zniszczone włosy a suszarka

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez docha » 30 sie 2019, o 20:39

A to nie lepiej kupić delikatniejszą suszarkę? Z tego co wiem, sprawdzają się te z mocniejszym strumieniem powietrza, szybszym, ale niższą temperaturą. Suszenie trwa tyle samo co zwykłą suszarką, ale włosy nie są narażone na tak wysoką temperaturę. Ja mam taką z babyliss, no i nie zauważyłam, zeby włosy mi się niszczyły od niej.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez milenka3 » 1 wrz 2019, o 23:02

Ja w ogóle nie suszę :) Myję tak, żeby zdążyły wyschnąć same. Mam kręcone włosy i wtedy wyglądają dużo lepiej. No i się nie niszczą.
milenka3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 wrz 2019, o 22:56

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez sabinkaduchess » 25 wrz 2019, o 10:50

A ja czytałam, że suszenie jest nawet wskazane dla włosów, a szczególnie kręconych. Pytałam o to swoją fryzjerkę i ona powiedziała, że jak się kładziesz spać z niedosuszonymi włosami, to mogą się tam rozwijać grzyby i tego typu historie. Od tej pory albo myję rano głowę, albo dokładnie suszę. Myślę, że dobry sprzęt z czujniekiem temperatury pozwoli zadbać o włosy i wysuszyć jej bez zbędnego niszczenia.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez alicja.m » 25 wrz 2019, o 13:44

Żeby nie zniszczyć sobie włosów trzeba je suszyć odpowiednią suszarką. Nie może być ona zbyt mocna i dodatkowo nie możemy suszyć w zbyt bliskiej odległości. Pamiętajmy, że nie ma co się spieszyć, a mycie włosów nie zostawiać na ostatnią chwilę. Też słyszałam, że spanie z mokrymi włosami może spowodować rozwój różnych chorób skóry głowy.

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez thorzyna » 21 lis 2019, o 14:47

najlepiej nie suszyc w casie letnim natomiast w czasie zimy i jesieny juuuuuż od biedy suszyć.
Avatar użytkownika
thorzyna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 20 wrz 2019, o 11:34
Lokalizacja: Miłoradz

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez donatka » 17 lut 2020, o 23:17

Mam suszarkę babyliss i nie zauważyłąm żeby jakoś niszczyła włosy, moja ma jonizację, regulację temperatury. Suszę włosy każego dnia bo lubię mieć świeże. Nie puszą się, są gładkie i wyglądają na zadbane, suszarka im na pewno nie szkodzi.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Alusia3 » 4 mar 2020, o 00:40

Zgadza się, warto wybierać suszarkę z możliwościa regulacji temperatury nawiewu. To bardzo ważne aby suszyć włosy naprzemiennie ciepłym i zimnym powietrzem bo to pomaga zamknąć łuski - takim fajnym modelem jest suszarka camry 2255 od Adler. Posiada także regulacje siły nadmuchu jak i kilka przydatnych końcówek do modelowania włosów
Alusia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2020, o 14:37

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez AnnaW » 23 kwi 2020, o 14:57

Suszarka przy zniszczonych to glupi pomysl, a jak juz to kup nawet najtansza z opcja zimnego powietrza.
AnnaW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 kwi 2020, o 14:09

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez marysiowa » 23 kwi 2020, o 18:18

Klarissa napisał(a):Ja nawet nie wiem jaka mam, ale odkad susze zimnym powietrzem wlosy sa w lepszej formie :)


Trafiłaś w samo sedno :)

Profesjonalna konsultantka kosmetyczna. Masz pytania? Jestem do dyspozycji!
marysiowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 23 kwi 2020, o 18:12

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez kokruch86 » 28 cze 2020, o 10:07

trzeba kupić suszarkę, która zadba o Twoje włosy a nie dodatkowo je zniszczy. Ja mam u siebie suszarkę od babyliss z serii bronze shommer, bo jest fajnie kompaktowa i ma dużą moc, masz w niej wybór temp do suszenia, jonizację, dyfuzor, koncentyrator, generalnie wszystko co sptrawia, że suszarka jest za Twoimi włosami a nie przeciwko nim, polecam
kokruch86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 maja 2020, o 21:26

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez pani_jeziora » 4 wrz 2020, o 16:05

korzystasz w dyfuzora w tej suszarce babyliss? Jestem ciekawa czy by mi się sprawdził przy włosach falowanych, które lubią się czasami kręcić, czy mogłabym takim urządzeniem wydobyć z nich ładniejsze fale albo loki?
Avatar użytkownika
pani_jeziora
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 sty 2019, o 22:30

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez karolajnaa » 28 wrz 2020, o 14:25

zapoznaj się z tym artykułem: https://rycynowy.pl/najczestsze-bledy-w-pielegnacji-wlosow/ bo suszarka o mniejszej mocy ci aż tak nie pomoże. sama nie wiedziałam, że lepiej suszyć włosy zimnym powietrzem i w kierunku wzrostu włosa. staram się trzymać tych rad i faktycznie moje włosy są w lepszej kondycji.
Avatar użytkownika
karolajnaa
Miła Kobietka
 
Posty: 92
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 15:38

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez ewelkavv » 26 lut 2021, o 12:51

Widzę dziewczyny, że polecacie suszarki Babyliss, chce sobie kupić w końcu nową ale nie wiem co wybrać. Mam gęste, długie włosy i mnóstwo czasu mi zajmuje suszenie, znacie jakieś solidne modele z jonizacją i zimnym nawiewem?
ewelkavv
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 12:46

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Berti » 1 mar 2021, o 14:26

Ja natomiast doradzam wizytę w dobrym salonie fryzjerskim, w którym pracują styliści, którzy znają się na prawidłowej pielęgnacji włosów. Ja kiedyś sobie też zniszczyłam włosy, bo to wpierw lokówka, potem prostownica i tak w kółko. Włosy jak siano mi się zrobiły. Na szczęście koleżanka doradziła mi świetny salon w Warszawie Gnatyshyn na Ursynowie. Tam mi zabieg odbudowujący strukturę włosa przeprowadzili i moje włosy wyglądają jak należy. Zdecydowanie polecam dobrego stylistę.
Berti
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 mar 2021, o 14:17

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Ewina » 10 mar 2021, o 11:36

Ja też korzystam z usług Gnatyshyna i podobnie jak przedmówczyni uważam, że dobry fryzjer to podstawa. Również miałam poważne problemy z włosami i tam mi pomogli. Ja byłam u Pani Sandry, wspaniała fryzjerka.
Ewina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 mar 2021, o 11:29

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez espanka » 12 maja 2021, o 14:56

ewelkavv napisał(a):Widzę dziewczyny, że polecacie suszarki Babyliss, chce sobie kupić w końcu nową ale nie wiem co wybrać. Mam gęste, długie włosy i mnóstwo czasu mi zajmuje suszenie, znacie jakieś solidne modele z jonizacją i zimnym nawiewem?

zobacz sobie model Hydro Fusion, ma specjalną technologię jonowo-plazmowa, która sprawia, że włosy sa jeszcze gładsze, przyjemne w dotyku, mniej się pusza, ja bardzo często jej używam bo staram się trochę bardziej urozmaicac swoje fryzury
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Agniechowa » 3 gru 2021, o 12:37

kurcze, ja po prostu suszę zimnym nawiewiem
Agniechowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 gru 2021, o 11:53

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez ketma » 17 sty 2022, o 08:12

Proszę - pro-sprzet.pl/blog/jak-bezpiecznie-suszyc-wlosy-aby-ich-nie-niszczyc.html Da się zrobić coś dużego w krótkim czasie, ale trzeba chcieć. Zmieniasz sprzęt na solidny i szybko zauważasz zdecydowaną różnicę - tego się trzymajcie.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez liniana » 20 maja 2022, o 15:49

widziałam, że teraz media markt ma promocję na część modeli suszarek Babyliss, obniżka jest spora więc jeśli macie w planach kupić tego typu sprzęt np. na dzień mamy to niezła okazja
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez ellena » 21 sie 2022, o 10:29

Fakt suszarka potrafi nieźle zniszczyć włosy. Warto zadbać o ich pielęgnację, podobnie jeśli chodzi o niechciane siwe włosy, dobrym preparatem jest GR-7 https://gr-7.eu/ stymuluje nasze cebulki i siwizna po dłuższym stosowaniu zanika a włosy zostają przy naszym naturalnym kolorze.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez PoczatekKoniec » 24 wrz 2022, o 21:06

Z takich pewniaków od paru lat jest w Hebe seria Prosalon od Chantal - chantal com pl/produkty-
profesjonalne/prosalon-professional/. Ogólnie mają wszystkie kosmetyki jakie potrzebuje człowiek do zadbania o własne włosy, począwszy od szamponów, po maski , czy produkty do wygładzania włosów.
PoczatekKoniec
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 21 wrz 2022, o 13:32

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez martusia32 » 26 wrz 2022, o 12:18

Wygląda na to, że Twoje włosy potrzebują intensywnej kuracji odżywczej. Potrzebujesz dobrej jakości odżywki, aby Twoje włosy pozostały zdrowe i mocne. Polecam zainwestować w dobrej jakości produkt.

Dla zdrowej i pięknej skóry ważne jest, aby używać dobrej pielęgnacji skóry. Podczas mycia twarzy pamiętaj, że należy oczyścić twarz przed użyciem kremu nawilżającego... https://samarite.eu/pl/product/samarite ... nser-300ml
martusia32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 wrz 2022, o 12:15

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez AKrol » 4 paź 2022, o 09:17

Zbyt intensywne suszenie włosów oczywiście może być szkodliwe, ale bardzo negatywnie na kondycję włosów wpływają takze kosmetyki pełne chemii, których używamy na co dzień. Dlatego poza delikatnym suszeniem, warto też zmienić szampon na preparat bez SLES. Taki szampon kupisz w sklepie - Itely Hairfashion Polska. Jest tam duży wybór takich szamponów, a poza tym profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji wlosów, które są głównie używane w różnych salonach fryzjerskich. Wszystko najwyższej jakości, w dobrej cenie. Mój ulubiony sklep, jeśli chodzi o tego typu zakupy.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez manikan » 29 lis 2023, o 19:45

Dobra suszarka nie powinna robić szkody włosom. Może warto spróbować coś z jonizacją i zimnym nawiewem? BaByliss Air Power Pro 2300 6716DE u mnie się świetnie sprawdza.
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]