Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Pena » 29 sie 2020, o 09:40

Drogie mamusie macie jakies sprawdzone sposoby na kolki u 1.5mc dzidziusia? Ja juz jestem na skraju nerwicy...noszenie masowanie rowerek kladzenie na brzuszku espumisan nie bardzo pomagaja to mozliwe ze ja cos jem niewlasciwego?
Avatar użytkownika
Pena
Miła Kobietka
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 09:07

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Onlla » 29 sie 2020, o 11:46

Kolka to niedojrzałość układu pokarmowego, Twoja dieta nie ma nic z tym wspólnego. Możesz jeść wszystko.

U nas było to samo, nic nie pomagało. Pomagał jedynie mocniejszy masaż brzuszka. Ale również nie na długo, jedynie w czasie kiedy ten masaż brzuszka robiłam, potem ewentualnie godzinę po. Kolki nawracały co doprowadzało mnie do rozpaczy. Pediatra nam powiedziala aby kupic Delicol plus dodatkowo Windy. Gazy ładnie odchodzą i kolki zażegnane.
Zestawienie pomogło o wiele lepiej niż jakiekolwiek wcześniejsze domowe sposoby. Delicol jest polecany w przypadku nietolerancji laktozy u dziecka. Jesli dziecko nie trawi laktozy to nie pomogą żadne masaże brzuszka oraz stosowanie termoforów. U nas wlasnie był z tym problem. Nie twierdzę, że Twój dzidzius rowniez ma, bo moze byc to równie dobrze kolka fizjologiczna, ale moim zdaniem warto jest wypróbować.
Avatar użytkownika
Onlla
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 14 lis 2019, o 10:53

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez carol-bork » 5 wrz 2020, o 15:39

Ja z całego serca moge Ci polecić poduszkę Kangu. Kołysząc się na niej podczas usypiania dzieciątka jest bardzo miłe i dla Maleństwa i rodzica. Kolki mijają a dziecko usypia jak zaczarowane. U nas sprawdziło się jak złoto
carol-bork
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sie 2020, o 17:54

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Kamelka52 » 10 lis 2020, o 17:20

U nas to tylko synbiotyk Multilac Baby, on właśnie wspiera florę jelitową.
Kamelka52
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 sie 2020, o 17:45

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Amela22 » 7 kwi 2021, o 18:32

My dawaliśmy Espumisan i do tego skakaliśmy na Kangu- dzięki ruchom na tej poduszce ataki kolki stawały się słabsze i szybciej mijały. Synek też szybciej zasypiał. Poduzka jest super, nie obciąża kręgosłupa więc mogłam na niej skakać kiedy tylko była taka potrzeba.
Amela22
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 8 kwi 2019, o 13:52

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Martuśka » 2 maja 2021, o 18:18

U nas pomogła zmiana mleko MM, teraz kupujemy w doz Bebilon i nie mam problemów z kolkami.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Julka Wiadomska » 18 maja 2021, o 01:19

Tak, trzeba się przyjrzeć jakie mleko modyfikowane i może zmienić.
Jeśli karmisz piersią to nie jeść wzdymających potraw.
U nas sprawdziło się ogrzewanie brzuszka suszarka do włosów ;) synek miał kolki do 4 miesiąca życia, dal nam popalić ;)

Julka Wiadomska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 maja 2021, o 01:08

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez Karina_28 » 7 cze 2021, o 13:28

Amela22 napisał(a):My dawaliśmy Espumisan i do tego skakaliśmy na Kangu- dzięki ruchom na tej poduszce ataki kolki stawały się słabsze i szybciej mijały. Synek też szybciej zasypiał. Poduzka jest super, nie obciąża kręgosłupa więc mogłam na niej skakać kiedy tylko była taka potrzeba.


O tak! Kangu u nad również się sprawdziła. Takie skokoruchy fajnie masują brzuszek maluszka a przy tym cały czas dzidziuś ma zapewnioną bliskość rodzica. Sama poduszka jest solidnie wykonana i ma ładny design;)
Karina_28
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 paź 2019, o 15:24

Re: Co skutecznego na kolki dla niemowlaka

Postprzez rogatka » 2 mar 2022, o 13:58

Probiotyk jak Biogaja i czopki Viburcol. Dla mnie to niezastąpiony zestaw przy kolce niemowlęcej.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]