Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez DietetykNaWalizkach » 5 lut 2019, o 18:21

Proponuję wzbogacić jadłospis w błonnik pokarmowy, a także postawić na produkty o niskim indeksie glikemicznym. Zaliczamy do nich, m.in. surowe warzywa, strączki, kaszę gryczaną, dziki ryż, płatki zbożowe, nasiona chia, pieczywo pełnoziarniste. W razie napadu głodu wypij szklankę wody mineralnej, zajmuj myśli czymś innym ewentualnie sięgnij po zdrową przekąskę (np. marchewki baby, jabłko).

Dietetyk kliniczny, właścicielka poradni dietetycznej specjalizującej się w poradnictwie żywieniowym dla kobiet w ciąży oraz osób planujących dziecko - http://dietetyknawalizkach.pl

- indywidualne poradnictwo żywieniowe :)
- darmowe artykuły dla przyszłych rodziców oparte na źródłach naukowych :)
- grupy na Facebooku z ciekawostkami żywieniowymi dla przyszłych rodziców :)
DietetykNaWalizkach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2019, o 16:23

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez JoasiaCZ » 12 kwi 2019, o 17:27

Myślę, że nie odkryję teraz ameryki ale żeby pokonać głód trzeba jeść :p tylko z umiarem. Najleiej w sumie jeść częściej a mniej, niż dużo a rzadko. Organizm żeby strawić jedzenie potrzebuje energii. Można pić zimną wodę żeby pobudzić metabolizm. Ale według mnie najlepszym sposobem jest zamawianie jedzenia w jakimś kateringu dietetycznym. Ja korzystam z Wygodnej Diety, bo są punktualni a do tego mają chyba najszerszy wybór menu na rynku. No i wszystkie atesty i certyfikaty ;)
JoasiaCZ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 kwi 2019, o 15:49

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez rogatka » 26 sie 2020, o 20:53

Zastąp białe pieczywo i produkty z białej mąki produktami razowymi. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak na Mazurach to na pewno znasz sieć piekarni Cymes - robią chleb na naturalnym zakwasie, z dużą ilością ziaren, błonnika. Kromka takiego chleba będzie dłużej w żołądku niż zwykłe białe pieczywo, czyli dłużej będziesz pojedzona.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez Princess85 » 21 paź 2020, o 16:30

Pij dużo wody, zawsze jak poczujesz głod, możliwe, że jesteś spragniona a nie głodna. Organizm poprawnie nawadniany nie gromadzi/ zatrzymuję wodę. Picie min 2 litrów wody pomagą to w utrzymaniu wagi
Princess85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 21 paź 2020, o 16:20

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez izabelka994 » 3 lis 2020, o 15:28

jeść rzeczy, które mają mało kalorii na 100g. Takie ziemniaki na przykład mają bardzo mało kalorii w 100g i nie da się zjeść ich dużo. Jest wiele takich produktów. Sałatki, owoce, warzywa itd.
izabelka994
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 lis 2020, o 15:20

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez xena » 8 lut 2021, o 11:35

Pij dużo wody i herbat, mozesz ewentualnie podjadac cos co ma malo kalorii np ogorka swiezego, por, cukinie (np grillowaną), nawet jak zjesz tego sporo to kalorii malo dobijesz....
Zresztą polecam zajrzeć sobie tutaj:
https://poprostuzdrowo.pl/

Na stronie jest wiele przykladowych diet redukcyjnych. Może dobrze bedzie wypróbować innej diety, która nie będzie powodowała takiego efektu głodu?
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Jak powstrzymać głód? Czyli: metoda na głoda ;)

Postprzez Alksa » 16 mar 2021, o 00:09

rogatka napisał(a):Zastąp białe pieczywo i produkty z białej mąki produktami razowymi. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jak na Mazurach to na pewno znasz sieć piekarni Cymes - robią chleb na naturalnym zakwasie, z dużą ilością ziaren, błonnika. Kromka takiego chleba będzie dłużej w żołądku niż zwykłe białe pieczywo, czyli dłużej będziesz pojedzona.

Tu się zgodzę, to w czasie odchudzania zmiana pieczywa rozpoczęła dobrą zmianę. Mi bardzo pomogła zmiana pieczywa na takie jak oferuje https://ziarenko24.pl/#piekarnia,chleb
Alksa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 mar 2021, o 23:40
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]