Matura

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Matura

Postprzez kamigorka12 » 25 sie 2020, o 12:11

Od września zaczynam klasę maturalną i czeka mnie egzamin dojrzałości. Jakie dodatkowe zajęcia polecacie, aby napisać go jak najlepiej? Zależy mi żeby dostać się na prawo, a rozszerzenie piszę z polskiego, angielskiego i historii.
kamigorka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 mar 2020, o 14:36

Re: Matura

Postprzez katarzyna08 » 25 sie 2020, o 15:03

Na pewno korki z tych przedmiotów, z których będziesz pisał/a rozszerzenie. Oprócz tego może jakieś zajęcia porządkujące to czego się nauczyłeś/aś. Ja chodziłam na takie z instytutu engram i ogólnie to były zajęcia na zasadzie poznania metod i technik uczenie się. Bardzo mi to pomogło bo do tej pory kułam na blachę i wystarczyło że zapomniałam jednego słowa z definicji np. i już nic nie mogłam powiedzieć. Tam nauczyłam się jak to ogarnąć żeby faktycznie umieć, zauważyłam że jestem bardziej skupiona na tym co robię, no i nie muszę poświęcać tylu godzin. Program nazywał się antykujon i z tego co widziałam na fb chyba to w tym roku też będzie tylko że online :D
katarzyna08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2020, o 10:34

Re: Matura

Postprzez AgneSIA » 28 sie 2020, o 14:28

Prawo... to popularne i prestiżowe studia, które wymagają ogromnego nakładu pracy na długo przed maturą. Słyszałam nawet, że w niektórych liceach są profilowane klasy prawnicze. Wybierając się na prawo, najlepiej zdawać przedmioty na poziomie rozszerzonym, gdyż wtedy dostaje się więcej punktów. A te przedmioty to: historia, WOS, język łaciński i kultura antyczna, filozofia, geografia. Także szczególnie do tych przedmiotów należy się przyłożyć.
AgneSIA
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 sie 2020, o 14:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron