Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Ana05 » 7 sty 2020, o 00:53

Tabletki anty to nic dobrego. Dziewczyny dajcie sobie spokój. Później będziecie chciały zajść w ciążę i może być problem. Ja wiem, że tabletki dają psychiczne przekonanie o tym, że jest bezpiecznie, ale zdrowie jest ważne. Ja ostatnio kupiłam Diafragmę Caya. W trakcie stosunku jej nie czuć, jest tak zrobiona, że nie ma opcji żeby plemniki się przedostały. No i chroni przed zarażeniem chorobami wenerycznymi.
Ana05
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 6 sty 2020, o 23:55

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Ania200005 » 10 lut 2020, o 18:24

Zapraszam do zakupów na Aliexpress   bit. ly/2OJFPXr    kupująć z mojego linka otrzymuje się przy rejestracji kupon na 2 dolary.
Ania200005
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2020, o 18:23

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hania1878 » 15 lut 2020, o 19:19

Antykoncepcja dobrze dobrana nie jest szkodliwa. Sama wiem bo stosuję od pewnego czasu. Lekarz zrobił mi odpowiednie badania i dobrał takie pigułki aby wszystko było ok. Nie miewam żadnych bóli głowy ani nie spada mi libido. to bardzo istotne gdy stosujemy pigułki.
Hania1878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Xenalia » 15 lut 2020, o 19:47

Hania1878 napisał(a):Antykoncepcja dobrze dobrana nie jest szkodliwa. Sama wiem bo stosuję od pewnego czasu. Lekarz zrobił mi odpowiednie badania i dobrał takie pigułki aby wszystko było ok. Nie miewam żadnych bóli głowy ani nie spada mi libido. to bardzo istotne gdy stosujemy pigułki.

No niby tak ale nie zawsze lekarz potrafi dobrać odpowiednio..wiem to od moich koleżanek ,niektóre przechodza koszmar ,bóle głowy itp
Xenalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:45

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hania1878 » 15 lut 2020, o 20:47

To musisz zmienić lekarza. Normalnie ginekolog zrobi z tobą wywiad jakie choroby były w rodzinie ,zleci ci odpowiednie badania i nawet jak za pierwszym razem ci nie dobierze dobrze to nie będzie robił problemu, nawet sam bedzie chciał tak dobrać anty abyś była zadowolona.
Hania1878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Xenalia » 15 lut 2020, o 21:38

Musze tak zrobic a jakie ty stosujesz? Jesli moge spytać?
Xenalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:45

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hania1878 » 15 lut 2020, o 22:09

Xenalia napisał(a):Musze tak zrobic a jakie ty stosujesz? Jesli moge spytać?


Ja stosuję belarę.
Hania1878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez rogatka » 20 lut 2020, o 21:52

Ja od lat Yaz, ale zwykle proszę o e-receptę (lekarzonline.eu) bo nie chce mi się tarabanić przez pół miasta do gina. No, chyba, ze mam badania, to wtedy jadę (zwykle raz w roku).
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez MALRKOW » 23 lut 2020, o 01:48

Cześć Dziewczyny!
Potrzebuję pomocy. Nie mieszkam od pewnego czasu w Polsce (w PL brałam Yasminelle / Yaz), tutaj brałam przez 3-4 lata plastry Evra. Wszystko było super - tylko niedawno zaczęłam plamic, zmieniono mi tabletki na:Microgynon 30 - po 2 m-cach odstawiłam - źle się czułam, miałam wilczy apetyt, zatrzymywały wodę w organiźmie. Zmieniono mi je na Rigevidon - po wygooglowaniu, że to ten sam skład, co Microgynon 30, że są to zamienniki nawet ich nie wzięłam. W piątek byłam u lekarza, probówał mi obrać tabletki podobne do Yasminelle/Yaz... Powiedział, ze Marvelon jest ok...no, ale nie miała Marvelon, więc dała mi tabletki Munalea. Czy któraś z Was zażywała Marvelon? Munalea? (nawe google o nich nie słyszało :| )
Kurczę, gdyby nie te plamienia, to zostałabym przy Evra. Czy to są jedyne plastry antykoncepcyjne na rynku?
Dziewczyny ratujcie, nie wiem, czy zaczynać je brać , czy nie?
Pozdrawiam
MALRKOW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 23 lut 2020, o 01:39

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jovitta88 » 21 kwi 2020, o 13:28

ja po ciąży nie mogłam wrócić do pigułek, zdecydowałam się na diafragmę dopochwową, w ogóle jej nie czuć, dobrze chroni no i nie wpływa na hormony, a u mnie to miało znaczenie
Jovitta88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 kwi 2020, o 13:16

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez guarana » 15 maja 2020, o 12:18

wole np. tez wkładkę niż tabletki jakos lepiej mi sie z czyms takim zyje
Avatar użytkownika
guarana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 maja 2020, o 11:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez magnolic » 2 cze 2020, o 12:37

ja bralam tabletki, ale zrezygnowalam... i teraz przerzucilam sie na wkladke, i chyba wole taka metode
magnolic
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 12:34

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Kaja20000 » 19 cze 2020, o 12:08

ja tam odstawiłam i teraz kupiłam niedawno monitor płodności Afrodyta Smart, który na podstawie badania śliny i poziomu lh wyznacza owulację, więc wiem, kiedy potrzebne jest zabezpieczenie mechaniczne
Kaja20000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 gru 2019, o 22:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez pumaaa » 28 lip 2020, o 08:58

Serio? Na podstawie śliny? A co jezeli coś się przesunie i będzie ciąża. Do ginekologa marsz się podpytać o środki antykoncepcyjne typu tabletki, plastry, ringi czy inne.
Avatar użytkownika
pumaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 lip 2020, o 08:46
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Kaja20000 » 27 wrz 2020, o 12:20

pumaaa napisał(a):Serio? Na podstawie śliny? A co jezeli coś się przesunie i będzie ciąża. Do ginekologa marsz się podpytać o środki antykoncepcyjne typu tabletki, plastry, ringi czy inne.

