Wasz samochód

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Wasz samochód

Postprzez redorange666 » 30 lis 2020, o 13:14

Oni nawet nie biorą łyżki żeby sprawdzić czy są luzy w zawieszeniu. Jest to tylko kontrola wzrokwa...ewentualnie dolanie płynów czyli nic czego nie można zrobić samemu. Poza tym że taka kontrolę należy robić samemu to samochód poprawnie serwisowany czyli co 15tys km nie sprawia problemów i takie kontrolę to tylko wyciskanie kasy od klienta.
Pominę już fakt że zmieniając koła każdy mechanik i tak zerknie no stan klocków czy tarcz hamulcowych, zerknie na manszety przegubów, amortyzatory czy nie ciekną, przewody hamulcowe itd... A że każdy chce zarobić to zaraz zaproponuje termin na usunięcie ewentualnych usterek.
redorange666
Samiec

Postprzez Theila » 30 lis 2020, o 17:46

redorange666 napisał(a):
pani_jeziora napisał(a):ja jestem świeżo po przeglądzie przed zimą z moim fordem,mają akcję w aso, za 69 zł można sprawdzić m.in. płyny, hamulce, światła

Czyli czynności które powinien robić każdy kierowca przynajmniej raz w tygodniu...samemu. Faktycznie jest do tego potrzebna fachową wiedzą i doświadczenie. ☹️☹️☹️

Nie każdy się zna na chociażby sprawdzeniu ustawienia świateł, czy sprawdzenie stanu akumulatora oraz napięcia ładowania. Plus też, że do tego jest smarowanie uszczelek drzwi i zamków. Ogólnie za tą cenę wiele osób skorzysta, bo nie każdy zrobi to sam.
Theila
Gadatliwa Kobietka

Postprzez rogatka » 6 sty 2021, o 13:56

redorange666 napisał(a):Oni nawet nie biorą łyżki żeby sprawdzić czy są luzy w zawieszeniu. Jest to tylko kontrola wzrokwa...ewentualnie dolanie płynów czyli nic czego nie można zrobić samemu. Poza tym że taka kontrolę należy robić samemu to samochód poprawnie serwisowany czyli co 15tys km nie sprawia problemów i takie kontrolę to tylko wyciskanie kasy od klienta.
Pominę już fakt że zmieniając koła każdy mechanik i tak zerknie no stan klocków czy tarcz hamulcowych, zerknie na manszety przegubów, amortyzatory czy nie ciekną, przewody hamulcowe itd... A że każdy chce zarobić to zaraz zaproponuje termin na usunięcie ewentualnych usterek.

Widocznie na złych mechaników trafialaś. Ja od ponad 10 lat jeżdżę w jedno miejsce, do jednego mechanika i jest to Auto-Widawski w Warszawie i nie mam takich problemów. Naciągnięta i oszukana też nigdy nie zostałam.
rogatka
Miła Kobietka

Postprzez redorange666 » 6 sty 2021, o 14:21

Rogatka: gdybym nie przerobił w swoim zyciu zawodowym kilku autoryzowanych serwisów to naprawdę pewnie bym w to uwierzył.
Gdybym nie prowadzil wlasnego serwisu i nie mial stalego kontaktu z samochodami po Aso to pewnie tez bym uwierzył w Twoje slowa.
Niestety doskonale wiem jak pracuja serwisy i wiem jak się i na czym się tam zarabia.
Więc błagam...Nie reklamuj kolejnej "super firmy" bo ja swojej nie reklamuje na fotum.
redorange666
Samiec

Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]