szampony

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Re: szampony

Postprzez malinka 61 » 25 paź 2013, o 21:20

Ostatnio testuję szampon z firmy Ziaja , są niedrogie a dobre . ;)

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: szampony

Postprzez MarianAna » 29 paź 2013, o 14:14

Baby Jonson - wiem, że dla najmłodszych, ale jest świetny także w moim wieku, a co :)
MarianAna
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 21 paź 2013, o 14:45

Re: szampony

Postprzez Hadassa » 13 kwi 2015, o 15:19

Ja teraz używam baby dream, bez sls i tego typu rzeczy, bardzo fajny, ale odżywka po nim obowiązkowo

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: szampony

Postprzez lunka20 » 17 kwi 2015, o 13:43

Ja kupuje tylko z apteki, odkryłam fajną aptekę SPAM, pracują tam dermokonsultantki, które potrafią świetnie doradzić.

Ostatnio edytowano 17 kwi 2015, o 14:32 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: szampony

Postprzez ketma » 8 gru 2020, o 08:13

Odpowiednie produkty - fryzomania.pl/blog/szampon-bez-sls-i-sles-co-oznaczaja-te-skroty.html
Każdej może pasować coś innego, ale najważniejszy jest skład. Porządny produkt oznacza mniejsze ryzyko problemów i tego należy się trzymać.
Pamiętajcie o tym.
ketma
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 8 lut 2018, o 12:57

Re: szampony

Postprzez Mari_123 » 9 gru 2020, o 00:28

Mój najukochańszy to Natura Siberica Tuva Siberica Deer Moss <3 na porost włosów i wzmocnienie cebulek. Naprawdę pomaga :) Nie widziałam go w stacjonarnych sklepach, ale można szybko i sprawnie kupić na notino.
Mari_123
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 paź 2020, o 12:59

Re: szampony

Postprzez Czarnam » 11 gru 2020, o 10:46

Ja zależy. Czesto sobie to zmieniam
Czarnam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 gru 2020, o 10:58

Re: szampony

Postprzez Stella » 31 gru 2020, o 23:28

ostatnimi czasy powiększam moją serię kosmetyków Solvrex - tym razem jest to szampon. Ma konsystencje kremu i fajne to, że można go kupić w małym opakowaniu
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: szampony

Postprzez igaaa2020 » 7 sty 2021, o 13:37

Ja stawiam na naturalne kosmtyki - używam Natrure Siberikę oraz Macadamia Natural Oil - cudnie odżywiają włosy :D
igaaa2020
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 25 paź 2020, o 21:01

Re: szampony

Postprzez wiesolek555 » 12 sty 2021, o 12:26

Ja używam kosmetyków firmy Moroccanoil na polecenie swojej fryzjerki ponieważ miałam bardzo wysuszone włosy po nieudanych eksperymentach z kolorem :( Są bardzo skuteczne, znacząco poprawiły wygląd włosów. Nie są to tanie kosmetyki ale teraz są w promocji na notino, więc na prawdę warto zainwestować trochę więcej
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45

Re: szampony

Postprzez Malinka13 » 14 sty 2021, o 17:49

Ja bardzo polubiłam szampony w kostce. :D
Malinka13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2021, o 17:18

Re: szampony

Postprzez Mari_123 » 17 sty 2021, o 00:18

Super kosmetyki do włosów ma Klorane, i szampony i odżywki, i mają dobre naturalne składy.
Mari_123
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 paź 2020, o 12:59

Re: szampony

Postprzez wiesolek555 » 25 sty 2021, o 23:33

Mari_123 napisał(a):Super kosmetyki do włosów ma Klorane, i szampony i odżywki, i mają dobre naturalne składy.

Klorane to jest super marka, mają dobre składniki i dbają o przyrodę - jeśli to dla was ważne informację to tu jest np. opis tej marki "Francuski producent dermokosmetyków Klorane inspiruje się naturą już od ponad 50 lat. Marka zobowiązała się do ochrony i waloryzacji dziedzictwa naturalnego naszej planety, jest więc odpowiedzialna ekologicznie w pełnym tego słowa znaczeniu. Założył ją w 1966 r. aptekarz Pierre Fabre, którego celem było opracowanie skutecznych a jednocześnie w 100% ekologicznych preparatów. Marka Klorane opiera swoją działalność na prawdziwie ekologicznym podejściu – przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju, dba o zmniejszanie zużycia energii i ochronę przyrody. W procesie produkcji nie używa zagrożonych gatunków flory i gwarantuje jakość ekstraktów roślinnych."
wiesolek555
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:45

