pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez donatka » 23 sie 2020, o 22:55

Dziewczyny wiecie co mi pomogło, przez parę miesięcy dzień w dzień łykałam oeparol z olejem z wiesiołka. Świetna sprawa, a efektem ubocznym jest to, ze moje włosy także się staly mocniejsze. Próbowalam kiedyś taki olej pić ale nie dałam rady
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Dorotka-a » 3 wrz 2020, o 21:14

Słyszałam o tym, że olej wiesiołka od środka pomaga walczyć z suchą skóra + picie dużej ilości wody :) Natomiast ja od pewnego czasu delikatnie peelinguję skórę i ją nawilżam i wydaje mi się, że to też bardzo mi pomaga :) Ogólnie dobrym składnikiem jest olej ze słodkich migdałów i masło shea, ale w pojedynkę jakoś nie wyobrażam sobie stosowania ich.. ogólnie wyszukałam, że w kremie od Białego Jelenia są te składniki i on ma fajną formułę, bo nie jest tłusty :)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Dorotka-a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 kwi 2020, o 19:43

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez KaLipka » 29 wrz 2020, o 21:54

U mnie fajnie sprawdza się seria Hydro z Novaclar. Kosmetyki zapewniają długotrwałe nawilżenie, działają łagodząco i poprawiają elastyczność skóry;)
KaLipka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 lip 2020, o 16:16

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Anka_1 » 30 wrz 2020, o 12:25

Polecam serie Hydro z NovaClear, maksymalne nawilżenie twarzy bez jej przetłuszczanie, działają kojąco na twarz i dają efekt wypoczętej buzi :)
Anka_1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 30 wrz 2020, o 12:17

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Księżyciwa » 22 paź 2020, o 17:03

A czy któraś z waz używała kremu Solverx do skóry atopowej? Ma fajny skład bo zawiera oleje, bardzo ciekawa jestem kremu.
Księżyciwa
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 21:14

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez superfoods » 23 paź 2020, o 14:50

ja polecam szampony japońskie :) znajdziecie tutaj: https://kaminomoto.pl/produkty/
superfoods
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 15:51

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez AnitaT » 28 paź 2020, o 19:34

KaLipka napisał(a):U mnie fajnie sprawdza się seria Hydro z Novaclar. Kosmetyki zapewniają długotrwałe nawilżenie, działają łagodząco i poprawiają elastyczność skóry;)


Też używam kosmetyków tej serii:) Delikatne i bezpieczne, mocno nawilżają i dają przyjemny efekt miękkości i wygładzenia.
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez st_mruk » 31 paź 2020, o 15:17

hej, przetestuj markę Environ - u mnie zdziałała cuda jeśli chodzi o suchą starzejącą się skórę :) znajdziesz ją m.in. tutaj: https://skleppieknoscdnia.pl/pl/c/Environ/212
st_mruk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 wrz 2020, o 19:48

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Ginger333 » 26 lis 2020, o 19:20

izaa napisał(a):kosmetyki Ziaja dobrze nawilżają :) mozesz spróbować też kosmetyków z AA lub Garnier


Zgadzam się w 100 %. Ziaja jest the best. Wypróbuj sobie serię dla cukrzyków, nazywa się chyba mocznik 10%, kuracja ultranawilżająca. Osoby z cukrzycą mają mega wysuszoną skórę z powodu choroby i ta seria jest dla nich. Kupiłam dla męża i teraz używamy razem bo jest mega... łagodzi, nawilża. Mamy w domu całą serię.
Ginger333
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4 lis 2020, o 12:21

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez st_mruk » 29 lis 2020, o 10:50

Ja uważam, że dla suchej skóry najlepiej sprawdzają się kosmetyki azjatyckie - mój ulubieniec to benton-krem ze śluzem ślimaka - jest mega nawilżający sachi.pl/benton
st_mruk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 wrz 2020, o 19:48

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Glycerine » 29 lis 2020, o 16:20

Nawilżenie skóry to podstawa u mnie bardzo fajnie spisują się maski w płachcie. Zwłaszcza te z sephory bo mają dużo esencji. Ładnie rozświetlają i sprawiają, że skóra jest wypoczęta.
Glycerine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 7 sie 2016, o 00:00

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez lexyy » 19 gru 2020, o 23:36

Też zaczęłam stosować doustnie olej z wiesiołka, super to działa. Oleju samego nie dałam rady pić, wolę kapsułki oeparol. Wygodniej mi się je bierze i wiem, że zawsze tę odpowiednią dawkę przyjmuję, pjąc olej to zawsze mi się coś tam wyleje, łyżeczki mają różną pojemność i tak nie wiadomo do końca czy to dobra ilość czy nie
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Ginger333 » 9 sty 2021, o 13:35

Specjalista Aspazji napisał(a):Codzienne, regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry preparatami zawierającymi emolienty może poprawić jej stan. Emolienty przeznaczone są do miejscowego leczenia, bogate w mocznik zatrzymują wodę i utrzymują optymalne nawilżenie naskórka.


Mocznik świetnie działa. Moja druga połowa ma cukrzycę a skutkiem ubocznym jest mega sucha skóra i używamy (tak oboje;-) kosmetyków Ziaji z mocznikiem. Chyba najlepiej nawilża z wszystkich kosmetyków które udał nam się przetestować.
Ginger333
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4 lis 2020, o 12:21

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Ginger333 » 28 sty 2021, o 19:21

Ginger333 napisał(a):
Mocznik świetnie działa. Moja druga połowa ma cukrzycę a skutkiem ubocznym jest mega sucha skóra i używamy (tak oboje;-) kosmetyków Ziaji z mocznikiem. Chyba najlepiej nawilża z wszystkich kosmetyków które udał nam się przetestować.



A wczoraj robiłam zakupy na notino i śmignęły mi chyba w promocji. Robiąc większe zapasy warto skorzystać. ;-)
Ginger333
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 4 lis 2020, o 12:21

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez lena_88_wos » 29 sty 2021, o 14:08

Korzystam od dłuższego czasu z kosmetyków Farmona i bardzo sobie je chwale. Wcześniej moja skóra nie wyglądała najlepiej a czerwone przebarwienia skóry sprawiały bardzo mnie denerwowały. Na ratunek przyszła kosmetyczka z tej formy https://wellness-empire.pl i z każdym zabiegiem było już lepiej. Teraz jest już na tyle dobrze, że wystarczy domowa pielęgnacja cery. Wyglądam jak człowiek. Makijaz tez już nie taki mocny jak kiedyś.
lena_88_wos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 sty 2021, o 13:56

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez st_mruk » 31 sty 2021, o 11:51

jeszcze dobrym wyborem dla ciebie może być benton krem ze śluzem ślimaka też ma super działanie nawilżające :) sachi.pl/benton
st_mruk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 wrz 2020, o 19:48

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez deborah » 8 mar 2021, o 15:18

Wciąż poszerzam swoją wiedzę odnośnie pielęgnacji suchej skóry. Wszelkie porady czytam na blogu kosmetycznym https://abckosmetyczne.pl/blog. Polecam zerknąć na specjalistyczne artykuły, dzięki którym poprawimy kondycję skóry, ciała bądź paznokci. Wiele nauczyłam się z urodowych wpisów, zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego.
deborah
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 28 lip 2020, o 10:43

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez JolkaPolka » 16 maja 2021, o 22:38

Bardzo dobrze działa dexeryl. Do mycia ciała i twarzy stosuję krem oczyszczający, który super pielęgnuje skórę. Nie zawiera w składzie mydła więc jest delikatny. Do smarowania ciała krem z tej samej serii. Razem działają super skutecznie - skóra jest nawilżona i ukojona. Dla mnie rewelacja
JolkaPolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2021, o 22:28

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez maniia » 11 paź 2021, o 19:40

Dziewczyny, wybierajcie kosmetyki naturalne. Ja mam wrażliwą, skłonną do podrażnień i wyprysków skórę i odkąd przeszłam na pielęgnację naturalną to moja skóra jest w o wiele lepszym stanie, jestem zachwycona tym, bo serio latam miałam problemy z cerą. Także powiem wam co robię - do mycia delikatne mydło do twarzy, potem hydrolat, krem i lekkie serum albo krem i olej jeśli jestem w domu albo na noc. Dobrej jakości kosmetyki naturalne,w tym super wybór mydeł znajdziecie online w Ekoloco, ja w każdym razie bardzo ich lubię, bo robię tam różne ekologiczne zakupy do domu, m.in. kupuję tam bezpieczne dla środowiska środki piorące.
maniia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 maja 2021, o 21:32

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez ewelkavv » 13 paź 2021, o 22:49

mój hit ostatnich dni to serum Mixa Hyalurogel, jest idealny dla wrażliwej skóry, na długo nawilża, w końcu nie mam uczucia ściągnięcia, skóra jest bardziej miękka i gładka
ewelkavv
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 26 lut 2021, o 12:46

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Adellaa » 23 lis 2021, o 12:45

tu chyba zadziała metoda prób i błędów. I chyba najlepsze będą naturalne kosmetyki
Adellaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23 lis 2021, o 12:15

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez sryan » 4 mar 2022, o 20:13

Odpowiednio dobrane, naturalne mydła mogą pomóc uporać się z wieloma problemami skórnymi albo wspomóc proces leczenia w przypadku przewlekłych chorób, objawiających się np. nadmiernym wysuszeniem lub złuszczaniem naskórka.

Avatar użytkownika
sryan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 mar 2022, o 20:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez puderniczka » 29 kwi 2022, o 23:26

Najlepsze są kosmetyki z herbapol polana. Krem na dzień i na noc i serum mam olejowe które baaardzo skutecznie i na długo nawilżają cerę. ja jestem również fanką mgiełki jaką mają w ofercie. Ja pojawia się gdzieś sucha skórka na nosie to psikam i momentalnie odzyskuje skóra gładkość.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez liczzi » 19 maja 2022, o 23:20

jakiś czas temu mój dermatolog przepisał mi robione kosmetyki do mojej suchej cery, super opcja, są niedrogie i mają dobre składy, zaplecze do robienia takich kosmetyków ma na pewno DOZ wiem, ze teraz coraz mniej aptek ma taą opcję
liczzi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 26 cze 2021, o 19:23

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez jesse.sanford » 10 cze 2022, o 16:04

Naturalne kosmetyki powinny być podstawowym elementem naszej codziennej pielęgnacji. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, czy produkt opisany na opakowaniu jako „naturalny”, rzeczywiście taki jest pod względem składu.

Avatar użytkownika
jesse.sanford
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 cze 2022, o 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]