Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez DominikaRew » 27 mar 2020, o 11:34

Hej dziewczyny,
wraz z mężem postanowiliśmy wprowadzić nieco oszczędności jeśli chodzi o nasze finanse. Przeczytałam jakiś czas temu o liczniku przedpłatowym i długo się zastanawiałam nad tym rozwiązaniem, bo nie byłam pewna czy to do końca bezpieczne, ale zdecydowaliśmy się i mogę polecić Wam to rozwiązanie, bo rzeczywiście daje fajne rezultaty. Można w łatwiejszy sposób panować nad wydatkami na prąd. Jeśli byłybyście zainteresowane i chciały doczytać to tu znajdziecie więcej informacji doladowania energetyczne.
Jestem dumna, że pierwsze rozwiązanie już wprowadziliśmy ale szukam większej ilości możliwości. Może macie jakieś sprawdzone sposoby, którymi możecie się podzielić, aby zmniejszyć wydatki?
DominikaRew
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 mar 2020, o 11:23

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez trzebka » 19 sie 2020, o 12:20

Można też wziąć kalkulator do ręki, długopis i kartkę i samemu policzyć - polecam ten sposób u mnie się sprawdził
trzebka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 lip 2020, o 15:23

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez Iza87 » 5 lis 2020, o 18:34

Na początek warto przeanalizować swoje wydatki :) wtedy zobaczcie na co wydajecie najwięcej oraz z czego moglibyście zrezygnować. Taka analiza to podstawa do opracowania planu działania :)

Depaletyzator- usprawnij procesy produkcyjne w swojej firmie.
Iza87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 lis 2020, o 18:31

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez Amelia1 » 10 gru 2020, o 16:18

Zgadzam się z przedmówczynią, jest to pierwszy etap aby zacząć oszczędzać. Przeliczcie ile i na co wydajecie oraz pomyślcie czy moglibyście coś zmienić żeby mniej na to wydawać, np. jeśli do pracy dojeżdżacie samochodem możecie zacząć robić to w bardziej ekologiczny sposób :)
Amelia1
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 15:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez arniee » 4 mar 2021, o 23:54

Dla siebie oraz małżonka można założyć konta emerytalne ike https://generali-investments.pl/content ... y/ike-ikze Dobrze pomyśleć nad emeryturą, bo nie zanosi się na wysokie wypłaty z ZUS.
arniee
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 27 lut 2021, o 18:31

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez brakusclemens » 30 sty 2023, o 14:01

Niestety ostatnio bardzo podrożał prąd, dlatego warto zadbać o to, aby instalacja elektryczna w domu działała bez zarzutów. Z tego powodu powinniśmy wezwać do mieszkania prawdziwego fachowca.

Avatar użytkownika
brakusclemens
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2023, o 13:58
Lokalizacja: Jawor

Re: Sposoby na wdrożenie oszczędności w domu

Postprzez BabskieSprawy.pl » 3 lut 2023, o 09:25

Jeśli chodzi o oszczędności na prądzie to lepszym rozwiązaniem jest zmiana taryfy z podstawowej G11 na którąś z G12. Ja mam od jakiegoś czasu taryfę w której mam prąd dużo tańszy w weekendy i w nocy + 2h w środku dnia. Pranie, suszenie, prasowanie, odkurzanie itp. robimy w weekendy. Zmywarka jest nastawiana codziennie, tak aby włączyła się sama po 22. Oszczędności na rachunkach są znaczne.
BabskieSprawy.pl
Administrator
 
Posty: 229
Dołączył(a): 25 cze 2009, o 12:15
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot], Google Adsense [Bot]