Re: szampony

Postprzez Malinka13 » 3 lut 2021, o 10:36

Ja polecam bardzo naturalne szampony w kostce z masą olejów :)
Malinka13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 sty 2021, o 17:18

Re: szampony

Postprzez kokoszka2 » 5 lut 2021, o 11:57

Na utrzymanie włosów w dobrej kondycji ja stosuje akurat szampon ze skrzypu Farmony.
kokoszka2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 sty 2021, o 13:11

Re: szampony

Postprzez kusicielka » 8 lut 2021, o 22:27

Ja mam teraz jakichś faith nature czy coś podobnego - szczerze kupiłam tylko ze względu na zapach. Natomiast ostanio słyszałam, zeby unikać w codziennej pielęgnacji szamponów z SLS, bo to silny detergent. Są sytuacje, kiedy jest uzasadniony, ale do mycia codziennie to niebardzo, bo wtedy niszczy włosy. Zwracacie na to uwagę?
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: szampony

Postprzez Pomarańczka » 14 lut 2021, o 14:26

kusicielka napisał(a):Ja mam teraz jakichś faith nature czy coś podobnego - szczerze kupiłam tylko ze względu na zapach. Natomiast ostanio słyszałam, zeby unikać w codziennej pielęgnacji szamponów z SLS, bo to silny detergent. Są sytuacje, kiedy jest uzasadniony, ale do mycia codziennie to niebardzo, bo wtedy niszczy włosy. Zwracacie na to uwagę?


Ja mam cienkie włosy i dosyć suche włosy, więc na mnie SLS działa krzywdząco. Po moim pierwszym keratynowym prostowaniu włosów, kiedy zobaczyłam JAKIE mogą być te moje słabe włosy - powstawiłam na kosmetyki fryzjerskie Amazon Keratin. Przetestowałam już serię kokosową, satin i czekoladę. Moim faworytem jak narazie jest kokosowa bo kocham ten zapach i faktycznie mam wrażenie, że najbardziej mi te włosy wygładziła.Chociaż satin też była mocno nawilżająca. Kwestia dopasowania :)
A z takich naturalnych smaczków dla włosów, to polecam napar z pokrzyw. Przepłukuje 2 razy włosy i od razu są odżywione. :)
Pomarańczka
Miła Kobietka
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:45

Re: szampony

Postprzez deborah » 22 lut 2021, o 12:58

Stosuję szampony dopasowane do rodzaju moich włosów. Mam cienkie blond włosy, które muszę regularnie odżywiać stosując maski regenerujące. Dodatkowo nakładam żel aloesowy o naturalnym składzie, który ma uniwersalne zastosowanie. Produkt wykorzystywany może być również jako balsam do ciała, ponieważ doskonale nawilża.
deborah
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 28 lip 2020, o 10:43

Re: szampony

Postprzez kala33 » 23 lut 2021, o 11:39

Ja tam stawiam na szampony zawierające skrzyp. Przyzwyczaiłam się do stosowania Farmony Herbal Care. Raz na 2 tyg nakładam również zwykła naftę kosmetyczna na włosy.
kala33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 10:37

Re: szampony

Postprzez scoop » 23 lut 2021, o 19:52

Pomarańczka napisał(a):
kusicielka napisał(a):Ja mam teraz jakichś faith nature czy coś podobnego - szczerze kupiłam tylko ze względu na zapach. Natomiast ostanio słyszałam, zeby unikać w codziennej pielęgnacji szamponów z SLS, bo to silny detergent. Są sytuacje, kiedy jest uzasadniony, ale do mycia codziennie to niebardzo, bo wtedy niszczy włosy. Zwracacie na to uwagę?


Ja mam cienkie włosy i dosyć suche włosy, więc na mnie SLS działa krzywdząco. Po moim pierwszym keratynowym prostowaniu włosów, kiedy zobaczyłam JAKIE mogą być te moje słabe włosy - powstawiłam na kosmetyki fryzjerskie Amazon Keratin. Przetestowałam już serię kokosową, satin i czekoladę. Moim faworytem jak narazie jest kokosowa bo kocham ten zapach i faktycznie mam wrażenie, że najbardziej mi te włosy wygładziła.Chociaż satin też była mocno nawilżająca. Kwestia dopasowania :)
A z takich naturalnych smaczków dla włosów, to polecam napar z pokrzyw. Przepłukuje 2 razy włosy i od razu są odżywione. :)


