Dieta a trądzik

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Dieta a trądzik

Postprzez Alix » 5 cze 2020, o 14:39

Zastanawiam się nad problemami skórnymi. Jem bardzo dobrze, używam sprawdzonych kosmetyków, nie mam problemów z hormonami, a jednocześnie co jakiś czas pojawia mi się na twarzy trądzik. Co to może być? Nieodpowiednia dieta? Powinnam coś wprowadzić do diety lub wyeliminować? Któraś tak miała? :o
Alix
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 12:46

Re: Dieta a trądzik

Postprzez neckaew » 8 cze 2020, o 09:15

Jeżeli jesz dużo warzyw i owoców w swojej diecie. Ponadto jesz jak najmniej przetworzonych produktów to trądzik nie powinien być tym spowodowany.

Planujesz wybudować dom, lecz nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź tradycyjne projekty domów https://www.uarchitekta.pl/
neckaew
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 cze 2020, o 09:12

Re: Dieta a trądzik

Postprzez xena » 15 lip 2020, o 13:49

Najważniejsze to nie jeść śmieciowego jedzenia Jakiś czas temu odstawiłam wszelkie słodycze ( z czym miałam ogromny problem bo slodycze kocham cała sobą), napoje gazowane i fastfoody (typu KFC, McDonald) poza Starbucksem. No i nie piję mleka. Zdarza mi się wypić mleko ale bez laktozy. Wiadomo, banał i podstawy, ale efekt był od razu widoczny. Z ziół piłam kiedyś czystek i dawał radę, potem przestałam, bo nie odpowiada mi smakowo. Ale ja ktoś lubi takie zioła to oczywiście droga wolna ;) Nie polecam zdecydowanie restrykcyjnych diet, głodówek bo potrafią obciążać organizm oraz jeszcze bardziej nasilają trądzik.
Dobrze będzie wprowadzic rownież jakieś tabletki na trądzik, u mnie dają radę Normatabs. Poprawiają stan cery, zapobiegają zaostrzaniu trądziku. No i dostarczają składników odżywczych, które nie tak łatwo uzupełnić na co dzień dietą.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Dieta a trądzik

Postprzez Ania567 » 28 lip 2020, o 14:40

Ja też zauważyłam tkaie działanie
Avatar użytkownika
Ania567
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 08:27

Re: Dieta a trądzik

Postprzez Hania1878 » 14 lut 2021, o 23:18

Na tradzik moze pomóc antykoncepcja
Hania1878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:16

Re: Dieta a trądzik

Postprzez Xenalia » 14 lut 2021, o 23:20

Zdecydowanie się zgadzam, sama w taki sposób wyleczyła swój. Miałam okropny problem ,lekarz stwierdził ze to na tle hormonalnym. I faktycznie jak zaczęłam stosować belarę, pigułki antykoncepcyjne, to pozbyłam sie trądziku, to taka całkiem fajna dodatkowa opcja pigułek :)
Xenalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:45

Re: Dieta a trądzik

Postprzez greenDiet » 10 mar 2021, o 16:11

Dziwne trochę, ale czasem organizm tak reaguje i trudno to przewidzieć. Może mieć to podłoże hormonalne.
U mnie np. w zeszłym roku, kiedy ostro planowałam to, co jem i dobierałam sobie naturalne suplementy do jedzenia, też miałam lekki wysyp na początku. Zafiksowałam się wtedy na antyoksydanty - do soothie sypałam sproszkowany sok z młodego jęczmienia, chlorellę, piłam buraczany zakwas, jadłam jagody goji. Pamiętam, że przez jakiś czas z moją cerą rzeczywiście było super, ale trudno jednoznacznie stwierdzić co to było - może po prostu bogata i zróżnicowana dieta, a może te wszystkie superfoodsy :D
greenDiet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 13:00

Re: Dieta a trądzik

Postprzez kasiatrol12 » 12 mar 2021, o 14:31

Dieta jest bardzo ważna w kontekście trądziku, odkąd zmieniłam tryb życia, dietę, zaczęłam dbac o skórę wygląda zdecydowanie lepiej! Mogę też polecić posty na fitlinepolska.pl, tam też jest sporo na ten temat i ja z tamtąd czerpałam motywację do zmiany stylu życia. :papa:

kasiatrol12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 mar 2021, o 21:21

Re: Dieta a trądzik

Postprzez bojowniczka » 27 cze 2021, o 19:54

przede wszystkim w trakcie diety trzeba się suplementować ja o 21 dni jestem na diecie ćwiczę jem dużo warzyw odstawiłam mięso i zażywam snail natural 200 ML. z zarapharm jest to koncentrat ze śluzu ślimaka wspomaga leczenie trądziku i chorób skórnych , uważam że odchudzać się trzeba z głową .
bojowniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 7 lis 2017, o 21:02

Re: Dieta a trądzik

Postprzez Amelada » 2 lip 2021, o 16:06

U mnie sprawdza się dieta niskowęglowodanowa.
Amelada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lip 2021, o 12:11
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron