Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez CiriGelo » 8 gru 2012, o 22:13

Cześć. Jakiś czas temu przeprowadziliśmy się do własnego mieszkania i od razu spotkała nas niemiła niespodzianka. W kuchni robią się ciemne plamy, głównie w rogach - ewidentnie jest problem z nadmiarem wilgoci, szczególnie w czasie gotowania. Dawniej jakoś obywaliśmy się bez okapu i nie było problemu. Czy teraz lepiej byłoby go kupić? Czy on temu zaradzi? Bo wietrzenie nic nie daje. A jeśli wypadałoby kupić, to czy można dostać coś solidnego za mniejszą kwotę, tj. za kilkaset zł., czy nie bardzo? Proszę o rady.
CiriGelo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 gru 2012, o 22:09

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez babeczka » 10 gru 2012, o 11:03

Okap zaradzi temu jak najbardziej. Podobnie ma się otwieranie okna,czy uchylanie w czasie gotowania. Wówczas para kieruje się w stronę otwartego okna. Też gotuję,ale przy tym zamykam drzwi od kuchni,a uchalam okno i dopóki nie wyjdzie cały zapach i para,okno pozostawiam uchylone. :cooking
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez piper » 11 gru 2012, o 22:53

A zapytam w jakim stanie odebraliście ściany? Trochę to dziwne by podczas gotowania wydzielała się taka wilgoć.
Avatar użytkownika
piper
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 sie 2012, o 12:33

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez marys9 » 16 gru 2012, o 14:11

Okna są zbyt szczelne? Wydaje mi się, że pochłaniacz wilgoci powinien pomóc.
Pozdrawiam!

Zobacz obowiązkowo: http://www.przeprowadzki-poznan.biz.pl , http://www.przeprowadzki-katowice.biz.pl , http://www.przeprowadzki-szczecin.com.pl , http://www.przeprowadzkilodz.com - Zapraszam do skorzystania z moich usług. Z usług mojej firmy zajmujacej się przeprowadzkami :)
marys9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 gru 2012, o 14:07

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez AKrol » 14 wrz 2020, o 06:47

Jeśli w jakimkolwiek pomieszczeniu gromadzi się zbyt duża wilgoć, a w dodatku masz ciemne plamy na ścianach, to znaczy, że już pojawił się grzyb i jest to poważny problem, nie tylko estetyczny. Trzeba jak najszybciej pozbyć się nadmiaru wilgoci. Okap, wietrzenie, to oczywiście ważne, ale może być tak, że nadmiar wilgoci wcale nie pochodzi (lub nie tylko) z gotowania. Przyczyną mogą być różne wady techniczne, budowlane itd. których gołym okiem nie widać. Najlepiej, przy tego typu problemie, zlecić wykonanie ekspertyzy budowlano-mykologicznej firmie Eko Projekt. Eksperci zajmą się wykryciem przyczyny gromadzenia się wilgoci, jej źródła oraz sposobu jak sobie skutecznie z problem poradzić. Dzięki ich pomocy będziesz mieć pewność, że pozbędziesz się grzyba i wilgoci skutecznie.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez Martaa » 17 wrz 2021, o 17:51

Też miałam ten problem. U mnie okap całkowicie go rozwiązał. Jakoś pół roku temu kupiłam okap electroluxa i sprawuje się świetnie. Nie mam problemów z zapasami czy wilgocią a sprzęt działa cicho i sprawnie.
Martaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 wrz 2021, o 17:34

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez ewelkavv » 17 lis 2021, o 23:56

Martaa napisał(a):Też miałam ten problem. U mnie okap całkowicie go rozwiązał. Jakoś pół roku temu kupiłam okap electroluxa i sprawuje się świetnie. Nie mam problemów z zapasami czy wilgocią a sprzęt działa cicho i sprawnie.

jaki to dokładnie model?? Obiecałam mamie pomóc z wyborem okapu, kilka modeli Electrolux mi wpadło w oko, widziaalm takie z funkcją hob2hood, to ma powodować że okap sam się będzie wlączał przy gotowaniu
ewelkavv
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 12:46

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez olicka » 27 lis 2021, o 18:57

Koniecznie bierz okap z funkcją Hob2Hood, okap będzie włączał się automatycznie, nie trzeba o tym pamiętać, ja czasem gotuje w biegu i wiecznie o tym zapomniałam, a potem czuć zapachy było w całym domu, od kiedy mam okap i płytę electroluxa jest znacznie lepiej.
olicka
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24 paź 2021, o 13:05

Re: Wilgoć w kuchni - czy okap zaradzi?

Postprzez miniak » 29 gru 2021, o 01:14

a ja mam pytanie okap podpięty mace pod kratkę wentylacyjna czy tylko jako pochłaniacz bo to te istotne
miniak
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 29 gru 2021, o 00:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Abram, Bing [Bot], Google [Bot]