Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bambini

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bambini

Postprzez Małgorzatka1 » 31 paź 2018, o 15:53

Witam
U mojego 3,5-letniego syna pojawiły się zaparcia. Nie chce robić kupy. Problem pojawił się jak 2 miesiące temu poszedł do przedszkola. W przedszkolu nie ma mowy aby zrobił kupę, zaczął przetrzymywać i tak nawet 5-6 dni się nie załatwia. Zaczęłam stosować 2 tygodnie temu czopki na zaparcia Eva/Qu Bambini. Po aplikacji czopka po kilku do kilkunastu minut się wypróżnia.
Czy ktoś z Was stosuje te czopki u dziecka?
Jak to wygląda przy dłuższym stosowaniu, czy mają jakieś skutki uboczne?
Małgorzatka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 paź 2018, o 14:45

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Jamelia » 4 lis 2018, o 22:02

Oczywiscie że mają, jelita przyzwyczają się do "lenistwa" i dopiero zacznie się problem... Poza tym podrażnisz dziecku odbyt i będzie jeszcze gorzej..
Spróbuj dawać jedzenie które działa oleiście np ziarna słonecznika. Poczytaj w necie o naturalnych sposobach walki z zaparciami.
Oczywiście przede wszystkim trzeba pomóc dziecku przestać się stresować przedszkolem, bo to stąd wynika problem zaparć.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Karolina 09 » 27 sie 2019, o 00:42

Ja u dziecka stosuje te czopki już od roku, te czopki działają fizjologicznie, nie przeczyszczają i nie wchłaniają się, są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i można je stosować tak często jak zachodzi taka potrzeba. Według mnie to najbezpieczniejszy sposób na pozbycie się zaparcia u małego dziecka. Mój syn ma nietolerancję pokarmowa i jak zje coś co mu nie przypasuje, to przez dwa tygodnie by się nie wypróżnił, a te czopki są wybawieniem.
Karolina 09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 00:37

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Dominika0102 » 30 gru 2019, o 23:41

Są rożne przyczyny zaparć u dzieci, ja uważam że jak wystapi zaparcie to trzeba pomóc jak najszybciej, czopki nie zapobiegają zaparciom, tylko je leczą. Zgadzam się, że trzeba zwracać uwagę na dietę aby aby do nich nie dopuszczać, ale jak jest problem, to trzeba go rozwiązać. Czopki w takim wypadku to najlepsze rozwiazanie.
Dominika0102
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 gru 2019, o 23:03

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez gagarina » 7 lip 2020, o 15:21

Właśnie ostatnio te czopki poleciła nam pediatra. Ja znałam tylko glicerynowe ale powiedziała, że te bambini działają w inny sposób, szybko i łagodnie. Jestem absolutnie przeciwna różnego rodzaju przeczyszczającym preparatom. Te czopki działają miejscowo i w 10 min problem się rozwiązuje bez bólu.
gagarina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2017, o 22:13

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez damari » 12 sie 2020, o 14:40

jak dla dziecka to chyba najlepsza opcja
damari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 sie 2020, o 14:32

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Joana » 9 gru 2020, o 23:42

znam, stosowałam i polecam bardzo. Pomogły gdy był problem z zaparciami
Joana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 paź 2020, o 11:45

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez JolkaPolka » 16 maja 2021, o 22:34

Dla mnie były wybawieniem gdy córka zmagała się z zaparciami. Poradziły sobie szybko i sprawienie. Polecam je bardzo
JolkaPolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 16 maja 2021, o 22:28

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Tama » 22 cze 2021, o 22:20

Też nam te czopki. Stosowałam gdy moje dziecko miało zaparcia. Dla mnie bardzo istotne jest to, że nie powodują uzależnienia organizmu. Pomagają regulować wypróżnianie. Naturalne i bezpieczne
Tama
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 18 gru 2020, o 13:17

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Karolina 09 » 30 wrz 2021, o 23:49

Moim dzieciom przy zaparciach zawsze podaję te czopki, a nie środki doustne przeczyszczające. Wersja dla dzieci i dorosłych różni się wielkością. S a bardzo skuteczne i co najważniejsze - to całkowicie bezpieczne.
Karolina 09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 00:37

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Majorka » 5 paź 2021, o 21:57

Uważam, że są rewelacyjne. Działają bardzo szybko bo już do 15 minut po aplikacji. Bezpieczne dla dzieci
Majorka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 paź 2021, o 21:52

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Laraka » 5 gru 2021, o 08:24

Polecam. sprawdzają się rewelacyjnie. Moje dziecko miało problem z zaparciami gdy wyjechaliśmy nad morze. Pewnie przez zmianę diety.. Pani w aptece powiedziała nam o czopkach i pomogły bardzo szybko.
Laraka
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 14 wrz 2020, o 07:10

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez AKrol » 21 sty 2022, o 16:00

Bardzo się broniłam przed stosowaniem czopków u synka, bo się bardzo bałam, że mogę go zaszkodzić. Ale w pewnym momencie nie miałam innego wyjścia. Lekarz zalecił mi właśnie te czopki i byłam pod wrażeniem, jak szybko i skutecznie pomogły. Co ważne dla mnie działają miejscowo więc nie uzależniają. Teraz mama je w apteczce i gdy zajdzie taka potrzeba na pewno z nich skorzystam.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Lawenda » 5 mar 2022, o 18:53

Według mnie są bardzo dobre. Działają szybko i skutecznie. Stosowaliśmy je gdy starsza córka miała zaparcia. Miała wtedy ok 8 lat więc była już dużą dziewczynką. Wytłumaczyłam, że czopki pomoga i aplikowała je sobie sama. Działają już do 15 minut po założeniu
Lawenda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2022, o 17:33

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez gagarina » 31 sty 2023, o 20:34

A jest też wersja dla dorosłych Eva/qu. Ostatnio musiałam sama skorzystać, bo przyjmowanie żelaza niestety spowodowało zaparcia. Działają identycznie jak te dla dzieci.
gagarina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 lis 2017, o 22:13

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Karolina 09 » 1 lut 2023, o 00:12

Pierwszy raz używałam je w ciąży, a potem przez jakiś cza po ciązy. Teraz gdy mój synek ma zaparcia wiem co działa i jak działa. Wkładam mu 1-2 czopki i po chwili nie ma już problemu.
Karolina 09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2019, o 00:37

Re: Co sądzicie o stosowaniu czopków na zaparcia Eva/Qu Bamb

Postprzez Luizka » 13 kwi 2023, o 17:41

świetne sa i polecam je bardzo. Stosowaliśmy je i była mega poprawa
Luizka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 kwi 2023, o 17:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]