Badanie poziomu LH w ślinie - LH to taki hormon, więc właśnie na Afrodycie Smart są uwzględniane przesunięcia
Kaja20000
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 28 gru 2019, o 22:36

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kawa » 10 lut 2021, o 11:21

Ja przy antykoncepcji hormonalnej miałam problem z suchością pochwy. Mój ginekolog zalecił mi w tej sytuacji krem nawilżający Vagisan bo jest to produkt niezawierający hormonów. Powiem Wam, że to był strzał w dziesiątkę. Polecam jeśli któraś z Was ma przy tabletkach ten sam problem.
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez llama1994 » 26 mar 2021, o 14:06

Dziewczyny! 5 lat prawie biorę tabletki antykoncepcyjne, wszystko fizycznie ok, dwuskładnikowe o niedużej dawce. Co pół roku doskwieraly mi wahania nastroju i stany depresyjne, dosyć przejściowe, ale nie ukrywam że trudne. Aktualnie wpadłam w taką depresję, że szok. Nie spotkała mnie żadna trauma, ale życia też nie mam jakiegoś mega mega super, niemniej inne kobiety w podobnej sytuacji jak moja wiem, że dużo lepiej się trzymają psychicznie. A ja czuje się już na krawędzi. Biorę depresanty rok, w wysokiej dawce. Psychiatra jest zdziwiony moim stanem aktualnie, usłyszałam że warto odstawić tabletki anty jeśli mam taką możliwość, bo mogę to one powodować u mnie ten stan. Lub nasilać depresję do której ogółem mam skłonności.
Wiedziałam, że hormony oddziałują na nasz nastrój, ale żeby aż tak??
Co byście zrobiły na moim miejscu?
llama1994
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 mar 2021, o 14:00

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Martuśka » 30 kwi 2021, o 23:33

Stosuje antykoncepcje już od 3lat, jedyny skutek uboczny to zdarza mi się uczucie suchej pochwy, ale wtedy zawsze ratuje mnie Vagisan- globulki błyskawicznie koją.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vantiel » 7 maja 2021, o 16:31

żmijka napisał(a):Witam Was dziewczyny! OD dwóch lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz postanowiłam z chłopakiem zrezygnować z tego sposobu antykoncepcji, ponieważ miałam przez nie problemy zdrowotne. Czy któraś z Was odstawiła także tabletki? Słyszałam, że po odstawieniu można mieć zawroty głowy i mdłości.


tak naprawde kazdy organizm jest inny wiec reakcje mozesz miec rozna, powinnas spytac o to lekarza, ew zrobic badania czy wszystko jest ok skoro mowisz, ze cos sie dzieje przez te tabletki, a to nic innego niz hormony. warto to zbadac, plus powinnas kontrolowac cykl np testerem afrodyta bo tak naprawde przez jakis czas mozesz nie miec owulacji
vantiel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 mar 2021, o 17:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Trotka » 27 maja 2021, o 20:20

Martuśka napisał(a):Stosuje antykoncepcje już od 3lat, jedyny skutek uboczny to zdarza mi się uczucie suchej pochwy, ale wtedy zawsze ratuje mnie Vagisan- globulki błyskawicznie koją.


Vagisan jest bez recepty? Czy mogą go stosować kobiety karmiące?
Trotka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 19:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 31 maja 2021, o 21:26

Trotka napisał(a):
Martuśka napisał(a):Stosuje antykoncepcje już od 3lat, jedyny skutek uboczny to zdarza mi się uczucie suchej pochwy, ale wtedy zawsze ratuje mnie Vagisan- globulki błyskawicznie koją.


Vagisan jest bez recepty? Czy mogą go stosować kobiety karmiące?


Vagisan jest bez recepty zarówno globulki jak i krem. Jeśli chodzi o przyjmowanie w czasie karmienia z tego co pamiętam można bez problemu przyjmować.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez vantiel » 25 cze 2021, o 10:19

co organizm to moze byc inna reakcja, najlepiej skonsultuj z ginem odstawienie. teraz mozecie wyprobowac bezinwazyjna metode tzn wkladke dopochwowa diafragme caye
vantiel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 mar 2021, o 17:52

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Trotka » 31 lip 2021, o 11:57

Faktycznie bez recepty, kupiłam sobie i po pierwszej globulce już poczułam, że jest lepiej, póki co stosuje regularnie.
Trotka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 19:56

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez malwupe » 22 wrz 2021, o 12:55

No niestety, żadne tabletki stu procentowej pewności nie dają. W razie wpadki jednak można liczyć na pomoc choćby w Czechach - tam aborcja jest legalna https://aborcja.cz
malwupe
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 wrz 2021, o 12:49

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Theila » 26 wrz 2021, o 09:47

Trotka napisał(a):Faktycznie bez recepty, kupiłam sobie i po pierwszej globulce już poczułam, że jest lepiej, póki co stosuje regularnie.


Super, że Vagisan pomógł. Jak coś jest w kremie i globulkach. Taki krem można stosować raz na jakiś czas. Nie ma hormonów w składzie więc jest bezpieczny.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]