piudesign.pl/ i sprawdzenia ich oferty :)
patrycja321
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18 mar 2020, o 14:53

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez oliwia.pie » 2 cze 2020, o 15:24

jedno jak i drugie można ubezpieczyć. W temacie ubezpieczeń należy wymienić firmę https://grzegorskaubezpieczenia.pl Mają spora ilość wysokich ocen i pokaźną ilość pozytywnych opinii. Ja im zaufałam i nieżałuję.
oliwia.pie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 15:18

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez szpilka » 24 cze 2020, o 10:39

wydaje mi sie, ze to dosc indywidualna kwestia dla kazdego :) nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. My z mezem na przyklad kupilismy dom, bo trafila nam sie super okazja. Wszystko do remontu, ale mimo to oplacalo sie :) jesli chodzi o ogrzewanie, to wybralismy firme Levada, poniewaz kompleksowo pomagaja wybrac odpowiedni system, montaz i serwis tez maja w ofercie ;)
szpilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 146
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 22:06

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez annika77 » 10 sty 2021, o 21:51

Mi się spodobało rozwiązanie, które siostra z mężem zastosowali, czyli dom modułowy. Szybko i niedrogo był zbudowany, chyba ze 3 miesiące maks to zajęło od pomysłu do wprowadzenia się. Także jest to fajna opcja i z tego co wiem coraz bardziej popularna, sprawdźcie sobie ofertę firmy Lark, to oni stawiali dom rodzinie. Dom jest solidnie wykonany, z dobrej jakości materiałów, funkcjonalny, ma duże przeszklenia i ciekawy design, także bardzo wszystkim nam się podoba.
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: Budowa domu czy kupno mieszkania?

Postprzez Tomek17pl » 19 lut 2021, o 13:39

Ja szczerze wolę wybudować dom. Oczywiście w dzisiejszych czasach jest to dosyć kosztowne i wgl. Jednak jest na to pewien sposób. Ogólnie wybrałem rozwiązanie wybudowania domu z gliny. Glina jest materiałem bardzo plastycznym, łatwo dostępnym oraz naturalnym. Domy wybudowane właśnie z tego materiału przetrwają bardzo długo, tworzą odpowiedni mikroklimat oraz nie powstają w takim domu grzyby i bakterie.
Pewnie w przyszłości postawię taki fajny domek w lesie... Bardzo podoba mi się taka opcja. :happy

https://golem-dom.pl/tynki-gliniane
Tomek17pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 sty 2021, o 11:57
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]