Grypa, a okres...

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Grypa, a okres...

Postprzez jutta » 28 lut 2017, o 00:59

Witam wszystkich. Mam do was pytanie czy grypa (tj. Gorączka 38,5 suchy kaszel, katar, drgawki, ból mięśni) mogą w jakiś sposób wpłynąć na okres.... Jakoś go opóźnić? Pytam ponieważ w zeszłym miesiocu okres spóźnił mi sie około 9 dni (dodam ze test ciążowy zrobilam w zalecanym okresie od stosunku i wyszedł negatywny od tego czasu minęło około 6tygodni i nie mam żadnych objawow ciąży) a w tym miesiącu znowu okres się spóźnia. Dodam tylko ze nie miałam w czasie choroby żadnego antybiotyku (obeszlo sie ze zwyklymi lekami zbijajacymi goraczke-ibuprom,vicks, flegamina i tabletkami na gardlo) a niedługo po ustąpieniu grypy bardzo mocno bolalo mnie podbrzusze w okolicach jajnika. Czy mam sie martwić o swoje zdrowie?
jutta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 15:58

Re: Grypa, a okres...

Postprzez Ania22 » 1 mar 2017, o 12:37

Wydaje mi się, że grypa nie wpływa na okres, ale leki, które brałaś mogły na niego wpłynąć. Najlepiej przeczytaj na ulotce danego leku czy mógł wpłynąć na okres. :)
Ania22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 19 lut 2017, o 13:06

Re: Grypa, a okres...

Postprzez redorange666 » 1 mar 2017, o 14:38

Lekarz by się przydał. Ból to sygnał alarmowy chyba że taki Twój urok i te bóle to norma.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Grypa, a okres...

Postprzez rogatka » 19 cze 2020, o 19:08

Do ginekologa trzeba się przejść. Grypa to choroba wirusowa, zwalczysz ją Engystolem i paracetamolem oraz ciepłym łóżkiem.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Grypa, a okres...

Postprzez Jinka » 24 cze 2020, o 11:44

Z takimi objawami to do lekarza. A na bolące okresy bardzo dobre są tabletki vemonis femi, mi zawsze szybko pomagają a mam na prawdę okropnie bolące miesiączki, najgorszy jest zawsze pierwszy dzień, bo ból dosłownie kładzie mnie do łóżka. A teraz po 1-2 tabletkach moge normalnie funkcjonować.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Grypa, a okres...

Postprzez dianuska » 19 sie 2020, o 12:32

antybiotyki i leki oraz infekcja jak najbardziej moga miec wplyw na przesuniecie sie okresu. nie ma co panikowac. Ja ostatnio zmagalam sie z infekcja gardla i myslalam juz ze skonczy sie na antybiotykach bo nic nie pomagalo, ale pan doktor na konsultacjach online polecil mi srodek septoogard - latwa aplikacja i szybkie dzialanie jak sie okazalo - po kilku dniach stosowania bol gardla ustapil i zaczerwienienie wyraznie zmalalo :)
dianuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sie 2018, o 14:23

Re: Grypa, a okres...

Postprzez diorka » 20 sie 2020, o 11:39

to normalne, ze się przesuwa? nigdy nie miałam czegoś takiego, a teraz mi się coś takiego dzieje..
Avatar użytkownika
diorka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 sie 2020, o 11:07
Lokalizacja: Jasło

Re: Grypa, a okres...

Postprzez helmer.schmeler » 26 sty 2024, o 13:51

Tak naprawdę ciężko wskazać jednoznaczny powód, dla którego chorujemy na grypę. Ten wirus przenosi się drogą kropelkową, a więc możemy zarazić się grypą od osoby, która: kaszle, kicha lub nawet mówi w naszym kierunku.

Avatar użytkownika
helmer.schmeler
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sty 2024, o 13:47
Lokalizacja: Radom
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]