Mam serię kokosową z amazon keratin i szczerze powiem, że włosy po tych kosmetykach są super. Gładkie, nie puszą się, jest połysk no i ten zapach, który mnie rozwala, no obłędny jest. Ja nie robiłam zabiegu prostowania, ale wiem, że akurat te produkty (mam szampon, odżywkę i maskę) można uzywać na włosach i bez zabiegu, więc to jest fajne.
Co do produktów z SLS... Też miałam ten problem, że codzienne mycie w takim szamponie trochę mi zdemolowało włosy :( Nawet skusiłam się na wizytę u trychologa i babeczka mi powiedziała, żeby ograniczać ten SLS, dlatego przeszłam na lepsze kosmetyki. W końcu włosy to nasza wizytówka :)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: szampony

Postprzez Mari_123 » 25 lut 2021, o 20:42

wiesolek555 napisał(a):
Mari_123 napisał(a):Super kosmetyki do włosów ma Klorane, i szampony i odżywki, i mają dobre naturalne składy.

Klorane to jest super marka, mają dobre składniki i dbają o przyrodę - jeśli to dla was ważne informację to tu jest np. opis tej marki "Francuski producent dermokosmetyków Klorane inspiruje się naturą już od ponad 50 lat. Marka zobowiązała się do ochrony i waloryzacji dziedzictwa naturalnego naszej planety, jest więc odpowiedzialna ekologicznie w pełnym tego słowa znaczeniu. Założył ją w 1966 r. aptekarz Pierre Fabre, którego celem było opracowanie skutecznych a jednocześnie w 100% ekologicznych preparatów. Marka Klorane opiera swoją działalność na prawdziwie ekologicznym podejściu – przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju, dba o zmniejszanie zużycia energii i ochronę przyrody. W procesie produkcji nie używa zagrożonych gatunków flory i gwarantuje jakość ekstraktów roślinnych."

Jedynie szkoda, że w drogeriach jest mały wybór ich kosmetyków... Zauważyłam, ze np. na Notino jest dużo więcej do wyboru niż np. w takim Rossmanie.
Mari_123
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 19 paź 2020, o 12:59

Re: szampony

Postprzez kusicielka » 27 lut 2021, o 15:15

Haha, nafte kiedyś stosowałam, no jest bardzo budżetowe rozwiąznaie i efekty... no jak się wto wierzy to chyba jest efekt placebo i tyle xD
Mi w ogóle ciężko sotsować takie typowe płukanki, bo mam prysznic taki bez brodika, a włoosy zadługie na umywalkę, więcieżko mi zrobić takie płukanie naparami...
Aż dwie osoby wskazały kosmetyki amazon keratin, ceny są rzeczywiście profesjonalne, ale też widze, ze pojemność takiej maski do pół litra, bardzo duża :)
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: szampony

Postprzez scoop » 28 lut 2021, o 17:50

kusicielka napisał(a):Haha, nafte kiedyś stosowałam, no jest bardzo budżetowe rozwiąznaie i efekty... no jak się wto wierzy to chyba jest efekt placebo i tyle xD
Mi w ogóle ciężko sotsować takie typowe płukanki, bo mam prysznic taki bez brodika, a włoosy zadługie na umywalkę, więcieżko mi zrobić takie płukanie naparami...
Aż dwie osoby wskazały kosmetyki amazon keratin, ceny są rzeczywiście profesjonalne, ale też widze, ze pojemność takiej maski do pół litra, bardzo duża :)


No maska jest gigantyczna. Ma prawie pół litra, a pudełko waży tyle co cegła ;-) Duuuża pojemność i jeszcze większa wydajność. Szampon ma 473 ml, odżywka też. Cenowo oczywiście wychodzi drożej niż za przeciętne produkty w drogerii, ale te kosmetyki przeciętne nie są :ok: Płacimy za jakość - w efekcie piękne i zdrowe włosy :)
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: szampony

Postprzez Theila » 28 lut 2021, o 19:35

Kilka koleżanek polecało mi szampon do włosów dla skóry atopowej od Solverx i w końcu sobie zamówiłam. Mam nadzieję, ze będzie tak super jak mówią.

https://solverx.pl/produkty/atopic-skin-hair-shampoo-1
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: szampony

Postprzez kala33 » 4 mar 2021, o 09:58

kokoszka2 napisał(a):Na utrzymanie włosów w dobrej kondycji ja stosuje akurat szampon ze skrzypu Farmony.


Zgadzam się z Tobą Farmony szampony są najlepsze.Jakbys szukała więcej produktów to widziałam duży wybór na notino.
kala33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 lut 2021, o 10:37
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google Adsense [Bot]